Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják egyes szülők...

Miért gondolják egyes szülők azt, hogy azzal tesznek jót a gyereknek, ha valamilyen "különleges" utónevet választanak neki?

Figyelt kérdés

Az utónév listában több ezer férfi- és női név van, ezek közt is található szép számmal olyan, amit szerintem normális szülő nem választ gyerekének (pl. kisfiúnak Késav, kislánynak mondjuk Fehére). Akkor minek még újabbakat kitalálni?

Oké, semmi közöm hozzá, mindenki úgy nevezi, ahogy szeretné, szabad választása. De nem gondolják, hogy ezzel büntetik a gyereket?

Ártott valamit az a gyerek?

Vagy ettől lesz egyedi?


2020. febr. 14. 21:12
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
59%
Amiket írtál megint fura nevek, de a Mogyoró nekem még mindig tetszik.
2020. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Nekem van Kandida ismerősöm. Lehet, egyedül él ezzel a névvel... Viszont nemrég találkoztam egy ovis korú Eperkével. Nagyon jól állt neki.
2020. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

És mit gondoltok az újabban felszaporodott török sorozatokból kölcsönzött nevekről, mint Nurszultán, Hürrem, Zejnep?

Nekem ezek is kissé szokatlanok. Ami még eléggé furcsa, azok a szanszkrit eredetű nevek, mondjuk Baladéva (ami nekem meglepő módon férfinév) vagy Vrindávani, ami meg női. De most nem nyitok vitát a Krisnásokkal, mert náluk ezek a nevek megszokottak.

2020. febr. 15. 22:52
 44/46 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy mi a bajod. Ezek nevek, hangok egymás után. János vagy Hürrem, ugyanaz, csak az egyiket megszoktad, mert hallottad ezerszer. Kimondhatóak és azonosítható velük egy személy? Igen, tehát megfelelnek névnek. Ennyi. Vannak persze nevek, amik nem szerencsések, mert hasonlítanak negatív jelentésű szavakra, mint a korábban említett Rut vagy a Kandida, de egyébként attól, hogy egy név nem megszokott, nem feltétlen rossz. Továbbra is azt mondom, bár le lettem pontozva, hogy azokkal van a baj, akik a neve miatt bántanának valakit, és nem hozzájuk kéne igazodni névadáskor.
2020. febr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:
Nos, nálunk nem lehet akármilyen nevet bejegyezni, csak ami az utónévjegyzékben szerepel. De vannak a teljesen megengedő véleményen lévők, akik szerint bármilyen nevet engedélyezni kéne. De ha a nevek pusztán hangok egymás után, akkor nálunk is engedni kéne az Abcde "nevet" azért, mert az Egyesült Államokban már többen használták? Ezt azért mégse kéne...
2020. febr. 15. 23:46
 46/46 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként az sem mindegy milyen az a különleges név.

Szerintem vannak szép,különleges nevek is.


Na,nem az ilyenekre gondolok,hogy Leokádia,Zöldike,Életke vagy Immakuláta:D


Vannak külföldi eredetű nevek is,amik pl magyarosítva nem hangzana rosszul,pl Felícia,nem pedig "Felísa".

2020. febr. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!