Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene tennem ilyen...

Mit kellene tennem ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Szóval az a nagy helyzet adódott, hogy ugyebár idén fogok érettségizni. Jelenleg 12.-be járok egy gyengébb vidéki gimibe. A tanulmányi átlagom 9.-től kezdődőn 4.5-4.8 körül mozgott. A mostani félévim 4,72 lett. A problémám ezzel viszont az, hogy én nekem semmi kedvem egyetemre menni. Rosszul vagyok a tudattól, hogy még plusz 4 év ha nem több. Úgy érzem semmi kitartásom nem lenne hozzá és nincs is olyan szak ami érdekelne. Ígyis már hányok a gimitől is, elegem van már. Tanulni is csak azért tanulok, hogy itthon ne csesszenek le.

Anyám azonban a tegnapi napon ült le velem beszélgetni és megkérdezte, hogy meghoztam e a végső döntést, hogy melyik egyetemen folytatom a továbbtanulást. Én ekkor bejelentettem, hogy nem szeretnék továbbtanulni, semmi kedvem az egészhez, inkább bele szeretnék csöppenni a pénzkeresésbe. Anyám erre teljesen meghibbant és elkezdett üvöltözni, fogta a fejét, hogy miért nem adtak be inkább egy szakgimibe és legalább tanultam volna ki egy normális szakmát. Most pedig nem sokkal éjfél előtt bejelentették faterommal, hogy vagy nagyon sürgősen meghozok egy döntést arról, hogy mely egyetemet választom vagy elkezdek sürgősen keresni munkalehetőséget és magamnak megtermelni a száraz kenyérre valót, mert amint eldöntöm, hogy nem szándékozok tovább tanulni, ők onnantól nem hajlandóak tovább eltartani. Elzavarni nem zavarnak el, de innentől kezdve többet ők nem nyújtanak nekem. Tehát magamnak kell vásárolni enni, valamint be kell szállnom a víz, gáz és egyéb háztartási költségekbe.


Itt gondolkodok azóta, hogy mi legyen.. Választok egy egyetemet, nem lesz kitartásom ahhoz, hogy elvégezzem, tehát ugyanitt tartunk. Elmegyek melózni, minden pénzem elverem ételre, számlákra akkor soha az életben nem lesz lehetőségem elköltözni.

Ilyen esetben mit tehetnék? Legszívesebben elmennék kamionozni, hogy hónapokig ne legyek itthon, de 21 éves koromtól tudok csak nemzetközizni ráadásul finanszírozni továbbra sem tudnám emiatt.

Esetleg ha elmennék mégis egyetemre egy messzi városba, csak én ahelyett, hogy órákon legyek dolgoznék, hogy legyen pénzem C+E jogsira? Nem tudom mi lenne a legjobb...



2020. febr. 2. 03:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
2020. febr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát :)


Természetesen én úgy gondoltam azt, hogy nem szeretnék továbbtanulni, hogy elmegyek valami OKJ-s képzésre és szerzek egy "normális" szakmát. Viszont annak is ára van, 60.000-480.000 Ft között mozognak a képzési árak és én erre szerettem volna saját magamnak megtermelni a pénzt. Na de a szüleim ebben utamat állják azzal, hogy kiszabták, hogy a hétvégente megkeresett pénzem 80-90%-át fektessem be a családi kasszába. Én ezt nem értem, hogy gondolták. Nem svéd színvonalon élünk, hogy egy hétvége alatt összekaparod a magyarország havi víz gáz súlyadó stb számláira valót és még éhen sem halsz mellette.

Utolsó! Nem, az nem én vagyok. Miért kérdezném meg többször ugyanazt?

2020. febr. 2. 11:48
 13/28 anonymousreview60 ***** válasza:

Annyira nem utálhatsz tanulni és nem megy olyan rosszul, ha 4,72 vagy, még akkor sem, ha a gimi gyenge. Ez az írásod inkább céltalanságról - aminek az önismereted hiánya az oka - és némi kamaszos hisztit mutat. Ha nem akarnál egyetemre menni, már lenne egy komolyabb terved.

