Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miatt nem jött össze az...

Anyám miatt nem jött össze az életem, mert hátráltatott?

Figyelt kérdés

Az informatikához értettem, de nem engedte az ilyen irányú iskolát, tanfolyamot. Érdekeltek a nyelvek, a tanárok mondták neki, hogy annyira jól megy az angol, hogy vegyünk újságokat, meg ki akartak küldeni Angliába is. Szereztek támogatást de Anyám nem engedett. Egyetemre is jelentkezni akartam, de telebeszélte a fejemet, hogy oda sok pénz kell, meg nem vennének fel sehova, be se adjam inkább. Nem is mentem aztán, pedig felvettek volna a jogra is talán.

20 évesen munkanélküliként egy családi rokon felajánlott nekem egy állást a banknál ahol dolgozott. Hozzá költözhettem volna ingyen Budapestre, stb. Bele is egyeztem, majd Anyám elment hozzájuk és visszavonatta az ajánlatot.

Sajnos Anyám akkor érzi jól magát ha nekem rossz, nem tudom miért csinálja ezt! Most már nem vagyok a hatása alatt, nem vele élek, de úgy érzem az egész életemet elrontotta a régi dolgaival. Már 26 évesen késő az egyetem, lemaradtam mindenről miatta.


2020. febr. 1. 15:59
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
71%
Belenevelte, csak éppen 26 évesen már jó ideje nem gyerek, hogy nevelni kelljen. Ha annyi esze van, hogy csak azért nem megy egyetemre, mert “késő ilyen korban” (nem írta, hogy más ok is lenne ellene), az kizárólag az ő saját döntése. Nem az anyjáé. De mentegessétek csak meg adjatok neki buksisimit, hogy igen, anyukád hibája, hogy életképtelen vagy. Lehet, ti lesztek a szuper megértő valakik, én meg a lelketlen szörnyeteg, csak éppen az, hogy együtt szidjátok az anyját, magán az elégtelen helyzeten nem fog semmit sem javítani. Ahhoz tenni kell a probléma ellen, nem közösen panaszkodni, vádaskodni.
2020. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
53%
16.56os, látszik, hogy fingod nincs, milyen az, amikor kiskorodtól kezdve mást se hallasz, hogy te mennyire béna, buta stb vagy és nemed úgyse fog ez vagy az sikerülni.
2020. febr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
A sikertelen emberek mindig valaki más miatt sikertelenek.
2020. febr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Egész életemben azt kaptam, hogy kevés vagyok, nem tudom ezt-azt megcsinálni. Higgyétek el, aki ebben nő fel az elhiszi ezt. Nem volt ellenpólus a családon belül, csak a tanárok próbáltak feljebb lökni engem, de őket az anyám hülyének mondta így én is annak tartottam őket.

A munkalehetőséget úgy utasította vissza, hogy elment a rokonhoz és meggyőzte róla, hogy én nem tudok angolul semmit, csak kitalálom, nem menne a munka se mert tanulási gondjaim voltak (nem voltak!) és a srác saját magától mondta nekem, hogy sztornó a dolog! Győzködtem, de mondta, hogy tanuljak kicsit még, iratkozzak be egy nyelvtanfolyamra és majd utána keressen meg. Eléggé megharagudtam rá, elkezdtem neki angolul beszélni de már nem hatotta meg.

Nem voltam olyan közegben hogy csak úgy kitörjek otthonról, anyám teljesen kontrollálta az életemet. Mindent megszervezett, eldöntött, nekem ez volt a normális!

2020. febr. 6. 10:35
 35/39 anonim ***** válasza:
63%
Ja. De már nem vele élsz, és gyerek sem vagy. Akkor mit nyavajgsz? Itt az idő hogy ne sírj hanem csinálj valamit. Innentől kezdve már nem anyád hibája. 17 éves kordban még talán az volt, de ma már nem.
2020. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
77%

"Higgyétek el, aki ebben nő fel az elhiszi ezt. "


Ez addig más felelőssége, amíg nem fogod fel ésszel, hogy manipulálnak. Onnantól, hogy felfogod, tehetsz is ellene. Ettől a ponttól kezdve a saját felelősséged, mit teszel meg a változásért.


Szóval, mit teszel meg a változásért pontosan?

2020. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
77%

Oké, elhisszük, nehéz volt, ezt nem vitatja senki.

De mire mész azzal, hogy nyaldosod a sebeidet? Az anyádon való siránkozás beirat téged egyetemre? Elvégzi helyetted? Keress neked jó munkát? NEM.

Állj fel, adj magadnak a tükörben két nagyon pofont, és mond meg magadnak, hogy ez elmúlt, és mostantól te alakítod a sorsodat. 15.-éig jelentkezhetsz egyetemre. Tedd meg. Mi a jóistenre vársz még?

2020. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
78%
Jó látni hogy vannak normális gondolkodásúak is, akik a szülő szidása helyett arra biztatják a kérdezőt hogy önsajnálat helyett lépjen végre valamit.
2020. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hallgatni fogok rátok. Majd jelentkezem mi alakult.
2020. febr. 7. 10:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!