Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti eltartjátok a 18...

Szülők ti eltartjátok a 18 éves gimnáziumban tanuló lányotokat?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta folyamatosan dolgoztam, az összes nyáriszünetet és suli mellett is állandóan. Akkor rendszeresen volt bevételem és sose kértem pénzt a szüleimtől. Ruhát, kozmetikumot, bérletet, tandíjat, mindent magamnak fizettem. Enni csak nagyon ritkán eszem otthon, általában reggel iszom egy kávét és max hétvégén ebédelek. Nyaralni se mentem a családdal.

3 nagyobb testvérem van akik egyetemre jártak, sose dolgoztak, nekik mindent fizettek a szüleim.

Most megszűnt a munkahelyem és azóta nem dolgozom, ezáltal a bevétel is kiesik. Idén érettségizem ezért addig nem vállalok munkát. Júliusban pedig végleg elköltözöm itthonról.


Anyukám kap utánam családi pótlékot/adókedvezményt/ illetve apukám mai napig fizet gyerektartást utánam.


Ezek után miért nem akar segíteni beszállni a költségeimbe? Nagyon rosszul esik, hogy a bérletemet se fizeti ki pedig 3500ft.


Nem úgy lenne jogos, ha a gyerektartás összegét rámköltené? Kb. 20 ezer forintba kerülnék neki havonta és ez is csak érettségiig tartana.


18L


2020. febr. 10. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
78%
Akinek nem sikerül felfogni mit jelent a természetben való ellátás: minden, ami nem készpénz. Az élelmiszer, ruha, könyvek nem készpénz, -ezek természetbeni juttatások. Nem azt jelenti, hogy nem kell hozzá pénz.
2020. febr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 A kérdező kommentje:
Majdnem 2 évet egy raktárban ahol áruösszekészítés, leltár, címkézés volt a feladatom. Voltam pár hónapot borítékolós munkán is, illetve ékszertv-nek ékszer megrendeléseket készítettem össze, gls-nél is dolgoztam egy rövid ideig.
2020. febr. 11. 12:36
 53/66 anonim ***** válasza:
8%

Akkor apuka gyerektartásából vett télikabát is természetbeni - a vége nem pénz, hanem termék.

Ahogy az élelmiszer, a tusfürdő vagy a lázcsillapító esetében is.


Egyébként mindez lényegtelen. Nem értek egyet semmilyen szempontból azzal, hogy a gyereket effektív a külön élő szülőnek kell eltartania, a vele élő szülő meg csak "gondozza" és az életterét biztosítja.

És azt sem hiszem, hogy ez valóban így is van jogilag.

2020. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 A kérdező kommentje:
Ja meg játszóházban is voltam animátor. Most ennyi jutott eszembe de voltak ilyen pár napos alkalmi munkáim is.
2020. febr. 11. 12:38
 55/66 anonim ***** válasza:
30%

Értem. És ezek a munkák olyan jól fizettek, hogy el tudtad magad tartani. Hihető. Mellette még nyelviskolaba is jártál. Ennek az árát benn tudom megtippelni, hiszen igencsak tobb tényezős, de a jogsi az olyan 200e. Valóban hihető.

Mindegy, elég volt, kamuzhatsz tovább, láthatóan van aki elhiszi , engem nem érdekel tovább a meséd. Szia

2020. febr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
89%

De akkor még mit vergődsz itt? Nevezd aminek akarod. Kajának, könyvnek, osztálypénznek nem érdekel.


Anyukának is ugyanannyi összeggel kell hozzájárulni a saját fizetéséből, a gyerek eltartásáhot, mint apukának.


Hogy az összeget átutalja egy bankszámlára, vagy kifizeti rezsinek, vagy vesz kaját, mindegy.


Itt anyuka semmivel nem járul hozzá a gyerek eltartásához, mert a rezsi bőven kijön a 20.ezer ftból amit apukától kap, ezen kívül mást nem kap a gyerek, se kaját, se könyvet, se lófa... szt.


Tehát, mégegyszer leírom, anyuka nem járul hozzá természetbeni ellátással sem a gyerek neveléséhez, mert amit apuka utal azt az általad emlegetett természetbeni ellátásra költi (van melegvíz, fűtés, stb)

2020. febr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
85%

Még amíg kicsi volt a gyerek azt mondom oké, mert valószínűleg csinált neki reggelit, otthon maradt míg beteg volt stb. Addig volt természetbeni ellátás. De miután egy 18 éves önellátó gyerekről van szó, így már ilyen módon sem gondoskodik róla.


Az egyetlen amit nyújt a gyereknek, hogy van hol laknia, de ezt teljes mértékben fedezi a gyerek tartás, tehát apuka kvázi egyedül gondoskodik a gyerekről.

2020. febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező: Anyukáddal közöld, hogy nem a párod dolga eltartani téged, mert nem ő szült meg.


Menj be a helyi családsegítőbe, ők el mondják, hogy mit tudsz ilyen esetben tenni. Apukádat pedig keresd fel és mondd meg neki, hogy neked utalja a gyerek tartást.

2020. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
46%
És amióta nem dolgozol fényevő lettél, ha anyád nem ad neked kaját? Na meg az a 40 millás ingatlan válás után...
2020. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
81%

#55 tudod hányan élnek havi 100 ezer ft-ból? Fizetik az albérletet, rezsit és hoppá, alig marad. Mégis esznek, esetleg tanulnak és vesznek ruhákat stb.

Elvált szülők gyerekeként gondolom ehet ingyen a menzán, lehet az apuka ad még plusz zsebpénzt. Így azért össze jöhet nem kis összeg, ha okosan beosztja.

A mi háztartásunkban is a legtöbb pénz az élelmiszerre megy el egy hónapban.

2020. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!