Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem bolti eladó, kocsmáros vagy gyári munkás akarok lenni életem végéig, hanem többre vágyom?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, ebben az évben fogok végezni az egyetemen (nyelvi alapszak). Még eldől, hogy konkrétan mit és hol, de abban egészen biztos vagyok, hogy tovább szeretnék tanulni és alapvetően azt gondolom, hogy kell is. Eddig egy vidéki egyetemen tanultam és tanulok, amit sok szempontból szeretek (pl. kisebb, barátságos és hangulatos város, jó a közösség, nagyon szeretem a tanáraimat is, akik nagyon segítőkészek és támogatóak), viszont itt kevesebb lehetőséget látok (pl. diákmunka, gyakorlat, kapcsolatok, szakmai fejlődés) és emiatt szívesen mennék Budapestre is.

Erről már többször beszéltem otthon is, viszont a szüleim csak abban gondolkoznak, hogy én itt most majd lediplomázom, hazaköltözök és akkor ott élek, dolgozom... Na most egyelőre még nem döntöttem el, hogy a főváros vagy a jelenlegi egyetemi városom, de az tuti, hogy én nem otthon képzelem el az életemet. Az egy pici kisváros, ahol nekem nulla lehetőségem van és nincsen semmi, ami engem haza tudna csábítani. Nincsenek a korosztályomnak való szórakozási és kikapcsolódási lehetőségek, eleve nem is nagyon van korombeli lakos, van egy-két bolt, egy-két étterem és ennyi. Számomra semmi picikét is szakmai munkalehetőség nincsen, és hangozzék bárhogyan is, én nem azért tanultam és tanulok, hogy ezt feladva beálljak a kiskocsmába vagy a sarki boltba, esetleg elmenjek egy gyárba dolgozni. Nem nézem le ezeket a munkákat és embereket sem, nincsen velük semmi baj és én azzal is tisztában vagyok, hogy az én végzettségem nem egy orvosi vagy egy mérnöki diploma, de én még fiatal vagyok, szeretnék még tanulni, fejlődni és erre úgy semmi lehetőségem nem lenne. A szüleim viszont csak a magukéval példálóznak, hogy az xy mennyit keres a közeli gyárban végzettség nélkül, három műszakban és az milyen jó, mert nem is nehéz az a munka vagy, hogy a nemtudomkicsoda is ott végzett mint te és most ott dolgozik a boltban (mert elvárták a felsőfokú nyelvtudást, csak soha nem használja, mert nincsen rá szükség) vagy a nemtudomhogyhívják is milyen jól el van az önkormányzatnál, nem kell csinálnia szinte semmit és mégis kifizetik... ha pedig megjegyzem, hogy én nem nyolc általánossal rendelkezem, mint az xy vagy pályakezdő fiatalként nem olyan munkát szeretnék, ami abból áll, hogy a bokámat vakarom napi 8 órában, vagy hasonló, akkor én vagyok a hülye, mit képzelek magamról, ez van, itt ilyen az élet, ezt kell csinálni stb. (hozzáteszem, hogy ők sem ilyen munkahelyen dolgoznak). Pontosan tudom, hogy ott ilyen az élet és én pont ezért nem akarok visszamenni.


2020. jan. 6. 14:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
53%
Nyugi, Kérdező! Ez a Gyakori, itt mindenki mérnök/jogász/közgazdász, és 14 éves kora óta teljesen önellátó.
2020. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
92%
Mert tudják, hogy hiába ölnek beléd egy csomó pénzt végül úgyis a gyárban kötsz ki, mert az addig oké hogy téged a nyelvészet érdekel, ha a diplomádat wc papírnak se fogod tudni használni, mert kemény. De majd rájössz erre te is pár év múlva.
2020. jan. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 A kérdező kommentje:
Esküszöm nem értem, hogy miért gondolják emberek, hogy egy nyelvi mester, három nyelv ismerete és az ezekkel járó alapvető kompetenciák és készségek miért nem érnek semmit... Én ismerek olyanokat, akik gyárban dolgoznak és nyilván nem mindenki ez a kategória, de kb. a nevét nem tudja leírni....ami végül is nem baj, mert nincs is rá szüksége. Nem azt mondom, hogy az én végzettségemmel és tudásommal olyan kilátásaim vannak, mint egy orvosnak vagy egy mérnöknek, de közel sem igaz, hogy annyit ér, amit egy gyári munka tud kínálni.
2020. jan. 7. 18:25
 44/83 anonim ***** válasza:
30%

