Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti eltartjátok a 18...

Szülők ti eltartjátok a 18 éves gimnáziumban tanuló lányotokat?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta folyamatosan dolgoztam, az összes nyáriszünetet és suli mellett is állandóan. Akkor rendszeresen volt bevételem és sose kértem pénzt a szüleimtől. Ruhát, kozmetikumot, bérletet, tandíjat, mindent magamnak fizettem. Enni csak nagyon ritkán eszem otthon, általában reggel iszom egy kávét és max hétvégén ebédelek. Nyaralni se mentem a családdal.

3 nagyobb testvérem van akik egyetemre jártak, sose dolgoztak, nekik mindent fizettek a szüleim.

Most megszűnt a munkahelyem és azóta nem dolgozom, ezáltal a bevétel is kiesik. Idén érettségizem ezért addig nem vállalok munkát. Júliusban pedig végleg elköltözöm itthonról.


Anyukám kap utánam családi pótlékot/adókedvezményt/ illetve apukám mai napig fizet gyerektartást utánam.


Ezek után miért nem akar segíteni beszállni a költségeimbe? Nagyon rosszul esik, hogy a bérletemet se fizeti ki pedig 3500ft.


Nem úgy lenne jogos, ha a gyerektartás összegét rámköltené? Kb. 20 ezer forintba kerülnék neki havonta és ez is csak érettségiig tartana.


18L


2020. febr. 10. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
100%

"Egy évben 20 ezer forint amit a tankerületi központnak kell fizetni"

jelentsd fel oket azonnal!

2020. febr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
88%

Mindenki azt kérdőjelezi meg, hogy a kérdező hogyan keresett ennyit diákmunkával, pedig ez a legjelentéktelenebb része a történetnek.


Én olyan 1 év alatt kerestem 1 milliót, pedig egyáltalán nem erőltettem meg magam, iskolaidőben heti egyszer, max kétszer mentem délutáni műszakba, nyáron heti háromszor-négyszer.


Érdemben pedig nem tudok válaszolni a kérdésre, édesanyám úgy nevelt, hogy minden alapszükségletem meglegyen + segített az egyebekben is.

Nagyon örültem pl a jogosítványnak, állta a költségeket.


Szerintem ha a szülő meg tudja engedni magának, támogassa a gyerekeit. Nyilván nem úgy, hogy havonta vesz neki új Adidast...

De segítse elindulni az életben.

2020. febr. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
33%
Mindenki kérdezgeti milyen tandíj... Osztálypénz, osztálykirándulás, wc papírra pénz, nyomtatásra pénz, ezeket elkérik egy normál iskolában is. A Waldorf egyébként fizetős, de egy IB iskola is.
2020. febr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
78%

Itt némelyik válaszolónak elég egy elvont spártai felfogása van...

Kedves eddigi válaszolók!

Nektek üzenem, hogy attól még, hogy egy szülő kegyeskedik tetőt a fej fölé, folyóvizet a csapból, fűtést a hálózatból, kenyeret a kenyeres tárolóba, kis lekvárt a spájzba elhelyezni, az nem egyenlő a szülői gondoskodással. Nektek nem volt gyerekszobátok? Az össze hasonlítás kedvéért és tisztánlátás kedvéért, ma már egy jobb módú kutya vagy cica is megkapja ezeket puszta szeretetből. De itt gyerekekről van szó. Könyörgöm. Aki csak annyit tud kinyögni, hogy a Kérdező legyen hálás, mert van hol laknia az utca helyet, az jobban teszi, ha hallgat.

Meg, hogy minek iszik kávét? Nem tök mindegy a tudom én hanyadik válaszolónak, ki mit iszik?! Azért a kávé nem akkora nagy luxus.