A szüleid durvasága mögötti az indok, hogy az ő elképzelésük szerint egy egyetemi diplomával jobbak a kilátásaid (nem teljesen alaptalan), és ha te magadtól nem fogod fel az érdekedet, akkor majd rugdalnak arra. Ezt jelentené, hogy akkor virítsd a lóvét, hátha ennek a szigornak a belebegtetése mégiscsak az egyetemre motivál téged.

Szakmát tanulhatsz később is. A főnököm egy villanyos és egy infós diplomával csinálta meg egy éve a C+E-t, most májusban végzett villanyszerelő lesz.

Az egyetemi tanulmányoknak valóban van egy olyan hátulütője, hogy sokat kell hozzá tanulni, ami érdemi saját motiváció nélkül szinte lehetetlen. Ráadásul sokan az első 2-3 félévben jönnek rá, hogy nem ezt a lovat akarták. Nekik jó lett volna, ha előtte 1-2 évet dolgoznak: gap year. Nagyon jó dolog, mert az ember a munka közben rájön, hogy akar-e melózni, és ha nem, akkor kb. mi érdekli.

Tegyük fel, hogy ezt a C+E-t komolyan gondolod. Addig is csinálni kell valamit. A szüleid a fizetésed 80%-ának elvételét azért mondják, hogy ne akarj dolgozni.

Azt javaslom, hogy nézz körül, hogy melyik szak vonz, és amihez a képességeid is megvannak. Ja, és a végzettségével elérhető pályáktól sem kapsz hányingert. Ezután tanulj, és diákmunkázz! Nyáron dolgozz többet stb. Hamar 21 leszel. Addig összeszeded a pénzt a C+E-re. Lesz egy BSc-d, 21 leszel és mehetsz kamionozni, és ha az mégsem tetszik, akkor is van egy lehetőséged.

2020. febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm utolsó!

Igazából voltam egy nyílt napon Decemberben egy egyetemen, de megrémisztett a hír, hogy az egyetemi oktatók előszeretettel maradnak távol az óráktól (egyszóval nem járnak be oktatni) és pont olyan tantárgyakról van szó amit saját magamtól nem tudom mennyire lennék képes elsajátítani. Ezek a hírek kiborítanak, hogy ilyen létezik. Na meg kissé figyelemzavaros vagyok, az a meló meg nagy fegyelmet követel 12 órában folyamatosan.

2020. febr. 2. 12:31
 15/28 anonymousreview60 ***** válasza:
88%

Igazából voltam egy nyílt napon Decemberben egy egyetemen,

Helyes. ha tudsz, még nézz meg mást is. Akár csak a netes dolgaikat.


de megrémisztett a hír, hogy az egyetemi oktatók előszeretettel maradnak távol az óráktól

Ezt ki mondta? Ha hallgató, akkor arról tudni kell, hogy kicsit szeretnek sztorizgatni, azaz nagyot mondani. Másrészt a távolmaradás miatt a dékániban kell panaszt tenni.


(egyszóval nem járnak be oktatni) és pont olyan tantárgyakról van szó amit saját magamtól nem tudom mennyire lennék képes elsajátítani.

Én segítettem matekot tanulni egyeseknek, azok nekem digitális technikát: komparatív versenyelőnyök.


Ezek a hírek kiborítanak, hogy ilyen létezik. Na meg kissé figyelemzavaros vagyok,

Kezeltesd!


az a meló meg nagy fegyelmet követel 12 órában folyamatosan.

A kamion vagy a tanulás? Tanulható. De ha már figyelemzavaros vagy: biztosan jó lenne egy életveszélyes berendezést irányítanod napi 8-10 órában, életvitelszerűen?

2020. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Most hagyjuk a kamionozást, egyébként van B jogsim, volán mögött nincs ilyen zavarom :D

Akkor jelenik meg amikor pörögni kell, járni kell a kezemnek, emellé 3 irányból kapom egyszerre az infót, és nekem ezeket meg kell jegyeznem és mérlegelnem kell, hogy most melyik a sürgősebb. Ezektől nagyon kész vagyok.