Ne legyetek már hülyék! :D

A kérdező anglisztikát végez (tehát angolul felsőfokon tud), mellette tud németül és van egy középszintű nyelvvizsgája KÍNAIból!

Értitek?

Önmagában egy felsőfokú angol és egy középfokú nemet kombináció már nagyon erős, de ott a kínai, ami itt Magyarországon azért elég ritka!

Szerintetek ez büfészak, meg ezzel gyárban/boltban/Mekiben fog dolgozni?

2020. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
86%

Egy nyelvi alapszakkal önmagában törölheted ki a segged, mondom szintén nyelvszakosként.

Ha mellette nem tanítasz se nyelvsuliban, se online,cseszheted, ha valahol jogosan nem akarsz diploma után egy éjjel-nappaliba menni. Az online tanításhoz csak olyan készülék kell, amin van internet és ennyi.

2020. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 A kérdező kommentje:
Ha nyelvszakos vagy, akkor tudhatod, hogy az alapvetően nem a nyelvtanításra fókuszál és nem arra készít fel, így mily meglepő nekem sem az az elsődleges célom vele. Ha tanítani szerettem volna, akkor tanári képzést választottam volna és nem az alapszakot. Valamint, még mindig tovább szeretnék tanulni és nem egy alapszakkal szeretnék elhelyezkedni, ha ez eddig nem lett volna egyértelmű számodra.
2020. jan. 7. 18:54
 47/83 anonim ***** válasza:

Pont ez a gond vele, hogy konkrét szaktudást nem ad, semmihez sem és nem olyan egyszerű úgy talpra állni vele, hogy a szakmádba is vágjon.


Viszont egy multis környezetben is kiugranék az ablakon egy hamar, annyira nem nekem való ez az irodai kavarás. És pl. nekem ez a bajom, hogy lényegében csak jól hangzanak, de csak annak ajánlott, akinek egy multi az álma, akinek nem, messziről kerülje el. Meg az is, aki nagyon introvertált, mert inkább idegen nyelvű ügyfélszolgálatnál előny.

2020. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
98%
És mégis milyen munkát szeretnél csinálni, amihez nyelvész mester kell?
2020. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
75%
Magyarán semmi terved, csak nem akarsz dolgozni.
2020. jan. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
79%

Na de kérdező:

Ha nem akarsz menni.Stimmt.

Alapszak után is nappalin akarod folytatni.Még stimmelne is, de látod, hogy nem támogatnak. Meg lehet csinálni levelezőn, sokan így csinálják.

Amúgy ha nem dolgozol az egyetemi évek alatt, hátrányba fogsz kerülni a munkaerő piacon, most tapasztalom a saját bőrömön.


Két variáció van: megpróbálod eltartani magad nappali mellett és keresel valami olyan céget, aki diákokat alkalmaz hétvégékre. Lehet, van olyan kínai cég is és még többet is keresnél.

Vagy a mestert már levelezőn csinálod meg. Budapesten sok cég van, pár kínainál tuti tudsz kopogni és körbekérdezni, szükségük van-e valakire ezzel a nyelvtudással, vagy más cégnél.


Az azért a pofátlanság netovábbja, hogy te konkrétan elvárod, hogy az egyetem alatt eltartsanak.

2020. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!