Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan lépnétek meg a dolgot?

Jocika147 kérdése:

Ti hogyan lépnétek meg a dolgot?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy 3an vagyunk tesok. Anyával már gyerekkoromban sem volt igazi szulo gyermek viszonyom. Viszont most hogy mar felnottunk, a noverem es a batyam is kulon el , ki-ki a saját csaladjával. En dolgozom, alberletet bérelek, de hoznom kelett anyat magammal, igy rajtam maradt. A problemam az hogy nemtudok tole szabadulni, nem latom a jovom, hogy hogyan alapithatnek csaladot igy, nincs hova mennie, senki nem tartja vele a kapcsolatot. O ittvan velem, de mind anyagilag mind erzelmileg,foleg erzelmileg lehuzott mar az utobbi jo par evbe. Rengeteget veszekedunk, o egesz eleteben kerulte a munkat, most sincs maskepp. Igaz dolgozik, de semmiben nem segit. Mindent nekem kell fizetnem, tenyleg mindent, es o emelett kovetelozik, es hibaztat engem azert , mert hogy en leakarok mondani rola, mit kepzelek én , hogy azt gondolom, majd egyszer ha csaladom lenne, elotte baratnom esetleg akivel osszekoltoznek. Az elberletben is mostansag problemakat okoz a tobbi lakonak, idiota dolgokat csinal, es persze en kerulok emiatt bajba. Ez nagyon komplikalt dolog, de sajnos vagy nem sajnos hogy ezt kell mondanom, de nagyon rosz ember. Mostanaban mar ugyerzem nem birom, egyre csuszok lefele anyagilag is mar rosszul allok, es erzelmileg is. Sokan azt mondjak kuldjem el,de hova? Nemtudom hogy lepjem meg a dolgot. Igazabol mar arra varok, vesszunk ossze ujra, es akkor elintezek mindent, ahogy lennie kell
2020. jan. 18. 10:40
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a családi balek, téged nem csak az anyád használ ki, hanem mindenki, mert letudják annyival a saját problémájukat, hogy hagyják, hogy te szenvedj vele. Nekem ez már önmagában elég indok lenne ahhoz, hogy kalap-kabát, és többet senkivel se beszéljek egész hátralévő életemben - és ha azt hiszed, hogy nem tudom milyen, én hasonló helyzetben voltam, csak nem hagytam, hogy én legyek a balek.


Amint úgy döntesz, hogy hajlandó vagy kilépni a családi balek szerepéből, hirtelen egy percig sem fog nehéznek tűnni. Addig meg szopod a mélytorkos f.xt, sok sikert hozzá. De csak emlékeztetőül, összesen egy életed van, és még a rokonoknak sincs joga hozzá, hogy tönkretegyék a tiédet, úgyhogy olyan sok időt már nem pocsékolnék el belőle. Hidd el, ha holnap meghalnál, nem azt bánnád, hogy kidobtad anyádat, hanem azt, hogy nem.

2020. jan. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Addig hol éltetek, amíg el nem költöztél albérletbe? Addig is csak laktatok valahol.

Miért volt kötelező magaddal vinni anyukádat? Nem is értem.

Talán nem kellett volna annyi tartozást felhalmoznia, hogy vonják a fizetése felét. Erről te nem tehetsz, mégis a te életedet lehetetleníti el. Ha ennyire rossz az anyagi helyzete, lehet menni másodállásba is dolgozni, nem a gyerekén kellene egy gerinctelen paraziraként élősködni.

Állj a sarkadra, mert így sosem lesz saját életed. Ott fogsz megöregedni anyukád mellett.

