Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem bolti eladó, kocsmáros vagy gyári munkás akarok lenni életem végéig, hanem többre vágyom?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, ebben az évben fogok végezni az egyetemen (nyelvi alapszak). Még eldől, hogy konkrétan mit és hol, de abban egészen biztos vagyok, hogy tovább szeretnék tanulni és alapvetően azt gondolom, hogy kell is. Eddig egy vidéki egyetemen tanultam és tanulok, amit sok szempontból szeretek (pl. kisebb, barátságos és hangulatos város, jó a közösség, nagyon szeretem a tanáraimat is, akik nagyon segítőkészek és támogatóak), viszont itt kevesebb lehetőséget látok (pl. diákmunka, gyakorlat, kapcsolatok, szakmai fejlődés) és emiatt szívesen mennék Budapestre is.

Erről már többször beszéltem otthon is, viszont a szüleim csak abban gondolkoznak, hogy én itt most majd lediplomázom, hazaköltözök és akkor ott élek, dolgozom... Na most egyelőre még nem döntöttem el, hogy a főváros vagy a jelenlegi egyetemi városom, de az tuti, hogy én nem otthon képzelem el az életemet. Az egy pici kisváros, ahol nekem nulla lehetőségem van és nincsen semmi, ami engem haza tudna csábítani. Nincsenek a korosztályomnak való szórakozási és kikapcsolódási lehetőségek, eleve nem is nagyon van korombeli lakos, van egy-két bolt, egy-két étterem és ennyi. Számomra semmi picikét is szakmai munkalehetőség nincsen, és hangozzék bárhogyan is, én nem azért tanultam és tanulok, hogy ezt feladva beálljak a kiskocsmába vagy a sarki boltba, esetleg elmenjek egy gyárba dolgozni. Nem nézem le ezeket a munkákat és embereket sem, nincsen velük semmi baj és én azzal is tisztában vagyok, hogy az én végzettségem nem egy orvosi vagy egy mérnöki diploma, de én még fiatal vagyok, szeretnék még tanulni, fejlődni és erre úgy semmi lehetőségem nem lenne. A szüleim viszont csak a magukéval példálóznak, hogy az xy mennyit keres a közeli gyárban végzettség nélkül, három műszakban és az milyen jó, mert nem is nehéz az a munka vagy, hogy a nemtudomkicsoda is ott végzett mint te és most ott dolgozik a boltban (mert elvárták a felsőfokú nyelvtudást, csak soha nem használja, mert nincsen rá szükség) vagy a nemtudomhogyhívják is milyen jól el van az önkormányzatnál, nem kell csinálnia szinte semmit és mégis kifizetik... ha pedig megjegyzem, hogy én nem nyolc általánossal rendelkezem, mint az xy vagy pályakezdő fiatalként nem olyan munkát szeretnék, ami abból áll, hogy a bokámat vakarom napi 8 órában, vagy hasonló, akkor én vagyok a hülye, mit képzelek magamról, ez van, itt ilyen az élet, ezt kell csinálni stb. (hozzáteszem, hogy ők sem ilyen munkahelyen dolgoznak). Pontosan tudom, hogy ott ilyen az élet és én pont ezért nem akarok visszamenni.


2020. jan. 6. 14:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom azért, mert ők pengetik neked a lóvét, amiből tanulhatsz. Vagy legalábbis segítenek. Bár nem írtad, de ez fontos infó lehet. Valószínűleg ennek nem látják a végét csúnyán fogalmazva.
2020. jan. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
87%
Nem akarják tovább finanszírozni a tanulásodat/útkeresésedet. Ez teljesen érthető. Ha szeretnél menni mesterre, akkor vagy levelezőn csináld, vagy diákhitel vagy tartsd el magadat, különben ez még rosszabb lesz. Az én szüleim is ilyenek, ezért még az alapszakot sem finanszírozták, most csinálom levelezőn munka mellett. Szerintem becsüld meg,hogy egy diplomát finanszíroztak és valahogy állj a talpadra anyagi szempontból.
2020. jan. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
42%
Ne hagyd magad! Én megértelek.
2020. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 A kérdező kommentje:
Anyagiakat sosem emlegetnek, soha nem hangzott el semmilyen “az én kenyeremet eszed” és a többihez hasonló mondat a szájukból. Ettől függetlenül, persze, lehetséges, hogy ez a bajuk, csak nem értem, hogy akkor ezt miért nem mondják meg.... Az alap felállás az, hogy addig tartanak el, amíg el nem indulunk az életben és el nem kezdünk főállásban dolgozni. Ez a testvéremmel is így volt ezért írtam többes számot. Ő még a régi képzésben tanult, tehát 5 évig járt egyetemre és végig támogatták őt, amíg el nem tudott helyezkedni. Erről többször is beszéltünk már, én is rákérdeztem, ők is elmondták már többször, hogy ugyanúgy támogatnak, amíg tanulok és én emiatt sosem kérdőjeleztem meg azóta. Ha már nem így gondolják vagy bármi bajuk van, akkor mondják meg és ne így próbálják kommunikálni felém, mert ez nekem nagyon nem tetszik és mint látható, eredménytelen is.
2020. jan. 6. 14:57
 5/83 anonim ***** válasza:
73%
Aki fizeti a cigányt, annak a nótáját húzzák. Amíg anyagilag nem függetlenedsz tőlük, ők fognak dirigálni.
2020. jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
74%

Az is lehet h csak annyirol van szo, hogy te vagy anyuci meg apuci szeme fenye es nem akarnak elengedni mint tettek azt a testvereddel.


Vagy tudjak, h a jelenleg semmit nem ero 'nyelvi alapszakoddal' semmire nem fogod vinni semmire.

2020. jan. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim válasza:
78%
Nekem is a szüleim “pengetik a lóvét”, mégsem mondogatnak ilyeneket. Én sem tervezem visszamenni, már ők is beletörődtek ebbe.:) Lehet, hogy csak (több) idő kell nekik, hogy feldolgozzák.
2020. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
51%
Belefáradtak hogy pénzeljenek, amíg te kitalálod mit akarsz. Ez nyilvánvaló.
2020. jan. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
75%

LEHET LEPONTOZNI!


Nyelvi alapszakkal mit akarsz? És mit tanulnál tovább és főleg miből?

2020. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
91%
Az szóba se kerül, hogy elkezdj dolgozni valamit, bármit, ami mellett nem szorulsz tovább a szüleid anyagi támogatására, és munka mellett tanulj tovább?
2020. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!