Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják egyes szülők...

Miért gondolják egyes szülők azt, hogy azzal tesznek jót a gyereknek, ha valamilyen "különleges" utónevet választanak neki?

Figyelt kérdés

Az utónév listában több ezer férfi- és női név van, ezek közt is található szép számmal olyan, amit szerintem normális szülő nem választ gyerekének (pl. kisfiúnak Késav, kislánynak mondjuk Fehére). Akkor minek még újabbakat kitalálni?

Oké, semmi közöm hozzá, mindenki úgy nevezi, ahogy szeretné, szabad választása. De nem gondolják, hogy ezzel büntetik a gyereket?

Ártott valamit az a gyerek?

Vagy ettől lesz egyedi?


2020. febr. 14. 21:12
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
65%
Az a név tetszik neki. Mint tudjuk, a szépség relatív, így ami nekem tetszik, az neked lehet hogy nem és amit te gyönyörűnek találsz, attol lehet hogy én hanyok. Ennyi
2020. febr. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem,hogy tudatosan rosszat akarnak.


Késav?:)

Majdnem Kénsav:D


Ami még engem kiakaszt,ha két vagy több keresztnevet adnak a gyereknek,nehogy már 10 másodperces legyen egy aláírás,illetve amikor muszáj valamelyik szülő vagy nagyszülő nevét is adni a gyereknek 2. vagy 3.keresztnévnek.


Ez a másik véglet,a kreatívtalanság,amikor nem tudnak egy új nevet adni,amilyen a családban még nincs.

2020. febr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó!


Nekem egy keresztnevem van, mégis 17 betűből áll együtt. A gyerekemnek van kettő, összesen 9 betű.

2020. febr. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
65%

Talán azért adnak nekük ritka neveket, hogy egyedi nevük legyen.


Engem Anitának hívnak. Már oviban is volt egy Anita nevű csoporttársam, aki egészen 8. osztály végéig osztártársam is volt. S nagyon zavaró, mikor valamelyik tanár/osztálytárs csak annyit mond hogy ,,Anita", s te találd ki, hogy rólad van-e szó. Nekünk az első kérdésünk rá az volt egyből, hogy ,,Melyik?". Arról meg nem is beszélve, hogy 12 év alatt összesen 6 Andrea nevű osztálytársam volt... (De egyszere max 3)

2020. febr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
97%
13-as Magyarországon nem lehet 3 keresztnevet adni, csak maximum kettőt, és miért baj, ha valaki adja a nagyszülő vagy szülő nevét? Ez nem kreatívtalanság. Nekem is kettő van, a férjemnek is. Ő az apja után kapta, é az elhunyt nővérem után. Igen, tudom, ez is megbotránkoztató sokak szemében, de a másik nővérem, nagyon ragaszkodott hozzá, mert imádta a kishúgát. Első névnek nem akarták adni a szüleim, mert azért szerintük is erős lett volna, de másodiknak megkaptam. Sosem ért hátrány miatta. Amúgy 2 keresztnevesként mondom, hogy semmi nehéz nincs benne, nem megterhelő leírni hivatalos iratokon.
2020. febr. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem baromi felesleges 2 keresztnevet adni a gyereknek.

Egyrészt sosem fogja senki sem a 2.keresztnevén szólítani.


Tóth Béla fia,Tóth József Béla,hát komolyan,az ilyenektől falra tudok mászni.Vagy Tóth Béla József.


Ha ritka hosszú vezetéknevünk van,érdemesebb valami rövidebb,de nem olyan nagyon gyakori keresztnevet választani.

2020. febr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
44%

Nekem eleve morbid,hogy valaki egy más ember nevét adja a gyerekének,akit ismer,vagy ismert.

Olyan,mintha már eleve más személyiséggel akarná felruházni,mint aki.

2020. febr. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
65%

18!


Azért elég nehéz manapság olyan envet adni, ami nem volt előtte más ember neve.... Bár a logika épp ahhoz vezet amúgy, ami a kerdezot zavarja: minel kulonlegesebb nev legyen....

2020. febr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó ez csak a te agyrémed. Rengeteg embert ismerek 2 névvel, és senkinél sem hallottam, hogy egyszer is hasonlították volna ahhoz, akiről a nevét kapta. Az Én gyerekeimnek is 2 van, és sosem jut eszembe azt a valakit keresni benne, aki miatt a második nevet kapta.
2020. febr. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy nőttem fel, hogy a családban mindenkinek mindkét ágról két anyakönyvezett neve van plusz egy kettő keresztnév, bérmanév. Ebből legalább egy különleges de nem idióta. Inkább régi magyar nevek ami manapság kevésbé divatos mint a sorozat eredetűek. Ezért aki csak egy nevet kapott, arra mindig úgy gondolok a szülei megfosztották a választási lehetőségtől és egyszerű a családja.

Dolgoztam újszülött osztályon, ahol az "Orsós" Esztert és Emmát adott a gyerekének, a Juhász/Kovács stb pedig Benettet, Zarát, Édent, Szántínót és Leonettát. Az utóbbiakat a szüleikkel együtt kiröhögték a dolgozók, hogy milyen felkapaszkodó társaság aki a gyerekre nem gondol. Jó lesz majd amikor dr. Kovács Ajándék Dzsoki miniszterelnökünk lesz...

2020. febr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!