Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják egyes szülők...

Miért gondolják egyes szülők azt, hogy azzal tesznek jót a gyereknek, ha valamilyen "különleges" utónevet választanak neki?

Figyelt kérdés

Az utónév listában több ezer férfi- és női név van, ezek közt is található szép számmal olyan, amit szerintem normális szülő nem választ gyerekének (pl. kisfiúnak Késav, kislánynak mondjuk Fehére). Akkor minek még újabbakat kitalálni?

Oké, semmi közöm hozzá, mindenki úgy nevezi, ahogy szeretné, szabad választása. De nem gondolják, hogy ezzel büntetik a gyereket?

Ártott valamit az a gyerek?

Vagy ettől lesz egyedi?


2020. febr. 14. 21:12
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
74%

"dr. Kovács Ajándék Dzsoki miniszterelnökünk lesz..."


Nehez lesz, lévén az Ajándék női név, a Dzsoki meg férfi....

2020. febr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem ez mindenkinek a maganugye, es jol mukodik itthon, hogy engedelyeztetni kell. Bar neha furcsa dontest hoz az MTA, meg mindig jobb, mint Amerikaban, ahol a gyerek lehet akar Hugysav is.

Az meg szinten altalanositas, hogy a 2. nevet ugyse fogja hasznalni. Nekem is ketto van, altalanosban az elson hivtak (mert anyam ugy nevezett) de en utaltam, ezert gimiben mar a 2.at hasznaltam az uj iskolaban. Aztan borzalmas tucatnev lett az is, igy az egyetem elott az elso nevem megvaltoztattam es azota ujra azon hivnak. Igy gyakorlatilag 3 nevre hallgatok, ebbol mindig tudom, hogy kit-mikor ismertem meg.

Sose ertettem, hogy valakinek miert faj a kulonleges nev. Az en lanyom Tulipán lesz, ezen is kiakadnak, pedig hany virag nev van. Erika, Kamilla, Rózsa, Viola, Ibolya stb. A legviccesebb az volt, amikor a Virag nevu baratnom rohogott ki emiatt...

2020. febr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
85%
Azért mert az ő egyszem szemefényük már a nevével is különleges, és majd a kakija is aranyból lesz. Múltkor hallottam ilyen neveket : Peggi, Kerubina! Szegény gyerek, ahányszor látom mindig egy kerub jelenik meg a szemem előtt.
2020. febr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
21%
Van, aki feltűnősködni szeret ha idétlenül is, más meg inkább lenne Kovacs István...a sulis dolgozós túl lehet élni, azért van a gyereknek vezetékneve.
2020. febr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
77%

Janina mert az apa János és nem fia lett...

Szerintük majd a suliban/oviban majd úgyis Ninának fogják hívni, nem gondolnak bele, hogy milyenek a gyerekek, és hogy majd nagy valószínűséggel Janinak fogják szólítani.

Abba már inkább bele sem megyek, hogy a nevét a Pepcoban található ruhákban való cimkèről találták.

2020. febr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a Bencékből és Lilikből (+névváltozatok) van elegem.
2020. febr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
84%

Tök mindegy bele gondol-e a szülő milyen lesz a gyerekének vagy sem. Még a leg ártalmatlanabb, általánosabb névvel is kilehet találni minden féle szekálást.


Nekem inkább az amerikából behozott de azért magyarosított "Brájen" és társai szúrják a szemem

2020. febr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
51%

Nekem a 2 keresztnévről a szappanoperák jutnak eszembe.


Malala Torres Oviedo Santillan özvegye:D


Szerintem annyira röhejes.

2020. febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
8%
Na meg a gyereket is összezavarod vele.Kiskorában majd mindenki hívja,mindkét keresztnéven,és szegénynek zavaros lesz,nem érti hogy mi is az ő neve pontosan.
2020. febr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
61%
Ja, sokkal jobb, hogy mindenki az aktuális divatnak megfelelően Bencének, Marcinak vagy Dominiknak nevezi a gyerekét, mert akkor már névből meg lehet állapítani kb, hogy mikor született az illető. Ehhez még jönóhet egy tucatvezetéknév is, és akkor teljes a siker. Véletlenül se legyen egyedi azonosítója az embernek, hiszen ha túlságosan kitűnik a tömegből, akkor a végén bántani fogják érte.
2020. febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!