Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet jogi úton megszün...

Hogyan lehet jogi úton megszüntetni a szülő-gyermek kapcsolatot a gyermek részéről?

Figyelt kérdés
Párom évekig ápolta a szüleit, most kiderült, mindent a másik gyerekükre írattak. (Nem tudom a pontos részleteket, talán valami köteles rész jutna neki vagy ilyesmi). Most úgy szeretne kilépni a családi kötelékből hogy egyikük részéről se legyenek kötelességek-jogok. Van-e erre lehetőség?

2019. dec. 28. 08:05
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
68%
Most a másikra íratták vagy végrendeletet írtak? Hol ezt írod, hol azt. NEm ugyanaz. De előfordul ez, ha írás közben találod ki a történetet.
2019. dec. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:
Szomorú ilyenre rájönni - ráadásul Karácsonykor. :-( 15 évig mindig rendelkezésre állsz, aztán kiderül, mindent az kap, aki soha nem jött, amikor szükség lett volna rá. Senkinek nem kívánok ilyen "ünnepet".
2019. dec. 28. 08:41
 13/50 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyerek, hogy ilyen butaságokkal szórakozzak. A páromtól hallottam. Ha a "végrendelet" meg a "másikra íratták" kifejezés nem egyet jelent, akkor azt azért írom mégis egyként, mert nem vagyok jogász.
2019. dec. 28. 08:44
 14/50 anonim ***** válasza:
14%
"Eddig mindent annak rendeltünk alá, hogy közel legyünk ha bármire szükségük volt. Kórház, műtétek, karbantartások, ápolás, autóval szállítás, stb., kéznél voltunk. Hiába volt távolabb jobb álláslehetőség, mi maradtunk." Ez a TI döntésteke volt, nem a szülőké. Persze ha arra játszottatok hogy majd jól megörököltök mindent... Ahelyett hogy mentetek volna a jobb állás után, az már a ti bajotok.
2019. dec. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
Igen, igaz, nem így gondolkodtunk. Nem minden ember haszonleső, egyszerűen szerintünk ez volt a kötelességünk. Én is rendelkezésre állok, ha a szüleimnek szüksége van rám.
2019. dec. 28. 08:46
 16/50 anonim ***** válasza:
95%
Jogilag nem lehet megszüntetni. Én megmondanám a szülőknek , hogy a végrendelet megírásakor valószínűleg ezt végiggondolták, innentől minden segítséget a másik gyereküktől várjanak és viszont látás!
2019. dec. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:
17: köszönöm. Azt hiszem én is, ez a legkorrektebb lépés.
2019. dec. 28. 08:52
 18/50 anonim ***** válasza:
94%
16- os mégis hogy képzeled? Valaki meghozza az áldozatot a szülőért, gondozza, segíti, a szülőben meg annyi tisztesség nincs hogy minimum nem írok végrendeletet és egyenlően örökölnek a gyerekeim, ha már nem akarom azt viszonozni hogy csak az egyik gyerekem segít. De hogy pont azt kisemmizni??? Milyen szülő az ilyen? Benne van szetetet???
2019. dec. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
93%

Sehogy.

Sőt, ha anyagilag rászorulók, akkor még ők perelhetnek szülőtartásért.

De valószínű, itt ez nem áll fent.

Meg kell velük beszélni, hogy miért ez a végrendelet és ha ragaszkodnak hozzá, hogy mindent a másik gyerek örököl, akkor ti nem mentek hozzájuk többet.

Segíteni nem vagy köteles, látogatni sem.

Majd ha teljesen egyedül maradnak, akkor majd rájönnek, hogy kár volt az egyik gyereket kizárni az örökségből.

2019. dec. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
21%
Kedves kérdező, a húgaim a szüleim házára vettek fel jelzáloghitelt, ami most az eszközkezelőé. Nekik válás után saját házuk lett így, én huszonéve élek az anyósommal (bár békében), és inkább a gyerekünk lakhatására gyűjtünk. Semmit nem fogok örökölni, ahol most lakunk, annak a harmada lesz a férjemé anyós után. És csak én gondozom a szüleimet, anyósomat. De nem érdekel. Tudod miért? Mert van családom, jól működő házasságom, egészségünk, lassan teljesen önálló, felnőtt lányunk. Tudom, illene utálni mindenkit a családban, de nem teszem, mert ez nem az ő életüket rontaná el, hanem az enyémet.
2019. dec. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!