Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert viselkedik apám így velem?

Miert viselkedik apám így velem?

Figyelt kérdés
A szüleim 5 eves koromban elvaltak. Anyukammal maradtam, apum elkoltozott egy masik nő miatt, de az ország másik végére. A válás után en 2 alkalommal lattam apámat, egyszer 6 evesen es egyezer 7 evesen, utána felszivodott teljesen. Gyerektartast se fizetett csak 2 évig. 16 eves koromban én felkerestem az interneten, mivel csak ott volt elerhetosege, de nem igazan mutatott erdeklodest felem. Most ismét felkerestem, mert valahol úgy erzem hogy en ugy vagyok nyugodt ha legalabb egyszer lathatnam még a sajat apamat. Ismet interneten, levelezunk. Megbeszéltük hogy nyaron talalkozunk. Ami szamomra erdekes, hogy a mostani felesége, akivel anno lelepett folyamatosan amikor apuval beszelnek tepefonon kozbeszol es engem tesz felelosse hogy 7eves koromban, amikor ők engem látni akartak én nem akartam velük elmenni pár napra. Ami igy is történt, mert nem ismertem őket. Most hogy beszélek apuval messengeren folyamat luxus nyaralasos kepeket küld nekem es hogy milyen luxus autót vett pár hete maganak. Kerdez mellette rolam is, meg akar ismerni ugy vettem eszre, de azt nem ertem higy miert kell megmutatnia hogy milyen anyagi körülmények között élnek. Ezt miért csinalja?Kinek szól ez? 28N

2020. febr. 7. 10:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Engedd el. Definiáld magadnak egészen pontosan, hogy mit vársz tőle. Aztán gondold át, hogy erre mennyire van szükséged. Pl. ha úgy érzed, találkozni szeretnél vele nyáron, és ez a te kimondott konkrét célod, akkor

1. gondold át, hogy miért beszélgetsz vele ezen felül a messengeren. Tényleg szükség van ezekre a beszélgetésekre?

2. gondold át, hogy mit szeretnél, hogyan érezd magad a találkozó után. Mire keresel választ, gyógyírt, feloldozást, akármit? Ha megtaláltad, akkor azt is gondold át, hogy ez mindenképp szükséges-e, illetve van-e realitása annak, hogy a találkozó megadja neked azt, amire vágysz. Mennyiben segít ez majd ahhoz, hogy hosszútávon boldogan és elégedetten éld az életed az apád NÉLKÜL?

Innen kívülről nézve neked a legnagyobb szükséged arra van, hogy elengedd az apád. Ebben amúgy egy pszichológus is segíthet.

Én nem vagyok az, ezért nem értem, hogy tudsz kedélyesen elcsevegni valakivel a nyaralásairól és az új autójáról, ha az az ember a legkiszolgáltatottabb helyzetedben, gyerekként elhagyott, és soha nem érdeklődött, ráadásul mindezért téged tesz felelőssé. Nem azt mondom, hogy haragudnod kell rá, sőt, azt kifejezetten nem kéne, de békésen tudomásul venni, hogy tőle nem várhatsz semmi jót, azt már rég meg kellett volna tenned. Nem keresni, hogy de hátha mégis, talán most végre jó lesz, csak most az egyszer. Apád olyan, amilyen, vannak ilyen emberek, neked is pont egy ilyen jutott vérszerinti apának, ez van, nem tragédia, de tudomásul veendő, ha boldog akarsz lenni.

2020. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!