Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ciki lenne huszonévesen a...

Ciki lenne huszonévesen a szülőkkel nyaralni?

Figyelt kérdés
A családommal szoktunk menni nyaralni. Van egy baráti társaság, a szüleim barátai, akiknek velem azonos korú gyerekeik vannak, és már a harmadik generáció is megjelent, van, akinek már a korombeliek közül is van gyereke. Ez egy régi barátság, és régi hagyomány, hogy együtt mindig elmegyünk valahova pár napra. A másik dolog, hogy a szüleim felajánlották, hogy elutazhatok velük külföldre, Kubába. Nekem van saját állásom, nem is lakom már otthon, de annyi pénzt nem keresek, hogy egy ilyen utat egyedül megcsináljak. Egy kollégám nagyon furcsán nézett rám, hogy 25 évesen utaznék a szüleimmel. Ti mit gondoltok?
2020. febr. 10. 10:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

"Ciki az ha mások véleményére adsz, ahelyett hogy azt tennéd amit szeretnél."


Ez a tipikus gyakorikérdésekes válasz, minden második kérdésnél ez a válasz van, de azért könnyű mondani... az embert igenis foglalkoztatja mások véleménye. És mint láthatod a "Ti mit gondoltok?" kérdésben, ebben a kérdésben kifejezetten mások véleménye érdekel: a tiétek.

2020. febr. 10. 17:38
 12/23 A kérdező kommentje:
Elolvasva a többi választ: köszönöm a válaszokat. Először is nem fogom kihagyni az utazást. Egyszerűen csak meglepett a kolléga megjegyzése, és kíváncsi voltam, hogy mások hogyan állnak hozzá az ilyen dologhoz, mennyire gyakori, hogy valaki a szüleivel nyaral.
2020. febr. 10. 17:41
 13/23 A kérdező kommentje:

"25 évesen miért nem laksz otthon?"


Nem értem a kérdést.

2020. febr. 10. 17:42
 14/23 anonim ***** válasza:
95%

Szuper lehetőség, biztos nem hagynám ki. Tiniként még normális, ha az ember cikinek érzi, de felnőttként ez nagyfokú éretlenségre vall

OFF:

"az embert igenis foglalkoztatja mások véleménye"

Szerintem az végtelenül szomorú, ha valakit felnőttként érdekel egy olyan ember véleménye, aki nem tartozik a szerettei közé és nem tölt be semmilyen fontos szerepet az életében. Nem, nem kötelező ám a megfelelési kényszer, meg lehet tőle szabadulni, ha dolgozik rajta az ember. Én még egy olyan embert sem láttam boldognak, aki meg akar felelni az összes jöttmentnek, kollégának, huszadrangú rokonnak, szomszédnak, stb..

2020. febr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
98%
kollėgád szimplån irigy rád.ne törödj vele.
2020. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
78%

"az embert igenis foglalkoztatja mások véleménye"


Ha most mindenki azt írta volna, hogy ne menjél, akkor otthon maradnál?!

2020. febr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem ciki, sőt mi a párommal meg a szüleimmel 4esben is el szoktunk menni nyaralni, sok kirándulásra meg a párom anyukája is jön velünk. Nem vagyunk már gyerekek, nem olyan viszonyban vagyunk a szülőkkel hogy beleszólnak hogy ide ne menjetek, oda menjetek, ne bulizzatok, stb. Inkább baráti tàrsaságra hasonlítunk
2020. febr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%
jó tanåcs ne mond,ne mesėlj kolėgåknak arol mit csinålsz ės hova mész szabid alatt ,stb mert csak irigysėg lesz belöle .mindig
2020. febr. 11. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
62%
miert gondolod ,hogy ciki,orolj neki ,hogy egyut lehetsz a szuleidel,meg
2020. febr. 11. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem ciki, mi tavalyelőtt a hugomékkal mentünk nyaralni, tavaly a szüleimmel (10 éve nem lakunk együtt), előtte meg a nagymamám vittem magunkkal, bár azt megbántam :D

28/F

2020. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!