Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem bolti eladó, kocsmáros vagy gyári munkás akarok lenni életem végéig, hanem többre vágyom?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, ebben az évben fogok végezni az egyetemen (nyelvi alapszak). Még eldől, hogy konkrétan mit és hol, de abban egészen biztos vagyok, hogy tovább szeretnék tanulni és alapvetően azt gondolom, hogy kell is. Eddig egy vidéki egyetemen tanultam és tanulok, amit sok szempontból szeretek (pl. kisebb, barátságos és hangulatos város, jó a közösség, nagyon szeretem a tanáraimat is, akik nagyon segítőkészek és támogatóak), viszont itt kevesebb lehetőséget látok (pl. diákmunka, gyakorlat, kapcsolatok, szakmai fejlődés) és emiatt szívesen mennék Budapestre is.

Erről már többször beszéltem otthon is, viszont a szüleim csak abban gondolkoznak, hogy én itt most majd lediplomázom, hazaköltözök és akkor ott élek, dolgozom... Na most egyelőre még nem döntöttem el, hogy a főváros vagy a jelenlegi egyetemi városom, de az tuti, hogy én nem otthon képzelem el az életemet. Az egy pici kisváros, ahol nekem nulla lehetőségem van és nincsen semmi, ami engem haza tudna csábítani. Nincsenek a korosztályomnak való szórakozási és kikapcsolódási lehetőségek, eleve nem is nagyon van korombeli lakos, van egy-két bolt, egy-két étterem és ennyi. Számomra semmi picikét is szakmai munkalehetőség nincsen, és hangozzék bárhogyan is, én nem azért tanultam és tanulok, hogy ezt feladva beálljak a kiskocsmába vagy a sarki boltba, esetleg elmenjek egy gyárba dolgozni. Nem nézem le ezeket a munkákat és embereket sem, nincsen velük semmi baj és én azzal is tisztában vagyok, hogy az én végzettségem nem egy orvosi vagy egy mérnöki diploma, de én még fiatal vagyok, szeretnék még tanulni, fejlődni és erre úgy semmi lehetőségem nem lenne. A szüleim viszont csak a magukéval példálóznak, hogy az xy mennyit keres a közeli gyárban végzettség nélkül, három műszakban és az milyen jó, mert nem is nehéz az a munka vagy, hogy a nemtudomkicsoda is ott végzett mint te és most ott dolgozik a boltban (mert elvárták a felsőfokú nyelvtudást, csak soha nem használja, mert nincsen rá szükség) vagy a nemtudomhogyhívják is milyen jól el van az önkormányzatnál, nem kell csinálnia szinte semmit és mégis kifizetik... ha pedig megjegyzem, hogy én nem nyolc általánossal rendelkezem, mint az xy vagy pályakezdő fiatalként nem olyan munkát szeretnék, ami abból áll, hogy a bokámat vakarom napi 8 órában, vagy hasonló, akkor én vagyok a hülye, mit képzelek magamról, ez van, itt ilyen az élet, ezt kell csinálni stb. (hozzáteszem, hogy ők sem ilyen munkahelyen dolgoznak). Pontosan tudom, hogy ott ilyen az élet és én pont ezért nem akarok visszamenni.


2020. jan. 6. 14:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
96%
"Engem nem a materiális dolgok mozgatnak, engem ez nem érdekel és nekem nem az a célom az életben, hogy pl. legyen pénzem, házam, autóm, drága ruháim" Persze. de a szüleidet meg nem az mozgatja, hogy eltartsanak amíg élnek....
2020. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 A kérdező kommentje:
Nem is kell.
2020. jan. 8. 20:11
 63/83 anonim ***** válasza:
92%
Persze, persze. Hisz most is a pénzükre pályázol.
2020. jan. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz szöveget értelmezni, akkor azon sajnos nem tudok segíteni.... Nem pályázom semmire!!!!! Ő támogatnak az egyetem alatt, felajánlották, önként, senki nem tartott fegyvert a fejükhöz. Rajtuk áll, hogy a továbbiakban is támogatnak vagy sem, ez az ő döntésük, majd eldöntik, hogy mit és hogyan látnak jónak. Ha nem akarnak támogatni a továbbiakban, akkor nem akarnak támogatnia a továbbiakban, ez a szívük joga. Nyilvánvalóan nagy segítség lenne, ha továbbra is megtennék, amiért hálás is lennék, de ezt a világon senki nem várja el tőlük! Engem nem is az zavar, hogy esetlegesen úgy döntenek, hogy tovább mem kívánnak támogatni. Engem az zavar, ahogyan viselkednek, ahogyan reagálnak és amiket mondanak, magyarul semmibe néznek, hazudoznak, terelik a témát és nulla hajlandóságot mutatnak arra, hogy egyáltalán csak végiggondolják, amit mondanak és, hogy az rám nézve még is mit jelent. Engem ez zavar.
2020. jan. 8. 20:20
 65/83 anonim ***** válasza:
90%

"Ha abban gondolkozom, hogy mi éri meg, mi a leghasznosabb és a legközlséghatékonyabb, akkor igaz lenne, hogy sz*%# bele mindenbe és semmit se akarnék magammal kezdeni"


Ez hibás logika. Ha abban gondolkodnál, mi a hasznos, talulnál valami piacképeset.


