Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szégyelleni való,...

Mennyire szégyelleni való, hogy a szüleim távolságtartast kértek ellenem?

Figyelt kérdés

Anyummal nagyon elfajultak a dolgok és nagyon rossz kapcsolatunk volt. Elég durván megalazott és passzívan bántalmazott kiskoromban. Ez alatt azt értem, hogy inkább passzív agressziót kaptam a részéről, és nem fizikait. De ez is épp elég volt. Végül odáig fajult a dolog, hogy nekimentem többször anyának. Nem azt mondom, hogy ez szép dolog vagy elnezheto, de eszkoztelennek és tehetetlennek éreztem magam vele szemben és eldurrant az agyam attól ahogy viselkedett velem. Végül a verekedesunk után tavolsagtartast kértek ellenem 2 hónapra. Ez nagyon megviselt és nagyon szégyellem magam. Úgy érzem, aki ezt tudja rólam, azt gondolja, hogy egy elmebeteg bűnöző vagyok, mert általában ilyen emberek ellen kérnek ilyet. Úgy érzem ez egy bélyeg rajtam és rossznak érzem magam. És nemtudom elengedni és megemeszteni az egészet, hogy ez történt.


25L



2019. dec. 25. 18:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/154 A kérdező kommentje:
Nem igaz, hogy azt gondolom, hogy bárkit megverhetek, ha úgy bánik velem. Ha igaz lenne, akkor már nagyon sok embert megvertem volna. De ahogy látom, te így szeretnél látni engem, úgyhogy nem is vitatkozom, mert úgy is egy agresszív állatnak akarsz látni szóval..
2019. dec. 25. 23:48
 42/154 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező #37, mindenki olyannak fog első sorban látni, amilyennek ő megismer... Mint említettem, nem kell minden új ismerősödnek a nyakába borítani a családi problémáidat.

Én is épp eléggé rühellem az anyámat, és ez semmiféle gondot nem okozott soha a párkapcsolatomban, a páromat én választottam, az anyámat nem.... az, hogy anyámnak leüvöltöttem a fejét, az őt miért zavarja, ha vele szemben extrém ritkán emelem fel a hangom?

2019. dec. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/154 anonim ***** válasza:
26%
Én ha valakiről megtudom, hogy megverte a szülőjét, és nem forgott fenn életveszély vagy súlyos testi sérülés esete, minden kapcsolatot megszakítok vele. Mert az mindenre képes. Ismertem egy tanárt, aki megverte az anyját, aztán az iskolában is vert gyereket, ki is rúgták. Szóval a szülőverőnek nem az lesz az utolsó esete.
2019. dec. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/154 A kérdező kommentje:
Én egyáltalán nem érzem úgy, hogy bármire képes lennék.. Ez erős túlzás.
2019. dec. 26. 01:33
 45/154 anonim ***** válasza:
24%
Bírom hogy itt senki sem tudja mit tett -vagy nem tett az áldozat- a gyengébbek kedvéért a bántalmazott anya- mégis az elkövetőt mentegeti (vagyis a kérdezőt) Tipikus magyar hozzáállás hogy mindig a valódi áldozat a szemét, az agresszív, verekedős elkövetőt meg sajnálják, pedig nem is egyszeri esetről van szó. Majd lesz mentség akkor is amikor a gyereke fejét veri szét- ismerem a mocskos fajtáját sajnos.
2019. dec. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/154 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező, én írtam, hogy "leèpíteném a kapcsolatot" meg ilyenek. Ez nem egy örök átok, nekem is voltak rossz időszakaim, tudom, milyen rossz érzés, hogy kétszeresen bűnhődsz.

Ettől függetlenül tartom, amit írtam, hogy az emberek azoknak a társaságát keresik, akik stabilan kötődnek, kiegyensúlyozott, harmonikus személyek.

Téged borderline-nak diagnosztizáltak, ha helyes a diagnózis, akkor van ott más is, nem csak egy vagy két indulati reakció.

A bordikat nem azért kerülik az emberek, mert megszégyeníteni vagy büntetni akarják őket, hanem mert az az ambivalencia, amit hordoznak, általában tönkreteszi az emberi kapcsolataikat, és aki volt már ennek àldozata pl egy borderline partnerrel, az nem szeretné megégetni magát megint.

