Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti eltartjátok a 18...

Szülők ti eltartjátok a 18 éves gimnáziumban tanuló lányotokat?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta folyamatosan dolgoztam, az összes nyáriszünetet és suli mellett is állandóan. Akkor rendszeresen volt bevételem és sose kértem pénzt a szüleimtől. Ruhát, kozmetikumot, bérletet, tandíjat, mindent magamnak fizettem. Enni csak nagyon ritkán eszem otthon, általában reggel iszom egy kávét és max hétvégén ebédelek. Nyaralni se mentem a családdal.

3 nagyobb testvérem van akik egyetemre jártak, sose dolgoztak, nekik mindent fizettek a szüleim.

Most megszűnt a munkahelyem és azóta nem dolgozom, ezáltal a bevétel is kiesik. Idén érettségizem ezért addig nem vállalok munkát. Júliusban pedig végleg elköltözöm itthonról.


Anyukám kap utánam családi pótlékot/adókedvezményt/ illetve apukám mai napig fizet gyerektartást utánam.


Ezek után miért nem akar segíteni beszállni a költségeimbe? Nagyon rosszul esik, hogy a bérletemet se fizeti ki pedig 3500ft.


Nem úgy lenne jogos, ha a gyerektartás összegét rámköltené? Kb. 20 ezer forintba kerülnék neki havonta és ez is csak érettségiig tartana.


18L


2020. febr. 10. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
57%

Nálam hiányzik az értelem, nyilván mindketten veszünk a gyereknek 40 ezerért télikabátot. Ja nem.

Mondjuk tartásdíjból egy télikabátot, én egy csizmát. Illetve nem ürül ki a hűtő, ha elfogy a gyerektartás összege - esetleg én is áldozhatok az élelmezésére, ami már nem "természetbeni".

És ha már a teljes tartásdíj összegéből kabátot veszek neki, akkor a komplett hónapját - evés, ivás, ruha, tisztálkodás, iskolai költségek - én állom. Ez meg nem természetben való hozzájárulás. Bele kell nyúlni a pénztárcába. Még jó.

2020. febr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
88%

De, neveltem, egyedul, tartásdíj nélkül. Idézem neked konkrétan a törvényt, jó?

" 4:216. § [A gyermektartás módja]


(1) A gyermeket gondozó szülő a tartást természetben, a különélő szülő elsősorban pénzben teljesíti (a továbbiakban: gyermektartásdíj)."


[link]

2020. febr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 A kérdező kommentje:

Egyébként azóta nem támogat, hogy tudja hogy van kapcsolatom és azt szeretné ha a párom eltartana ezt meg is mondta nekem hogy miért nem vagyunk közös kasszán (akkor is ha csak ő dolgozik és nem is élünk együtt).

De én nem szívesen fogadok el pénzt a páromtól, annak ellenére, hogy ő szívesen kifizeti és volt is rá alkalom az utóbbi időben, hogy ő vett nekem ruhát vagy fizette be a telefonszámlát helyettem.

De nem gondolom, hogy neki ez lenne a dolga, mert házasság után oké, de nem egy fiatal kapcsolatban.

2020. febr. 11. 12:20
 44/66 anonim ***** válasza:
40%
De, okoska, az hogy élelmiszert veszel az is természetbeni ellátás.
2020. febr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
56%
Még mindig nem sikerült kitalálni, mivel kerestél ilyen jól, kamukiralyno?
2020. febr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
29%

Okoska is vagyok, hálaisten, abból a jó fizetésem.

A boltban nekem természetben nem adnak élelmiszert - legalább is még nem próbálkoztam be ilyesmivel a pénztárosnőnél :))

2020. febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 A kérdező kommentje:

48-as válaszoló

Írj privátot és elküldöm az iskolaszövetkezet nevét és az adóbevallásaim is megvannak, hogy melyik hónapba mennyit kerestem

2020. febr. 11. 12:27
 48/66 anonim ***** válasza:
75%

"De, okoska, az hogy élelmiszert veszel az is természetbeni ellátás."


Hát ha bogyókkal eteted a gyereket, vagy fogsz neki halat, akkor igazad van.


Nekem sajnos nem adnak, csak pénzért kaját, tusfürdőt, mosószert, stb.


:(

2020. febr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
20%
Te tényleg ilyen hulye vagy vagy csak megjátszod?
2020. febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
52%
Nem írok privátot, nem kell az adóbevallásod. Egyszerű kérdést tettem fel, mit dolgoztál, de nyilván semmi hihető nem jut eszedbe.
2020. febr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!