Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene tennem ilyen...

Mit kellene tennem ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Szóval az a nagy helyzet adódott, hogy ugyebár idén fogok érettségizni. Jelenleg 12.-be járok egy gyengébb vidéki gimibe. A tanulmányi átlagom 9.-től kezdődőn 4.5-4.8 körül mozgott. A mostani félévim 4,72 lett. A problémám ezzel viszont az, hogy én nekem semmi kedvem egyetemre menni. Rosszul vagyok a tudattól, hogy még plusz 4 év ha nem több. Úgy érzem semmi kitartásom nem lenne hozzá és nincs is olyan szak ami érdekelne. Ígyis már hányok a gimitől is, elegem van már. Tanulni is csak azért tanulok, hogy itthon ne csesszenek le.

Anyám azonban a tegnapi napon ült le velem beszélgetni és megkérdezte, hogy meghoztam e a végső döntést, hogy melyik egyetemen folytatom a továbbtanulást. Én ekkor bejelentettem, hogy nem szeretnék továbbtanulni, semmi kedvem az egészhez, inkább bele szeretnék csöppenni a pénzkeresésbe. Anyám erre teljesen meghibbant és elkezdett üvöltözni, fogta a fejét, hogy miért nem adtak be inkább egy szakgimibe és legalább tanultam volna ki egy normális szakmát. Most pedig nem sokkal éjfél előtt bejelentették faterommal, hogy vagy nagyon sürgősen meghozok egy döntést arról, hogy mely egyetemet választom vagy elkezdek sürgősen keresni munkalehetőséget és magamnak megtermelni a száraz kenyérre valót, mert amint eldöntöm, hogy nem szándékozok tovább tanulni, ők onnantól nem hajlandóak tovább eltartani. Elzavarni nem zavarnak el, de innentől kezdve többet ők nem nyújtanak nekem. Tehát magamnak kell vásárolni enni, valamint be kell szállnom a víz, gáz és egyéb háztartási költségekbe.


Itt gondolkodok azóta, hogy mi legyen.. Választok egy egyetemet, nem lesz kitartásom ahhoz, hogy elvégezzem, tehát ugyanitt tartunk. Elmegyek melózni, minden pénzem elverem ételre, számlákra akkor soha az életben nem lesz lehetőségem elköltözni.

Ilyen esetben mit tehetnék? Legszívesebben elmennék kamionozni, hogy hónapokig ne legyek itthon, de 21 éves koromtól tudok csak nemzetközizni ráadásul finanszírozni továbbra sem tudnám emiatt.

Esetleg ha elmennék mégis egyetemre egy messzi városba, csak én ahelyett, hogy órákon legyek dolgoznék, hogy legyen pénzem C+E jogsira? Nem tudom mi lenne a legjobb...



2020. febr. 2. 03:07
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
Egyetértek a többiekkel, a szüleid csak jót akarnak neked, mert megvan hozzá a képességed. Kis önismeret, de biztos találsz egy olyan szakot, ami tetszik, nézd meg a mintatanterveket, milyen tárgyakat tanulnál szívesen, felvin tudsz nézni szakmatérképet, stb.. Ha nem jön be, még mindig csinálhatsz OKJ-t. Amúgy én is egyetemre járok, de még nem történt olyan, hogy az oktató ne jött volna be előadást/gyakorlatot tartani (max. ha előtte szólt is, de azt általában más időpontban megtartotta, főleg ha gyakorlati tárgy).
2020. febr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Amit mindenképp javasolnék az az, hogy a szüleidet meg kell nyugtatnod!!

Ennek módja: Jelentkezned kell! Mindegy hova, bárhova! Az, hogy jelentkezel valahova, még nem jelent semmit! 🙂 Felvételt kell nyerned, és ha még ha fel is vesznek, akkor is megteheted, hogy nem iratkozol be, de ha még be is iratkozol, akkor is kezdhetsz passziváltatott félévvel.

...és akkor pl szeptembertől mehetsz OKJ-ra, vagy bármi (amúgy OKJ az ingyenes 25 alatt, nem? Kettő is, vagy csak az első? Szóval van lehetőség rengeteg)

Illetve később még bármikor dönthetsz úgy, hogy mégis mennél egyetemre, akkor pedig kelleni fog a jó érettségi eredmény, amihez kelleni fog most a nyugi. Nem jó ez, hogy a szülők sulin kívüli tevékenységekre kényszerítenének, gyakorlatilag a legfontosabb részében a sulinak, az érettséginél.


A másik pedig az, hogy a levelező képzéseket javasolnám neked az egyetemen, ha idővel mégis menni szeretnél. Dolgozol, és mellette kéthetente péntek-szombaton van a képzés, tömbösítve egy rakat óra. Ha érdekel a téma, akkor biztosan jó eredményeid lesznek, mert jó agyad van a magoláshoz.


Papír nélkül manapság nehéz bármit is csinálni, ezért kell valami képzés. Ha szakma, akkor javaslom a duális képzéseket is. Szar, mert alig fizetnek valamit képzés alatt, utána viszont tapasztalt szakemberként kerülsz ki az iskolából. Ami azt jelenti, hogy egy keresett szakmában, műszaktól föggően 250-400 ezret meg lehet keresni itthon, külföldön pedig négyszer ennyit. Szóval nagyonis jó irány manapság egy szakmával nekiindulni. Főleg ha ilyen jó tanuló vagy (egyes helyeken még ösztöndíj is van).

Érettségi után kezdhetsz is azinnal dolgozni amúgy. Lásd meg milyen is az! 🙂

Akkor a legjobb, ha megtapasztalod.

2020. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
25%
Eszem megáll. Ez a semmilyen szak nem érdekel duma kamu, simán lusta vagy. A szüleidnek teljesen igaza van. Egy jó egyetemi diploma sokkal többet ér anyagilag/szellemileg/mindenhogyan mint az, hogy elkezdesz dolgoztatni, amit amúgy gyorsabban meg fogsz unni.
2020. febr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj... hogy egy jó egyetemi diploma tényleg sokat ér. Viszont az ilyen szakokon tanulni kell keményen. Egy mérnök vagy programozói képzés nehéz tud lenni, és nagy motiváció kell, hogy elvégezze az ember. A kérdezőnél ez nincs meg. Annak meg totál nincs értelme, hogy végigbugdácsoljon valamit az ember, közben pedig diákmunkából vegetáljon.

Ezért kéne most még inkább csak egy használható szakmát tanulni, ami mindig kisegítheti az ember (amolyan B terv), és aztán idővel ha rájön mit akar, akkor van értelme egyetemi képzésbe belekezdeni

2020. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Én nem értem mi jár a ilyen szülők fejében. Betudhatót kamuzni, hogy nem vettek fel. Akkor nyár közepén kell dönteni 2 éves képzésről vagy pótfelvételi. Hol élnek ezek?
2023. febr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
3 év eltelt. Kiváncsi vagyok kérdező.
2023. febr. 10. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Mi lett veled, kérdező?
2023. okt. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Tényleg, mi lett? én is kíváncsi vagyok
2023. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!