Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vigasztaljam meg a lányom?

Hogy vigasztaljam meg a lányom?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem sajnos az anyja már nem lehet velünk, és ma oda jött hozzám hogy apa verzek (még csak 9 éves) és akkor megmutatta a bugyijat és hat láttam hogy megjött neki nagyjából ahogy tudtam én elmagyaraztam neki hogy mégis mi ez meg hogy ez egy természetes dolog, gyors elszaladtam a boltba venni neki betétet és mióta haza jottem rosz kedve van nem hajlandó ki jönni a szobájából és néha még sír is. Hogy vigasztaljam meg?
2019. dec. 28. 22:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%

Nyugtasd meg, hogy mire vége a téli szünetnek, abba fog maradni, még nem fogja senki megtudni a suliban.

A fiatal lányoknak lassan áll be, az elején közel sem biztos, hogy rögtön újra meg fog neki jönni, szóval a jövő hónaptól sem kell rettegnie.


Megbeszélhetitek, hogy az elején amíg be nem áll, írsz neki igazolást tesire (illetve nem tudom, mennyit igazolhatsz le szülőként, de akár azt is felajánlanám, hogy egy-két napig az elején maradjon otthon).

Meg magyarázd el neki, hogy ez kívülről nem látszik, ha fürdik mindig rendesen, senkinek nem fog feltűnni. A betét sem látszik ki a bugyiból, még ha szárnyas is, nem feltűnő, de menjetek el együtt nézelődni, hogy melyik való mèret alapján egy fiatal lánynak, melyik kényelmes neki.

Szóval hogy senki nem fog rá furán nézni, de ha fél tőle, akkor is találtok rá megoldást, viszont ne féljen tőle, mert ez természetes. Vannak lányok, akiknek a cicije nő hamar, másnak a szőre, neki ez jött először, de mindenkinél meglesz, csak más sorrendben.

2019. dec. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
95%
normális farmernadrágon (tehát nem leggings meg jeggings meg ezek a vékony zsebtelen, cipzártalan, gumis derekú szarok) keresztül egy betét nem fog átlátszódni, úgyhogy ha parázik hogy valaki észreveszi, hordjon farmernadrágot, amíg megvan neki. nap közben legyen nála elég betét, és cserélje rendszeresen. a betéten keresztül nem fog átfolyni a vér, mert a ragasztós része műanyag, de ne ha nagyon erős a vérzés, akkor oldalt kifolyhat. esetleg ha ez sem elég diszkrét neki, olyan felsőket hordjon amik takarják a fenekét.
2019. dec. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
47%
gáz, hogy már 9 évesen megjött neki. Szegény máris élvezheti a havi baj örömeit :S nálunk mondjuk ez nemhogy gáz volt, még vetélkedtek is azon kinek jön meg előbb és lesz így "érett nő" :D én amúgy elektromos fűthető párnát használok ilyenkor és már az első kis fájdalomnál görcsoldó. Érdemes megkérdezni a gyógyszerészt hogy ekkora korú gyereknél mit ajánl.
2019. dec. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
17%

Még csak 9???? Hivd fol a hazi gyerekorvosotokat es kerdezd meg tole kihez tudod elvinni gyereknogyogyaszhoz, hogy legalabb vert vegyenek tole a hormonok miatt. Ez nagyon korai. Persze vannak kivetelek (nogyogyasz ismeros tud 7 evesrol is akinek megjott, de szornyulkodve, sajnalkozva beszelt rola...). Hormonalis problema allhat mogotte. Jobb lenne, ha ezt nem hagynad figyelmen kivul.

Egyebkent is amikor elsore megjon nem art errol is folvilagositani a lanyokat, hogy van a nogyogyasz, aki segit mindenben es kell rendszeresen latogatni.

Hazi gyerekorvosotok valoszinu tudja ki gyerek nogyogyasz es esetleg no...az talan szerencsesebb lenne most.

2019. dec. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
97%
#14: ez manapság már egyre gyakoribb. A táplálkozási szokások miatt ez is felgyorsult. Míg 30-35 évvel ezelőtt 14-15 éves korra volt tehető, 20 éve már csak 12-14, manapság meg már nagyon sok esetben 9-10 éves korra
2019. dec. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
82%

Én vennék neki valami kis ajándékot amit szeretne,és egy korosztályának való könyvet ami ezzel foglalkozik, és egy sütivel csak kettesben megünnepelnénk hogy nagylány lett.


Én is 9 voltam mikor megjött, emlékszem mennyire össze voltam zavarodva és utáltam az egészet, hónapokig minden alkalommal sírtam mikor megjött. Idő kell feldolgozni, egy 9 éve még nincs ott agyban mint egy 12-14 éves, aki már számít is rá.


Kérdező, én finoman beszélnék az osztályfőnökével, hogy tudja mi a helyzet, esetleg adnék neki egy váltás nadrágot, "baleset" esetére. A lányodnak nem is kell róla tudnia. A kislánynak meg megtanítanám hogy mindig legyen betét a táskájában, vagy ha cikinek érzi, akkor legyen az osztályfőnöknél. Az elején még nem pontos a ciklus bármikor megjöhet újra.

2019. dec. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
47%
Aranyos vagy, de hagyd magára. Most fáj a hasa, dúlnak benne a hormonok. Majd holnapra lenyugszik. Senki nem tudhatja, miért sír, még nőként se tudom megtippelni. De túléli, majd megbarátkozik ezzel.
2019. dec. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem rendellenes hogy 9 évesen jött meg neki, barátnőm is annyi volt. Én emiatt nem tenném ki egy vizsgálatnak. Viszont eleinte nagyon erős szokott lenni a vérzés. Én az első 2 évben kb minden szünetben jártam wcre mert különben össze vereztem a nadrágom. Erre készítsd fel.
2019. dec. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Én 19 évvel ezelőtt menzeszeltem először, 10 évesen.. én voltam az első az osztályban :D én is utáltam, cikinek tartottam, nehezen dolgoztam fel. Sőt, a mai napig utálom!! Pedig fájdalmam szinte nincs és pontos, mint egy óramű azóta!
2019. dec. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Szerintem se korai annyira hogy orvoshoz kéne vinnem ma nem dolgozom úgyhogy elviszem valamerre vásárolni stb ma már nem sírt egyszer sem és még kérdeztem hogy szeretne e vásárolni és azt mondta hogy igen hát akkor mondom elmegyunk vásárolni. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2019. dec. 29. 10:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!