Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet jogi úton megszün...

Hogyan lehet jogi úton megszüntetni a szülő-gyermek kapcsolatot a gyermek részéről?

Figyelt kérdés
Párom évekig ápolta a szüleit, most kiderült, mindent a másik gyerekükre írattak. (Nem tudom a pontos részleteket, talán valami köteles rész jutna neki vagy ilyesmi). Most úgy szeretne kilépni a családi kötelékből hogy egyikük részéről se legyenek kötelességek-jogok. Van-e erre lehetőség?

2019. dec. 28. 08:05
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
12%
Most a kérdés alapján bosszút akarsz állni, de az ok meg nem érdekel? Nyilván a legfontosabb azt lenne kideríteni, hogy miért készült egy ilyen végrendelet. Mikor készült egyáltalán? Ezt a férjed nem kérdezte meg, őt nem érdekli és innentől vagy leszarja a szülei fejét vagy csendben tűr? A testvér mit szól hozzá, ő tud erről? Nyilván nem korrekt ugyanannyit öröklnie annak, aki gondozza hosszú évekig az idős szüleit, nemhogy még többet kapjon a külföldön élő gyerek. De ezt ti is tudjátok, ha meg az okok nem érdekelnek, minek írsz ki egy ilyen kérdést, duzzogjatok inkább csendben és ne vegyétek fel a telefont...
2019. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
41: nem olvastad el a többi hozzászólást. A kérdésben soha nincs benne minden.
2019. dec. 28. 11:57
 43/50 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező nem olvastam el a többit, de .. egy sztori:

Apuka 3 gyereket hagy magára, alkesz egész életében, gyerekeit sohasem kereste. Lakott egy házba, maga után több százezer forintos adósságot hagyott csak gáz villany stb. Három gYerek megegyezett: lemondanak mindenről.

De mégse lehetett . Ráadásul addig zaklatta az önkormányzat a gyerekeket míg muszáj volt kifizetni a temetést. Soha nem beszéltek vele mégis 700 e Ft-ot kellett fizetni temetésre. Nincs ingyen temetkezés. Állam vagy önkormányzat maximum hitelt nyújt. Ugyhogy mivel neked após anyós is van jol gondold meg hogyan rendezed a dolgokat, mert aki a világ túl felén lakik teso kötve hiszem hogy jönne és fizwtné a koporsót. Sajnos ez van. Ha a teso mindent megkap, akkor tessék átvállalni a temetkezési is. Nem tudom hogy a francba találják meg ilyenekkel az embert, de nyugodt lehetsz, ha fizetni kell valahova teged meg a férjed előbb találnak meg mint a tesót Piripócson.

2019. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez nagyon undorító dolog volt a részükről. Nem tudom ti miért ilyen fél vallrol veszitek de én biztos nem bírnám ki hogy ne faggasam őket ki hogy ezt mégis hogy képzelték. Nem a pénz miatt hanem azért mert a másik gyerekük rájuk se nyitotta az ajtót és mégis az örököl.. Engem nagyon érdekelne hogy mivel érdemelte ki ő jobban.
2019. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az hogy innentől a külföldönélőre bízzák a szülőket nem bosszúállás. Max tanulnak egy kis leckét hogy kit érdemes jobban megbecsülni. Ahogy olvashatta bárki a kérdezőnek és a férjnek az 50-50 elosztás (végrendelet nélküli örökség) is ugyanúgy jó lett volna, hisz ez az alap akkor is ha a másik tesó haza se jár, de telefonál tehát nem ignorál. Az viszont hogy a szinte "ápolókat" lenullázzák jogilag a legnagyobb hányinger. Minél messzebbre mennék el az ilyentől, mert úgyis bepróbálkoznak a lelkiterrorral "jaj ne haragudj ránk, amúgyis elkéne mennem a korházba egy fontos lelet miatt, ha érted kiscsillagom". Undorító
2019. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:
43: igen, erre számítok. Fentebb is írtam. Szerintem nincs ennek a dolognak itt vége, lehet ez még rosszabb is.
2019. dec. 28. 16:56
 47/50 A kérdező kommentje:
44: nem vesszük félvállról, csak én nem kérdezgetem a párom. Még nem. Úgyis elmondja, amikor már kicsit túlteszi magát rajta. A tesó meg azért örököl mindent, mert mindig is ő volt a "kiskedvenc", ahogy fentebb írta valaki. Én mondjuk számítottam erre, hogy amint már közeleg az idő, ez az ember meg fog jelenni.
2019. dec. 28. 16:59
 48/50 A kérdező kommentje:
45: hát igen. Tuti ha gond lesz, minket fognak hívni. Szerencsére albérletben élünk, úgyhogy könnyen tudnánk mozdulni. Én jó messzire szeretnék. Most egyelőre boldogság van, mert rájuk nézett a "gyerek", párommal pedig ugyanolyan lekezelően viselkednek most, mint gyerekkorában - egy pillanat alatt elszálltak az elmúlt évek. De szerintem hamar meg fog ez változni. És kb. olyan formában fogják felvezetni, ahogy Te is írtad. De nem baj. A gazdag fiú talán majd magához veszi őket. Meg amúgy is most nősült... kíváncsi vagyok, a hölgy mennyire lenne boldog átvállalni pl. az én eddigi feladataimat vagy a páromét a testvére. Éppen itt az ideje, azt hiszem. Mondjuk, akkor már voltak ilyen lekezelőek, mikor pár éve anyuka valami ilyesmiben reménykedett - mármint hogy mehet hozzá külföldre. Aztán hirtelen nagyon meglepődött. Szóval már két esélyt is kaptak, a családom érdekében innentől mi leszünk a legfontosabbak - magunknak. Nem akarom, hogy a mi példánk tanulság legyen bárkinek is, de arra talán jó, hogy számítsunk rá: "kutyából nem lesz szalonna", ha valaki 1x már átvert, esélyes, hogy máskor is fog. A fájó, ha ezt családtagok teszik.
2019. dec. 28. 17:13
 49/50 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek jobb álláslehetőséget lehetőleg minél távolabb. Tesónak pedig eresszetek meg egy telefont, közöljétek vele, hogy ezek után most ő jön.
2019. dec. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Ha a tesónak ajándékozták az ingatlant és 10 éven belül meghalnak a szülők, akkor azt is be kell vonni a hagyatékba.

Ha a szülők demensek, akkor a végrendelet megtámadható. Olyan nincs, higy valaki semmit se kapjon, hacsak nem tagadják ki, ehhez viszont nagyon komoly ok kell (életükre tör stb.)

2020. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!