Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet jogi úton megszün...

Hogyan lehet jogi úton megszüntetni a szülő-gyermek kapcsolatot a gyermek részéről?

Figyelt kérdés
Párom évekig ápolta a szüleit, most kiderült, mindent a másik gyerekükre írattak. (Nem tudom a pontos részleteket, talán valami köteles rész jutna neki vagy ilyesmi). Most úgy szeretne kilépni a családi kötelékből hogy egyikük részéről se legyenek kötelességek-jogok. Van-e erre lehetőség?

2019. dec. 28. 08:05
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
83%
hát ezt megszívtátok. A szülők mit mondanak, miért ennyire szemetek?
2019. dec. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy megszívtuk. Szülőket nem kérdeztük, ez az ő döntésük. Azt csinálnak a pénzükkel, amit akarnak.
2019. dec. 28. 10:06
 33/50 A kérdező kommentje:
Ha ezt tették, én nem kérdezek rá. Párom sem tette. Mi biztosan nem fogunk ilyet csinálni a saját gyerekeinkkel. Ennyi.
2019. dec. 28. 10:09
 34/50 anonim ***** válasza:
85%
Engem is az érdekelne, hogy mi az oka? Kérdeztétek a szülőket? Mert lehet, hogy szellemileg kezdenek leépülni, és a másik testvér valahogy manipulálta őket. Ha lehet velük beszélni, egyszer nyiltan meg kellene kérdezni, hogy mi az oka. Én értem, hogy a férjednek nem a pénz fáj, hanem a gesztus. Ezt meg is lehet mondani a szülőknek. Amúgy ha sikerül tisztázni a kérdést, a végrendeletet simán át lehet írni.
2019. dec. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
72%

Nem kell jogi út. Esetleg ügyvéd általi levél, amiben megkéred a tesót, hogy gondozza őket, mert ti költöztök.

Jó féreg dolog ez.

Nálunk az volt, hogy a szüleim elváltak.

Az apai nagyszülőknek nagyon sok pénzük, jelentős ingatlanjuk volt.

Apám elköltözött és lemondott minden örökségről, a nővére javára, hogy majd a nővére a nagyanyámat gondozza.

Igen ám, de a mama halála után minden az elsőszülött, kis kedvenc unokához került, azaz beköltöztek a kanjával a házba, addig albérleteztek.(a kiskedvenc tesóját is kisemmizték).

Én is nagyon nehéz körülmények között éltem akkoriban, apám mégis leszarta és a nővérének kedvezett.

Most vált el a kedvenc kisunoka és bizony az alkesz, hitvány férj vitte a ház, a vagyon ki tudja mekkora részét, na meg közben amit feleltek, mert a kani egy munkakerülő tróger.

Apám a nővérével teljesen kikészült, hogy ilyen körülmények között lett oda a szülői ház, naponta hívja a nővére apámat, totál kész vannak.

Hát tudod, ott rohadjanak meg a bánatukban. Megérdemlik!

Nekik sem lett belőle semmi örömük, hasznuk, én és a másik unoka sem kapott soha semmit, viszont az idegen kani (nagyon zár a család, nekik aki nem vérrokon az senki) elvitte a vagyon ki tudja mekkora részét, kiskedvenc meg két gyerekével egy zártkerti ingatlanban tengődik.

Megérdemlik!

Hú de jó volt ezt kiírni.

2019. dec. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:
34: "Engem is az érdekelne, hogy mi az oka? Kérdeztétek a szülőket? Mert lehet, hogy szellemileg kezdenek leépülni, és a másik testvér valahogy manipulálta őket. Ha lehet velük beszélni, egyszer nyiltan meg kellene kérdezni, hogy mi az oka. Én értem, hogy a férjednek nem a pénz fáj, hanem a gesztus. Ezt meg is lehet mondani a szülőknek. Amúgy ha sikerül tisztázni a kérdést, a végrendeletet simán át lehet írni." Köszönöm a kommentet, nagyjából érvényesek ránk a felvetéseid. Anyukánál egy ideje észrevettem, hogy vagy elfelejt dolgokat, vagy teljesen másképp emlékszik. Ráadásul dühös, ha ez kiderül. Nyilvánvalóan kezd butulni. Ennek ellenére nem mondanám rá, hogy demens, mert szerintem nagyon is tudja, mi a helyes, mi nem és hogy egy ilyen húzás milyen érzést kelt a páromban. Ezért is nem közölte vele ezt a dolgot. Mondjuk, sajnos, nem ez az első eset, hogy nem az igazat mondta neki. Apuka véleménye nem játszik, anyuka a főnök. A másikba is beletaláltál: a másik testvér hirtelen hazaállított, fura is volt. Aztán kiderült, eljárt egy fontos ügyben, ahová a párom is kellett volna... szóval akkor estek ki a csontvázak a szekrényből. Nagyon részleteket még nem tudok, páromat nem is faggatom túlságosan. Látom rajta, hogy rosszul esik neki ez az egész.
2019. dec. 28. 11:04
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

A lehető legrosszabb dolog amit a férjed tehet, hogy nem kérdez rá. Ültesse le a szüleit és kérdezze meg, hogy ezt miért tették.

Sokszor a gondoskodást természetesnek veszik, pedig nem az. Idő és pénz

2019. dec. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:
35: köszönöm a kommentet. Megértelek: nekem is jól esett kicsit kibeszélnem, hiszen a páromat ezzel nem akarom terhelni. Majd döntünk valahogy, de ilyesmit időbe telik mindenkinek feldolgozni. Szegénykém nem balek, de tény, hogy az ő családja is zár/terel/titkol... és mindig őt keresik, ha valamit el kell intézni. Mindegyik. Az igaz, hogy okos és életrevaló, nagy szíve van, de a családjával szemben mindig is elnéző volt. Én persze, büszke vagyok rá, mert sokkal értelmesebb, mint a családja, de ahogy látom, a hazudozás, becsapás lesz itt most (is) a győztes. Azt hiszem, addig kellett, míg a másik testvér feladatait is átvállalta, de most már csak teher. A testvére a szemébe is nevetett, hogy most már ideje lenne eltűnni a képből, neki itt már szava nincs.
2019. dec. 28. 11:22
 39/50 A kérdező kommentje:

37: gondolom, már feltette a kérdést, de nem kapott rá választ. Ha kapott volna, elmondta volna. De a családja ilyen: csak arról hajlandóak beszélni, amihez érdekük fűződik. Most már nem kell nekik, szóval nem tudom, hogy mire jutnak. Nem tudom elképzelni, hogy a párom erőszakoskodna velük. Megvan a mi életünk, nem olyanok vagyunk, hogy verjük az asztalt, követelve bármit is. Eddig is csak magunkra számíthattunk.

Egyébként az sem tiszta még, hogy ez a végrendelet vagy ráírás (nem vagyok jogász! :-)) mikor készült. Lehet, a kezdetektől megvolt, lehet, csak nemrég készült.

2019. dec. 28. 11:32
 40/50 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne megtudni, hogy mit íratott a tesó a szülőkkel. Ha eltartásit, akkor mondjuk azt megtámadhatjátok, ha továbbra sem gondoskodik a szülőkről.

Ha életükben ajándékozási volt, akkor semmit nem kaptok.

Ha végrendelet, akkor köteles részt. De nem tudom mit keztek pár százalék házrésszel.

Én a helyetekben elbúcsúznék az egész familytől, persze elmondanám, hogy miért, és hogy akkor gondoskodjon róluk a tesó innentől. Minek velük tartani a kapcsolatot, de most komolyan?

2019. dec. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!