2020. febr. 2. 13:08
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Rémhírekkel ne foglalkozz, nem mindig hitelesek. Gyakran eltúlzottak.
2020. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, hallgatóktól kaptam ezeket az infokat, hogy nem járnak be oktatni.
2020. febr. 2. 13:38
 19/28 anonim válasza:
100%

Én is így voltam, csak én 9. osztályban. Én annyira nem foglalkoztam már ezzel, hogy év végére teljesen leengedtem és már minimálisan se tanultam az utolsó dolgozatokra, szóval beszedtem pár kettest meg hármast is. Anyámék már a bukást vizionálták ott, már azt mondogatta nekem, hogy akkor elzavar, ha megbukok, stb. Kicsit túllihegte akkor, de igaza volt. Nálam ez egy hosszan tartó folyamat volt és ott 9. osztályban csúcsosodott ki. Hatosztályosba jártam, ahol nem igazán találtam a helyem, csúfoltak is egy darabig, bár nem annyira, mint egy másik srácot. Akkor teljesen padlóm voltam, nekem a kamionozás volt a mániám, hanem, hogy autószerelő leszek. Veled ellentétben én nem is tanultam szinte semmit, az én átlagom így 4,2-4,1 volt abban az évben. Három-négy tizedet romlott az átlagom, ezen az sem segített, hogy a reál tárgyak a középiskola első évében nehezedtek meg. Tehát a fizika, kémia ötös átment hármasba. Bár a fizikát magasról letojtam, a kémiát viszont tanultam, de ott meg az új tanár utált és azt kivételesen tanultam, hogy ne bukjak. Ott ha nem tanulok valamennyit buktam volna 100%.

A következő évben összeszedtem magam, elkezdtem egy sportot, nekem az adott motivációt. Onnantól feljavultam és az év végi bizonyítványom mindig 4,5 körül volt vagy néha attól jobb és csak egy picit változtattam.

Azóta felvettek az egyetemre és itt jobban érzem magam, mint a gimnáziumban. Igaz, itt sincs sok haverom, de itt már nincsenek parasztok. Nem közösítenek ki, nem cikiznek, mert nem piálsz, kefélsz, stb. Továbbá lekopogom, hogy jól is megy a szak, amit kiválasztottam, bár ebben édesanyám is rengeteget segített.

Amúgy szerintem ne legyél kamionos, mert hálátlan meló. Nem nagyon szeretnek fizetni, szívat a főnök, sose vagy otthon, így nehéz megtartani egy barátnőt/feleséget. A gyerekedet nem fogod látni felnőni, mert max. hétvégén leszel otthon. Tudom ezeket mind, mert az én faterom is kamionos. Így 21 évesen, mert értem, hogy miért papoltak annyit anno a szüleim, hogy tanulj, legyen rendes állásod, mert úgy nem leszel annyira kiszolgáltatva. Kamionozással persze lehet amúgy egész jól keresni, de ha tanulsz, akkor azt a pénzt egy irodában ülve is megkapod és nem éjszakázol, nem kell hajnali kettőkor kelni, fáradtan vezetni. Ne cseszd el, az eszed megvan az látszik. Kár lenne elpazarolni a tehetséged.

Erről mindig az jut eszembe, hogy Zlatan Ibrahimovic 16 évesen dokkmunkásnak akart állni, de az edzője nem engedte és a világ egyik legjobb játékosa lett, még mindig játszik.

Itt a lehetőséged. A te szüleid taníttatnának téged, másnak azt mondják a szülei,hogy 18 éves kora után ő nem foglalkozik a gyerekkel, nem tartja el, álljon be dolgozni, oldja meg a továbbtanulást, ahogy akarja.

Gondold át ezt még egyszer.

2020. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Utolsó

Szerintem akkor lehet mégis megjelölöm azt amit elsőnek kinéztem aztán kiderül mi fog történni.

Köszönöm szépen és sikerekben gazdag szép jövőt kívánok neked :)

Na meg mindenkinek :)

2020. febr. 2. 17:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!