Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet megoldani, hogy...

Hogyan lehet megoldani, hogy a férjem megértse ne a mostohagyerekével szórakozzon? (hosszú)

Figyelt kérdés

Mindkettőnknek van az előző kapcsolatából gyereke, de óriási köztük a korkülönbség. Évekig velünk lakott az ő és az én gyerekem is.

Megismerkedésünkkor az övé már nagykamasz, mondhatni fiatal felnőtt volt. Én megbeszéltem vele, hogy nem szeretnék "én" beleszólni az "ő gyermekének" a nevelésébe. Egyrészt nem gondoltam sose szerencsésnek, ha egy gyereknek, akinek vannak édesszülei, egy "mostoha" kezdje megmondani a nagy okosságokat. Másrészt én el tudom a férjemnek mondani mit látok (tapasztalok) és engem zavar és akkor ő, ha egyetértünk, akkor szépen rendezze a gyerekével. Lehet azt mondani nem akarok/akartam a rossz zsaru lenni, de valóban nem hiszek abban, hogy nekem, mint új családi szereplőnek kell olyan konfliktusokba beleszállnom, mint alapvető együttélési szabályok miatti veszekedés. Egy példa csak, ha a konyhában a nagy gyereke nem pakol el semmit maga után, akkor szóljon érte az apja ne pedig én. (Az apját is idegesítette és szólt is érte, de sosem következetesen.)

Lényeg, hogy ugyanezt vártam el fordított esetben is.


Azonban a következő történt. Az eltelt évek alatt kiderült a férjem nem mer rászólni a saját nagy gyermekére, mert annak reakciója utána a sértődés, düh, harag, szemétkedés. Amikor ezt én meguntam és sajnos eredeti elveimhez képest elkezdtem én is ugyanazokért szólni csak épp nem hunyászkodtam meg csak, mert sértődés volt abból, hogy "kérlek pakolj el magad után", sikeresen "elüldöztem" az anyjához a gyermeket. Legalábbis ez így jött le.

A férjem azonban amióta elment a nagy gyereke, hirtelen elkezdte az enyémet piszkálni. Mielőtt valaki látatlanba betámadna fontos tudni, hogy nálunk is apuka engedékeny én meg a szigorú vagyok. Folyamatosan rászólok mindig ugyanazokért és csak ritkán vagyok következetlen. Sajnos emiatt folyamatosan ezt csinald, azt csináld, kérlek, de kérlek blablabla. A férjem meg elkezdte ugyanezt csak mintha ez az ő gyereke lenne folyamatosan szekálja is. Nem csak rászól, de ugratja, kineveti, szabályosan "b.szt.tja" mindezt úgy, hogy előtte én rászólok mar a gyerekre, megkérem, de mintha ez neki nem lenne elég.

Kértem, hogy ha valami baja van a gyerekemmel, akkor nekem mondja elsőnek és rá fogok szólni, ha egyetértünk (99%-ban egyetértünk amúgy is), de ne piszkálja, gúnyolja. A gyerekem még kicsi.


Erreföl ma a férjem közölte, amikor szóvá tettem sokadjára, hogy ne szóljon rá a gyerekemre már megint és ne így, hiszen én se tettem az övével, hogy "de hát egy család vagyunk és nekem is lehetett volna".

A gondom az, hogy bezzeg a saját gyerekére nem mert rászólni, amikor évek múltán én meg kétszer erélyesebben rászóltam el is költözött, akkor most mondja, hogy megismerkedésünktől kezdve nekem kellett volna HELYETTE elkezdeni nevelni az ő nagy gyerekét is???


Egyszerűen nem akarom, hogy az én gyerekemet piszkálja, alázza. Én ezt sose tettem az övével. Már azon gondolkodtam, ha jön látogatóba az ő gyereke, akkor majd én is ugyanezt csináljam vele??? (Pl.: csapkodjam ruhával, poénkodjak, ha valamt elfelejt, vagy folyamatosan 2 percenként szóljak rá mit miért csinál és gúnyolódjak???)

Az elején megbeszéltük, hogy válthat szemléletet és hagyhatja ennyire figyelmen kívül, amit kérek tőle?


2020. jan. 1. 22:35
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%

Próbáljatok meg kompromisszumot kötni. Rászólhat a gyerekre, de csakis normális stílusban. Lehet, hogy a saját gyerekével is azért voltak problémái, mert nem tudott vele értelmesen, mindig a korának megfelelően kommunikálni.

Nekem is van "mostohagyerekem", ha nem tetszett valami, a kezdetektől fogva simán szóltam neki, normális hangvétellel. Sokszor egyszerűbb és hatékonyabb, mint kivárni, hogy majd az apja kezeli a helyzetet (ha akarja).

2020. jan. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
69%
Hát, én le ledzek pontozva, de aki az én gyetekemet megalázza az fogja a motyóját és takarodjon...
2020. jan. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
71%

Hát ez kb olyan, mint amikor az anyósom baromságokat beszél/csinál a gyerekkel/nek, és nem szólok neki, mondván, h nem az én anyám. Csak puffogok magamban, meg csesztetem a férjem, hogy miért nem teszi helyre.


Nemrég rájöttem, hogy ez a lehető legrosszabb kommunikáció, passzív. (Na jó, lehet, hogy az agresszív rosszabb). Aztán egy ominózus mondata után azt mondtam, hogy legyen szíves, ne mondjon ilyet a gyereknek, mert. Azótamindenkinek sokkal jobb.


