Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet jogi úton megszün...

Hogyan lehet jogi úton megszüntetni a szülő-gyermek kapcsolatot a gyermek részéről?

Figyelt kérdés
Párom évekig ápolta a szüleit, most kiderült, mindent a másik gyerekükre írattak. (Nem tudom a pontos részleteket, talán valami köteles rész jutna neki vagy ilyesmi). Most úgy szeretne kilépni a családi kötelékből hogy egyikük részéről se legyenek kötelességek-jogok. Van-e erre lehetőség?

2019. dec. 28. 08:05
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:
21: köszönöm a választ. Soha nem merült fel eddig a pénz. Mióta nagyon betegek, azóta annyira maximum, hogy hogyan fogjuk majd elérni a másik testvért, ha baj lesz. Mert még a telefonszáma is egyszer ilyen, egyszer olyan. Akkor beszéltünk vele, amikor ő akarta. De hogy most arról kell beszélni, hogy... :-(
2019. dec. 28. 09:04
 22/50 A kérdező kommentje:
22: helyes amit teszel, minden tiszteletem, mi is megtesszük amit kell. Ettől függetlenül én nem szeretném ezt a helyzetet megszokni. Haragudni nem fogunk, most fáj, majd elmúlik. Inkább hátralépünk és hagyjuk, hogy a másik testvér is hozzáférjen a feladatokhoz.
2019. dec. 28. 09:08
 23/50 anonim ***** válasza:
8%
Nem lehet, meg szülőtartásra kötelezhető így is úgy is.
2019. dec. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
1%
"Valaki meghozza az áldozatot a szülőért, gondozza, segíti, a szülőben meg annyi tisztesség nincs hogy minimum nem írok végrendeletet és egyenlően örökölnek a gyerekeim," A gyerekben nincs annyi tisztesség hogy NE a végrendeletre ácsingózás miatt ápolja a szüleit...
2019. dec. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
26: kedves 26-os: kérlek, fejezd be az írogatást, ne vetítsd ránk a frusztrációdat. Ha neked ilyen a mentalitásod, sok rossz tapasztalatod volt már ezügyben az életben, legyen, de kímélj meg minket ettől, kérlek.
2019. dec. 28. 09:16
 26/50 anonim ***** válasza:
13%

Inkább hátralépünk és hagyjuk, hogy a másik testvér is hozzáférjen a feladatokhoz.


Oké, de akkor ne szólj be a 26-nak, hiszen úgy tűnik, fején találta a szöget. Nincs örökség, nincs segítség.

2019. dec. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:
28: tévedsz. Az a probléma lényege, hogy semmi jelét nem mutatták, hogy csak arra kellünk, hogy biztonságban érezhessék magukat és bármikor elérhessenek, amikor baj van. Sokszor panaszkodtak, hogy "bezzeg a másik", az nem is törődik velük... nélkülünk nagy bajban lennének. És mégis ők keverték a pénzt a dologba. Te sem vagy gondolom, buta, te is tisztában vagy vele, ha a szüleid elmennek, fele-fele arányban viszitek tovább a dolgokat a testvéreddel. Ez a dolgok menete. Ha viszont kiderül, hogy titeket konkrétan kifelejtenek, de leakasztanak a szögről, amikor gond van, az azért fáj. Ha nevetnénk rajta, akkor az lenne furcsa.
2019. dec. 28. 09:29
 28/50 anonim ***** válasza:
0%
29, fent írtam, hogy semmit nem fogok örökölni, milyen fele-fele?
2019. dec. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:
Nem vagy az, aki pedig nem ért veled egyet, az nem gyűlölködő. Van, hogy a tapasztalataink kicsit rosszhiszeműekké tesznek. Nem hiszem, hogy felnőtt fejjel kell meglepődnünk, hogy ez a téma felvetődik az életünk során. Én viszont elismerem, gyerekesen gondolkodtam eddig erről a témáról: én sem tudtam elképzelni eddig szülőkről, hogy egyik gyereküktől csak vesznek, másiknak pedig csak adnak. Úgy látszik, eljött ennek is az ideje. Mondjuk az én helyzetem annyiban jobb, hogy nem az enyémek.
2019. dec. 28. 09:39
 30/50 A kérdező kommentje:
31: csak példa volt. Plusz nem névvel vagyunk itt, úgyhogy nem könnyű megkülönböztetni, melyik kommentet pontosan ki írta. Azt meg végképp lehetetlen, hogy valaki egyke vagy hogy hány testvére van. :-) Ezért volt a példa.
2019. dec. 28. 09:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!