Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vigasztaljam meg a lányom?

Hogy vigasztaljam meg a lányom?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem sajnos az anyja már nem lehet velünk, és ma oda jött hozzám hogy apa verzek (még csak 9 éves) és akkor megmutatta a bugyijat és hat láttam hogy megjött neki nagyjából ahogy tudtam én elmagyaraztam neki hogy mégis mi ez meg hogy ez egy természetes dolog, gyors elszaladtam a boltba venni neki betétet és mióta haza jottem rosz kedve van nem hajlandó ki jönni a szobájából és néha még sír is. Hogy vigasztaljam meg?
2019. dec. 28. 22:48
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Ja egyepkentt van egy nővére is aki szint úgy velünk lakik csak ő holnap jon haza úgyhogy addig. Nem váratott a dolog
2019. dec. 29. 10:30
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

34 éves felnőtt nőként is minden hónapban (közvetlenül a menstruáció előtt) 2-3 napra egy hisztis, érzékeny egyeddé alakulok át a hormonok miatt, borzasztó még magamat is elviselni ilyenkor. :)

Légy türelmes a lányoddal, valamint biztosítsd arról, hogy ott vagy mellette és segítesz neki mindenben.

2019. dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Mikor először megjött, én is sírtam, pedig 10 éves voltam, s már tudtam, hogy az OB mire való. Ne keress benne logikát. Hormonok... :D


Amúgy én a suliban e miatt egy időben tiszta menő voltam. A lány osztálytársaimnak én magyaráztam el a menstruáció menetét. Olyan is volt, aki 4.-ben azt hitte, hogy miután egyszer megjött az után non-stop jön...

2019. dec. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 vagy 11 lehettem, amikor először megjött és én is sírtam, mondjuk inkább azért, mert megijedtem. Pedig már voltak is az osztályban olyanok, akik menstruáltak (és nálunk is volt olyan, aki 8 vagy 9 éves kora óta), szóval tudtam, mi ez, de attól még ijesztő volt ténylegesen átélni, ahogy a wc-ben lehúzom a nadrágom és hót vér minden..

Szerintem amúgy már mindent leírtak előttem. Esetleg még annyi, hogy vegyetek neki éjszakai betétet is, én kiskoromban nem is tudtam, hogy léteznek külön nappali meg éjszakai, meg különböző nedvszívó képességű betétek (mivel ezeket soha senki nem magyarázta el, a szüleim még csak fel sem világosítottak, mindent a barátnőimtől meg az iskolai könyvtár hátuljában eldugott felvilágosító könyvekből tudtam meg..), és a fél karomat is odaadtam volna kb, ha reggelente nem kell a vért mosogatnom a fehérneműmről, mert mindig átáztam az éjszaka folyamán.

2019. dec. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is az volt anno a menő aki először menstruált :D én csak a 2. voltam az osztályban, 11 évesen :D
2019. dec. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
ja és *egyébként
2019. dec. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat
2019. dec. 29. 18:45
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Fekete színű farmert vegyél neki, azon nem látszik, ha átvérzik. Ez biztonságérzetet ad majd neki. Én is mielőtt erre rájöttem, folyton féltem, hogy átázok, egy idegbaj volt minden hónapban végigülni az órákat, hogy ha felállok, majd biztos ott virít a fenekemen a folt. Spórold meg neki ezt a stresszt.
2019. dec. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Igazából fekete farmer ok nincs hiánya mivel eddig is azt hordott nagyon sokat mivel azt szereti de ha ő úgy érzi hogy bármire szüksége van én meg eszem neki
2019. dec. 31. 00:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!