Viszont a borderline-ok harmada idővel meggyógyul, azok, akik dolgoznak magukon, és sok év alatt megtanulnak önmagukkal, másokkal és a kapcsolataikkal bánni.

Szóval ez nem egy örök átok, hanem le fogod tudni győzni, de lassan, soká, viszont ha kitartasz, sikerülni fog.

2019. dec. 26. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/154 anonim ***** válasza:
76%

Akik negatív véleménnyel vannak a kérdezővel kapcsolatban szerencsések,mert nem éltek pszichés terrorban.


Igen,sajnos vannak olyan esetek,amikor az áldozatból bűnös lesz.

Ilyenekkel van tele a híradó.


Jobb megelőzni,ha teheted költözz el tőlük.


Sajnos sok ember a külvilág előtt megjátssza a minta szülőt,otthon pedig mocskos módon viselkedik.


De sajnos a törvény mindig csak a tettlegességet bünteti.

Ismerek olyan embert is,aki folyamatosan provokál.


Sajnos jobb velük megszakítani a kapcsolatot.

2019. dec. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/154 anonim ***** válasza:
31%
Senki nem mondta hogy anyád ártatlan. Nem az. De attól még nem jogos hogy megverted. A fizikai agresszió a gyengék eszköze. Lesüllyedtél az ő szintjére. Tudod mit kellett volna csinálnod? Összepakolsz és elmész. Kész. Nem most kell itt rinyalni, nem utólag gondolkozni, akkor kellett volna a sarkadra állni és mondani hogy kösz nem kérek belőled. Semmi sem mentség arra amit csináltál. Egyedül az önvédelem, de itt nem arról van szó. Igen a pszichológusod azt mondja hogy anyád a hibás az agybajodert és valószínűleg igaza is van, de ahogy ő is és mi is mondjuk a fizikai agresszió erre nem jó megoldás és a mentális probléma nem ment fel a tetted alól. Ami ijesztő viszont hogy te még mindig nem látod hogy nem megfelelően viselkedtél a körülményekhez képest. Nem érzed jogosnak hogy elitelnek azért hogy verekedtel mert hát neked ilyen meg olyan rossz volt. Hány meg hány olyan bűnöző van akik valamilyen mentális betegségben szenvednek és emiatt felmentik őket? Nem. Bezarjak őket a zárt osztályra és kényszer gyógykezelik. Nagyon gyorsan fogd fel hogy nem takarozhatsz semmivel azokért a dolgokért amit csinálsz. Vállalni kell a következményeket.
2019. dec. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/154 anonim ***** válasza:
28%

Jó lenne veled, beszélgetni. Így nem tudni, hogy milyen is vagy valójában.

A támogatást elfogadtad. A kritikát már nem. Előbb is elköltözhettél volna.

Most mi zavar? A támogatás hiánya? (szerintem az).

Ne talán, hogy nem láthatod anyád 2 hónapig? Ha annyira rossz a muterod, akkor kerüld örökre!

Vagy a lelkiismeret furdalásod?

Szerintem, a támogatás hiányzik! Ugye?

S próbálod magad, magad előtt mentegetni.

2019. dec. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/154 A kérdező kommentje:

A bizalmas szülő - gyerek kapcsolat nem volt meg köztünk. Sosem alakult ki. Csak szülőként tekinthettem rá, barátként nem,egy anya-lánya baratnosegre is vágytam vele, akivel mindent megbeszelhetek. De csak szuloszerepet tudott ellatni. Aki ha rosszat csinálsz megbuntet, ha jót akkor megdicser, de ennyi. De ha nem az történt amit ő elképzelt, akkor tartózkodó lett és ettől nem éreztem elfogadva magam, úgy éreztem ha a saját utamat akarom járni, akkor őt elveszitem, nem fognak szeretni vagy érzelmileg hidegek lesznek velem és nem támogatnak. A feltétel nélküli elfogadás hiányzott. Mert így állandóan bizonytalan helyzetben éreztem magam, akinek érzelmileg mindennel egyedül kell megkuzdenie, és egész életemben magányosnak éreztem magam.

Apara sem szamithattam. Nem igazán foglalkozott velem és ezt egyszer be is ismerte, hogy emiatt lelkiismeret furdalasa van. Érzelmeket nagyon nehezen mutatott ki és és nem nagyon kerültem kapcsolatba vele soha.

2019. dec. 26. 09:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!