Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti eltartjátok a 18...

Szülők ti eltartjátok a 18 éves gimnáziumban tanuló lányotokat?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta folyamatosan dolgoztam, az összes nyáriszünetet és suli mellett is állandóan. Akkor rendszeresen volt bevételem és sose kértem pénzt a szüleimtől. Ruhát, kozmetikumot, bérletet, tandíjat, mindent magamnak fizettem. Enni csak nagyon ritkán eszem otthon, általában reggel iszom egy kávét és max hétvégén ebédelek. Nyaralni se mentem a családdal.

3 nagyobb testvérem van akik egyetemre jártak, sose dolgoztak, nekik mindent fizettek a szüleim.

Most megszűnt a munkahelyem és azóta nem dolgozom, ezáltal a bevétel is kiesik. Idén érettségizem ezért addig nem vállalok munkát. Júliusban pedig végleg elköltözöm itthonról.


Anyukám kap utánam családi pótlékot/adókedvezményt/ illetve apukám mai napig fizet gyerektartást utánam.


Ezek után miért nem akar segíteni beszállni a költségeimbe? Nagyon rosszul esik, hogy a bérletemet se fizeti ki pedig 3500ft.


Nem úgy lenne jogos, ha a gyerektartás összegét rámköltené? Kb. 20 ezer forintba kerülnék neki havonta és ez is csak érettségiig tartana.


18L


2020. febr. 10. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
79%

"Gondolom, a kérdező kap enni, van meleg helye, ahol aludhat, mosnak rá, kap ruhákat—-> vagyis eltartják"


"Ruhát, kozmetikumot, bérletet, tandíjat, mindent magamnak fizettem. Enni csak nagyon ritkán eszem otthon, általában reggel iszom egy kávét és max hétvégén ebédelek."


🤡

2020. febr. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
94%
nekem gimis fiaim vanak meg egy 3. osztålyos lånyom eszembe sem jutna ilyen hogy nem tartom el őket ,amig gimnåziumba jårnak fiaim addig mindenkėp eltartom ökett.
2020. febr. 11. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
66%
Milyen tandíjat fizetsz középiskolában?
2020. febr. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 4, eszméletlenül buta vagy, de tényleg..

Szerinted egy gyereknek ennyire van szüksége, ennyiben kimerül az eltartása?

Remélem, soha nem vállalsz gyereket, mert ilyen mentalitással nem lenne szép élete..

2020. febr. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
50%

1, Alapvetoen tevedesben vannak itt többen is. A gyermektartásdíj nem a gyereké, nem neki jar, hanem az őt gondozó szülőnek. A kérdezőnek van hol laknia, fizetve vannak a számlák, van fűtés, víz, ergo rá van költve a tartásdíj.

2, Ha betöltötte a 18 évet, akkor valóban kérheti saját jogon a tartásdíjat, bár ennek neve nem gyeermektartasdij, a nem rokontartas. Összege kevesebb és feltételei is vannak.

3, Havi 20 ezer forintba kerülnél neki? Kizárt.



Amúgy eleve hihetetlen, hogy minden testvéred el van látva mindennel, vsak te nem.


Igen, eltartanám a gyerekem amíg tanul, ezg evidens

2020. febr. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
84%

Neked a tanulás lenne a feladatod, nem az, hogy iskola mellett dolgozz. A szülőnek meg az a feladata, hogy ellásson, tetőt biztoítson a fejed fölé, kaját, tisztálkodhass meg ruházzon. Aztán ha valami extrát szeretnél vagy gyűjtesz valamire, akkor persze menj dolgozni, de abból a pénzből ne a létezésedre költs, ha a szülő megteheti, hogy rendesen eltartson. Persze vannak olyan családok, akik szegények és minden fillérre szükség van, de nálatok nem ez a helyzet.

Számomra elég durva, hogy anyád csak magára hajlandó vásárolni és főzni. Ezt apádnak mondtad már? Testvéreid mit szólnak ehhez? Ha van köztetek összetartás ők is kiállhatnának érted, hogy ha már nekik megadott mindent, akkor tőled se sajnálja, főleg az olyan alapvető dolgot, mint a bérlet.

2020. febr. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
12%
Elég fura ez a sztori, 18 évesen nem kell kávé, ha érettségi után lesz miből elköltözni és fenntartani magad, akkor most is kellene hogy legyen tartalék míg átvészeled ezt az időt. Kávét se kellene még inni, meg mi ez, hogy megszűnt a munkahelyed, neked az elsődleges az iskola, nappali tagozat, a szüleidnek pedig az a dolga hogy gondoskodjanak rólad. Ha nem teszik meg, szólj a suliban az illetékeseknek, de szerintem itt sántít valami, valami oka biztos van, hogy így alakult. Amilyen makacs vagy, lehet hogy csak magadba kellene nézned. Lehet jobb is ha elmész otthonról, mert ez a hozzáállás nem sajnálatra méltó, inkább idegesítőnek tűnsz.
2020. febr. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
58%

Menj be az osztályfőnökhöz és nlégyszemközt azonnal mondj el neki mindent. Amit anyád tesz veled, az ma már büntetendő. Vagy korai halott akarsz lenni, ha tovább játszod a hős a nyavalygó mártír keverékét?


Menj el apádhoz, beszélj vele. De elsősorban azt lásd, hogy anyád milyen esztelenül önző és gonosz, hogy bűnbakot akar belőled csinálni. Talán a végén neked kell őt eltartanod?


Menj és kérj segítséget!

2020. febr. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
20%

"Kedves 4, ... Szerinted egy gyereknek ennyire van szüksége, ennyiben kimerül az eltartása?"

Ezt hol írtam? Arról beszéltem, hogy igenis hozzájárul a költségeihez az anyja.

"eszméletlenül buta vagy, de tényleg.."

2020. febr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
31%
(Engem amúgy érdekelne, hogy milyen diákmunka az,a mi annyit fizet, hogy egy 16-18 éves teljes ellátását fedezi, mellette jut ruhára, kozmetikumra és a több ezer forintos bérletre, meg tandíjra is. A tandíj amúgy külön is érdekelné, lévén Magyarorszagon a középiskolai oktatás ingyenes. )
2020. febr. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!