2020. jan. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni is csak azon lehet, aki maga is akarja a változást. te szemlátomást csak szenvedsz, de ezek szerint nem fáj eléggé, mert mégsem lépsz semmit sem. Közösen meg tudnátok oldani, de ha ebben a testvérek nem partnerek, akkor sem lesz egyedül a te felelősséged, sőt, ha munkaképes, aktív anyád, nem beteg, akkor egyáltalán nem felelsz érte. Nem létezik negatív örökség, azt egyszer és mindenkorra jegyezd meg. nem lehet kizárólag adósságot örökölni, ha visszautasítjátok halála után az örökségét, már ha lesz, akkor ott vége a történetnek. Egyéb esetben is csak a hagyaték értékéig felel az örökhagyó adósságáért az örökös, így ha van egy 3 millás háza és 5 milla adóssága, akkor a ház értékig felesz, a többit meg bukta a bank, vagy az, akinek tartozik. Egyébként is esélyes, hogy nincstelen, semmilyen hagyatéka sem lesz, kizárólag adóssága marad, azt pedig nem fogjátok megörökölni, szép is lenne, ha bármilyen szülő egy életre tönkretehetné az utódait, csak azáltal, hogy adóssághalmazt csinál életében, aztán fizessék a gyerekei. Ettől nem kell félned. össze kell szedni magad, mert megnyomorít teljesen a helyzet. Ha anyagilag sem fér már semmi bele, menj el a családsegítőhöz, mondd el a problémád, ott is van pszichológus, ingyenes és biztosan akad, aki meghallgat és érdemi tanáccsal lát el. Ha látnád kívülről is a helyzetedet és nem lennél egyedül, könnyebb lenne lépned is, de ez a töketlenkedés sehova nem vezet. Ki kell szállnod a helyzetből, vagy elmegy feletted az élet. meg kell értsd, hogy nem a Te dolgod, a saját sorsáért ő felel és nem lőcsölhetik ezt családilag rád, kvázi avval a nyakadba varrva a terhet, hogy szóba se állnak vele. Keríts akkor ideiglenesen másik munkát, az, hogy leválj róla, megér ennyit, ha kell, másik városban. olyat, ahol van munkásszálló, nagyobb gyárat, ahol lehet három műszakolnod kellene ideiglenesen, de legalább tudnál pénzt spórolni egy későbbi albérletre, kanál szállást, üzemi étkezést és oda anyádat sem tudnád vinni magaddal. nem kell ott megöregedned, de 25 éves fiatalként egy darabig menne és mivel egyebet meglépni töketlen vagy, már megbocsáss, ez tökéletes megoldás lenne arra, hogy lerázd magadról a koloncot. jelentkezel, elmész interjúra, vagy írsz tesztet, kismillió ilyen lehetőség van, megbeszéled a munkaadóval mikor tudsz kezdeni, felmondod a lakást és anyádat kész tények elé állítod. Megmondod, hogy biza T e március egytől kezdesz xy helyen, munkásszállót biztosítanak, február végével felmondtad az albérletet, addig rendezze a sorsát, mert innen mennie kell, de ha nem hajlandó is, te csomagolsz és lelépsz, nem fizeted tovább, így ha nem akarja, hogy a tulaj penderítse ki a rendőrség segítségével, akkor jobb ha magától távozik, nem a Te dolgod, hogy hova. Tartsa el egy másik testvéred, zsarolja érzelmileg egy másik gyerekét, most más a soros, ha magáról nem hajlandó gondoskodni, akkor így járt, Te átadod a staféta botot, ezentúl nem leszel a rabszolgája. A munkahelyeden, szállón, zaklatni sem tud, ha kell cserélsz telefonszámot, aztán összeszeded magad. Ki lehet bírni egy évet ilyen helyen is, a munkásszállóval spórolsz egy kis pénzt, fellélegzel, ha el is fáradsz benne is ott a remény egy új életre, miután van némi tőkéd pedig keresel más munkát, ha nem bírod az ilyesmit tovább, albérletet, lehetőleg távol bármelyik suttyó rokonodtól, hogy véletlenül se tudjanak terrorizálni és megpróbálod elkezdeni végre az önálló, felnőtt életedet, amiben bizony gyakran, felelős, nemszeretem típusú döntéseket is meg kell majd hoznod, mint amilyen ez is. Elég a kifogásokból és nyűglődésből, lépj, mert senki nem fog helyetted!
2020. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom csak mondani, mint a többiek. Amíg az elhatározás nincs meg, addig nem fogod látni a megoldást. Amint eldöntöd, hogy saját életet akarsz és nem akarod az anyád eltartani, jönni fog a megoldás is.

Tedd fel magadnak a kérdést: így akarod leélni az életed? Később mi lesz, ha esetleg anyád már dolgozni sem fog tudni? Akkor is te tartod el? Lemondanál miatta a saját életről?

Ha nem tudod kirakni, keress te egy másik lehetőséget. Akár csak egy szobát, ha nem tudsz egy egész albérletet kifizetni.

2020. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Ha amúgy is készülsz külföldre,akkor itt az ideje,hogy meglépd. Kezdj el keresgélni olyat,ahol szállást és étkezést is adnak,pl angliai hoteles munkák. Írjátok át a szerződést anyud nevére,majd mondd meg neki,hogy az első fizetésedből még kifizetsz neki 1 havi albérletet, de utána rendezze a saját sorát. Neked megkönnyebbül a lelked,hogy adtál neki 1-2 hónapot,ő meg talál magának más balekot. Hidd el,hohy az ilyen munkakerülő emberek mindig találnak maguknak valakit, rokon,pasi,nő bármi. Esetleg elmennek házi gondozónak,akkor meg van oldva a lakhatás is. Akár ezt is mondhatnád neki,hogy kössön egy eltartási szerződést valami nyugdíjassal és költözzön be hozzá. De ez már végképp lehúzás,ha valaki egész életében legalább egy falusi pár milliós házat nem tud felmutatni,helyette csak adósságot és a saját fián élősködik. Nagyon gáz az ilyen szülő.
2020. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd szépen magára kicsit, akkor rajon mennyire is hianyzol neki
2020. jan. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Az anyák szégyene ez a nő.


Kérdező: nem vagy köteles a munkaképes anyádat támogatni, mivel méltatlan rá. Természetesen megteheted, de nem vagy köteles.

Ha lenne lehetőségem a helyedben, akkor mennék külföldre és nem biztos, hogy szólnék ennek az anya nevű nőnek, hogy holnaptól már nem él az albérlet.

2020. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lemondhatsz az örökségéről, ha meghal, ebben az örökségben benne vannak a tartozásai is, aztán hacsak nincsen egy budai villája, nyilván nem érdemes elfogadni.

Külső szemmel nyilván egyszerű azt mondani, hogy dobd ki, de az az igazság, hogy ez az egyetlen megoldás. Amúgy sem lehet vele élni, még bele sem ad az albérletbe (ez talán lehetne kompromisszum, de ahogy olvasom, ebben az esetben nem igazán működne...), és csak annyi szól mellette, hogy ő az anyád, és ráadásul még a lakók is panaszkodnak rá.... anyagilag és lelkileg is megterhelő, gondolj arra, hogy mennyivel lenne jobb az életed, ha nem lenne egy ekkora teher - bármennyire is hangzik szörnyen, az - rajtad.

2020. jan. 19. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Jó ötlet a külföld. Sokat kereshetsz és még így is fizetheted neki a bérleti díjat, távolról, ha ez megnyugtatja a lelked. Legalább nem kell kerülgetned. Alapíthatsz családot, járhatod az utadat és nem kell attól félned, hogy közben anyád utcára kerül.
2020. jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!