Kedves Kérdező! Én el tudom képzelni a körülményeidet. Én is ilyen állapotok között nevelkedtem és tudod, mi volt? Betöltöttem a 18-at és másnap össze is pakoltam és eljöttem otthonról (koleszba laktam ezután, meg egy hadonló sorsú hölgynél, mikor zárva volt a kolesz. Ha Ő nem lett volna, most teljesen más életem lett volna..). Én is próbáltam gimi mellett dolgozni, de csak keveset tudtam, mivel sokat kellett utaznom az iskolába. De annyi pénzem volt a nyári munkából, hogy a fogszabályzót feltetessem, mivel csúnya volt a fogsorom. Szerintem Te elég kitartó lehetsz, ha össze tudod hozni a diákmunkát és a sulit.

Nekem nagyon kevés pénzem volt. Úgy oldottam meg a dolgot, hogy naponta egyszer ettem, hamar hozzá lehet szokni (anyám szándékosan nem főzött, nem vásárolt, ha volt otthon tojás, azt eldugta, hogy ne tudjak mondjuk egy rántottát sütni). Ezt a fényevős válaszolóknak mondom, hogy kicsit magukba szálljanak. Mivel kevés pénzem volt, így amikor elszakadt a farmerom az ülepénél, hónapokon keresztül lyukas nadrágban jártam. Felemelő érzés volt tini lányként. A többi ruhám is turis volt, de azért ott lehet jókat kifogni. A fogszabimat Nagypapám vetette le, mert arra már nem volt pénzem és Ő felismerte már akkor is, hogy a lánya mennyire tesz a gyerekére. Mai napig csodálkozom, hogy tudtam normálisan leérettségizni. Anyám azt mondta, az se bánja, ha elkurvolok. Nem rajta múlt és múlik, hogy nem lettem elzülőtt és ma már egyetemre járok és menyasszony vagyok. 300 km-re lakom az édes otthontól. És ilyenkor csodálkoznak a szülők, hogy öreg korukra senki rájuk nem nyitja az ajtót.

Szóval a szülői kötelesség nem csak a lakhatásban, fűtésben merül ki. Az ilyen ne szüljön, akinek csak idáig terjed a gondoskodás, támogatás iránti vágya. Fogadjon örökbe tengeri malacot.


Írták páran, hogy a pénz, amit apud fizet, az nem neked jár. Erről nem tudok biztosat írni, szerintem az a te pénzed lenne. De az biztos, hogy a "családi pótlék" az neked jár alanyi jogon és azr igényelheted, hogy az a pénz közvetlenül neked legyen utalva és ne a szülőnek. Nem sok pénz, de havi bérletre és valamennyi kajára elég. Illetve próbálj meg szociális támogatást intézni vagy a suliban, vagy az illetékes önkormányzatnál. Ha van olyan jó az átlagod, próbálj meg tanulmányi ösztöndíjra pályázni. Kérd meg a párod, hogy mondjuk erre az évre segítsen neked (akkor is, ha kellemetlen), majd az első pár fizetésedből vissza adod neki. Vannak az életben ilyen átmeneti helyzetek, ez van. Vond be akár az ofődet valamennyire, hogy tudja, mi van otthon, ha esetleh nem fizetsz osztálypénzt, akkor ez ezért van és nem másért. Kitartást!

2020. febr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
71%
64-es: végre valaki...
2020. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
100%

64!


Ha igaz lenne ez a történet, amit a kerdezo irt: abban a pillanatban, hogy megkeri saját jogon a családipotlekot az anya kitenné a lakásból. Hiszen a leírtak alapján semmit nem ad neki, a rá járó összes pénzt másra költi. Igaz? Ezt írta a kerdezo. Az apját meg tavalymlatta utoljára, ergo ott se lehet valami fényes a kapcsolat, nem gondolod? 18 éves. Már nem gyermektartasra, hanem rokontartasra laza jogosult, ha az anyja helyett ezt is ő szeretne kapni. Ez se lesz ám olyan egyszerű. De mondjuk sikerül neki. Lesz 12e családipótlék és mennyi, 30-50e tartásdíj? Nincs 100e havonta. Abból megy majd albérletbe?

2020. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!