Amúgy nem baj, kell ilyen típusú ember is, mint te, aki akárhány papírt összeszed, az élethez buta lesz, mint a föld.

2020. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 A kérdező kommentje:

Szerinted mire jut az ember, ha olyat tanul, ami piacképes, de nem érdekli, nincsen hozzá semmi affinitása, nem vonzza, nem tartja érdekesnek, nincsen hozzá tehetsége stb.? Szerinted ez egy jövedelmező dolog? Ebben látod a lehetőséget? A jó szakembert? Akinek piacképes tudása van?

Én nem...

2020. jan. 8. 20:31
 67/83 anonim ***** válasza:
92%
Vannak középutak is, ami érdekel Téged és igény is van rá dögivel. Csak meg kéne találni a közös pontokat.
2020. jan. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
89%
Mi a terved, ha nem támogatnak tovább? Maradsz az egyetemi városodban, esetleg pesten aktát tologatni minimálbérért? Abból csak egy szobára futja, meg talán valami minimum életszínvonalra. Azzal nehéz lesz így fölényeskedni az intellektusoddal. Vagy hazamész a szüleidhez, elmész gyárba, bevállalod a létező összes túlórát, hogy fizetni tudd a mester levelezőt, aztán kézzelfogható gyakorlat hiányában kitörölheted azzal is. Esetleg, de tényleg, ez már nagyon vad ötlet, de viselkedj felnőtt módjára, tanulj olyat, amiből meg is élsz, aztán fizesd az álmodat a munkád gyümölcséből. Magyarul, hozz áldozatot, majdnem úgy mintha tényleg valami értelmes, felelős felnőtt ember lennél. Nem is tudom, hogy miért hiányzik ennyire a realitásérzet belőled! Pedig nem is valami hülyegyerek vagy. Látom az érvelési és vitakultúrádon, hogy nálatok tényleg a gyár volt a szint, a szüleidet gondolom baromira összezavarja egy többszörösen összetett mondat, aztán most örülsz, hogy kikerültél abból a közegből. Érthető, de attól még nem kell bokánfsni magad saját magadtól. Bilibe lóg a kezed!
2020. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 A kérdező kommentje:

Hát ezen még gondolkozom, de első blikkre nem tudom, hogy mennyi átfedés van a tipikus piacképes gyakorlatias szakmák és a nyelvtudomány között.


Vissza lehet olvasni, hogy mi a terv, ha a szüleim nem támogatnak tovább. Ha érdekel. Ha nem érdekel, akkor pedig lehet írogatni még ilyen hozzászólásokat csak nyugodtan, ha ettől jobb. Egyébként nem tudok újat írni, ugyanazt látom ebben a hozzászólásban is, hogy egyszerűen két külön világ vagyunk és sosem fogjuk megérteni egymást. Például szerinted az nem élet, ha valaki egy szobát bérel... én teljesen elégedett lennék azzal is, szívesen laknék együtt több emberrel, sőt engem még egy szobatárs sem zavar. Így élek évek óta, teljesen jó, semmi problémám nincsen vele és az én életemet alapvetően nem az határozza meg, hogy hol alszom. Nem hozok olyan jellegű áldozatot sem, amit nem tartok jónak, nekem nem éri meg éveket vergődni egy olyan végzettségéért és tudásért, amit a hátam közepére sem kívánok.

2020. jan. 8. 21:06
 70/83 anonim ***** válasza:
97%

Hát, akkor élj úgy, ahogy szeretnél sok sikert az életben. Komolyan.

Igazából azért próbál itt győzködni sok ember téged, mert látják azt, amit valójában te magad is látsz szerintem, mégpedig, hogy veszélyben van a jövőbeni megélhetésed, de te csakazért is, fejjel a falnak. Én nem próbállak a továbbiakban meggyőzni téged, mert valójában tényleg nem lehet. A gondolkodásmódoddal mélyen nem értek egyet, de majd talán pár év múlva ez változni fog, talán a saját bőrödön kell megtapasztalnod, hogy nem maradhat az ember örökké hippihobo. Sajnálom, hogy akkor majd már nehezebb lesz.

Párkapcsolatra, otthonra, esetleg majd saját családra nem vágysz? Nem baj, ha nem, de van min elgondolkodni, ha igen.

2020. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!