Ne is arról van szó,hogy neveld. Mert nem tekintélyelven kellene ezt megoldani, mostoha vagy, az neked úgysincs. Hanem hatékony kommunikációval.

2020. jan. 2. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%

Remélem meg tudjátok beszélni a gondjaitokat, de ez eleve el lett rontva, szerintem olyan nincs, hogy együtt éltek és nem nevelitek egymás gyerekeit. Én is úgy gondolom, hogy téged hibáztat amiért elment a fia és a gyerekeden "bosszulja meg".

Amiket meg leírtál a kommentedben, nem is értem, abban bőven benne volt a férjed is, nem tudom elképzelni a szitut, a gyerek rendszeresen felrobbantja a konyhát, ő meg nem veszi észre, akkor vagy szólt volna, hogy rendrakás, mosogatás, vagy csinálja meg ő. Ha egy gyerekre nem szólnak rá, akkor nem csinálja, persze, hogy lázad, hogy te elvártad. Összegezve, hibásabbnak érzem a férjed, mint a gyereket, kb. tojt mindenre, most meg cseszteti a gyereked, csodás, kell ez neked? Őszintén?

2020. jan. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
22%

Te is ilyen frusztralt ember vagy, de a gyerek is rendetlen.

Pl. probalj meg olyan dolgokon nem idegeskedni, hogy a furdoszobaban vizes a tukor, meg hogy nincs elrakva a hajszarito. Ezek baromsagok konkretan. Alap hogy a tukor nem tiszta egy mosdokagylo felett, a hajszaritot meg el lehet akarhonnan venni. Ezeken mar csak te frusztralod magad. Amugy ertheto a problema.

Sajnos az a helyzet, hogy ha valaki 17-18 eves korara nem tanulja meg, hogyha foztem a konyhaban elpakolok magam utan, akkor kesobbb sem fogja.

En sokaig egyutt kenyszerultem elni 28 eves mostohatesommal mikor hazakoltozott. En a kozos helyisegekben mindig elpakoltam magam utan (az nem erdekel hol a hajszarito helye meg ilyenek, de eltakaritom a rendetlenseget), a srac meg 10 evvel idosebn volt nalam, es ugyanezt csinalta amit te mondasz, foleg a konyhaban mindent 1:1be ugy otthagyott ahogy elkeszitette a kajat. Ameg el nem koltozott nem valtozott ez pedig mindenki mondta mar neki.

Ez ketelu dolog. Neked se kene mindenen frusztralodni neki meg el kene pakolni de nem fog.

2020. jan. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
14%
Amugy sztem neked nem is ezzel volt vajod csak a ferjeddel van konfliktusod
2020. jan. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%
Remélem neki is sikerül elüldözni a te áldott jó gyerekedet.
2020. jan. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
95%

Család-vagy párterápiát javasolnék.

A srácod egy felület a férjed számára, rajta csapódik le a feszkó, ő a csatorna, ahová kivezetődik az irántad érzett düh és a saját kudarca miatti frusztráció.

Maximálisan tisztában van vele, hogy reálisan nézve nem támadható ahogy és amikert szóltál, és hogy a nagyfiú az elkényeztetett zsarnok a történetben, akit ő nem nevelt meg, mert könnyebb volt jó zsarut játszva lapítani.

Passzív - agresszív a kommubikációja, nem konfrontálódik nyíltan, ezert vannak a jópofáskodás álcájába csomagolt szurkák. Is.

Meg gondolom nem megy nyíltan szembe veled ha valamit kérsz, csak "kiment a fejéből", "nem úgy jött ki a lépés", "éppen most akarta", stb. , sunyi elkerülő manőverek serege amikkel szabotálhatja a neki nem komfortos helyzeteket anélkül, hogy rossz színben kellene feltűnnie.

Kicsi az esély rá, hogy kettesben tartósan megoldjátok, de hátha nincs igazam.

Nagyon jól látod, hogy mi a bántó a tiednek, igenis fontos,hogy megkapja a tiszteletet, akkor is, ha hibázott. Így tanulja meg a saját határai védelmét, nagyon helyesen teszed, hogy minden határátlépésre azonnal reagálsz: így érzi, hogy mellette állsz, rád számíthat.

2020. jan. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem szentül hiszi, hogy te üldözted el a fiát, és most elhatározta, a tiédnek is mennie kell. Gondolom a szemedbe nem meri mondani, így inkább próbálja elérni, hogy a fiad akarjon az apjához költözni. Sok férfi van úgy vele, ha a saját gyerekeit nem nevelheti, akkor másét sem tűri meg. A saját környezetemből ismerek erre példát.
2020. jan. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz ügy, ismerem az érzést. Az én férjem fia úgy hagyta maga után a budit, hogy a hányinger is elkapott. Többször kértem szépen, hogy ne pisiljen mellé, húzza le maga után, a "nagydolgot" inkább nem is részletezem. 14 éves korára meguntam, közöltem az apjával, hogy mától ő fog takarítani a gyereke után, én nem csinálom. Egy hétig bírta, ő volt a jófej, akinek ez nem gond. Aztán rájött, hogy nem is annyira vicces hajnalban takarítani, hogy be lehessen menni.

Én családi kupaktanácsot hívnék össze a helyedben, a párod fiával együtt és megpróbálnék beszélgetni veszekedés, sértegetés nélkül. Mondja el mindenki, hogy mi bántja. Egy családban szerintem, a béke és a harmónia a legfontosabb.

2020. jan. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!