Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják egyes szülők...

Miért gondolják egyes szülők azt, hogy azzal tesznek jót a gyereknek, ha valamilyen "különleges" utónevet választanak neki?

Figyelt kérdés

Az utónév listában több ezer férfi- és női név van, ezek közt is található szép számmal olyan, amit szerintem normális szülő nem választ gyerekének (pl. kisfiúnak Késav, kislánynak mondjuk Fehére). Akkor minek még újabbakat kitalálni?

Oké, semmi közöm hozzá, mindenki úgy nevezi, ahogy szeretné, szabad választása. De nem gondolják, hogy ezzel büntetik a gyereket?

Ártott valamit az a gyerek?

Vagy ettől lesz egyedi?


2020. febr. 14. 21:12
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
15%
Csak én nem értem, hogy egy gyerek, akinek minden név új, honnan tudná magától, hogy egy név "különleges" és nem szokványos? Itt megint az lehet a háttérben, hogy a prosztó szülők otthon a gyerek előtt prosztóskodnak. "Hé Marcsi, hát milyen hülye neve van már a Kovácsné kölykének, höhöhö". Hát szerintem nem kéne az ilyen parasztok szerint élni mindenkinek az életét. Én az egész névlistát eltörölném a fenébe, és mindenki adjon olyan nevet a gyerekének, amilyent szeretne, olyan írásmóddal, ahogy tetszik. Ha nekem tetszik a Brian név, akkor ne kelljen már kérvényt benyújtani az államnak, és ne kelljen már a nevetséges Brájen írásmódot használnom. Egyébként én pont azt tapasztalom, hogy ahogy egyre idősebb lesz valaki, annál büszkébben viseli a "különleges" nevét, mert bár nyilván gyerekként még el akar tűnni az ember a tömegben (nem kis részben prosztóék miatt), de úgy a huszas éveitől kezdve már sokkal inkább ki akar tűnni mindenki a tömegből.
2020. febr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

29!


Ket utóneve van a gyerekemnek. Kisgyermekkora óta a teljes neven mutatkozik be. Egy atlag kisgyerek nem hülye, miért ne tudna mi a neve?

2020. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%
És például a 2020-ban anyakönyvezhető Kandida? Például? Mindent meg lehet magyarázni, de sokaknak krvra nagy feltűnési viszketegségük van és szegényes az életük.
2020. febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

Kandida? Igen, mint ahogy lehet Orália és Mogyoró is. Mind a kettő adható női név. De a férfiaknál is nagyon jó választás az Alap vagy az Amondó.

Tényleg szeretnénk így nevezni csemetéinket?

2020. febr. 15. 18:19
 35/46 anonim ***** válasza:
Ha a listán van, akkor nyilvánvalóan van olyan ember, aki igy akarta nevezni a gyereket, vagy magát. Ez neked miért probléma?
2020. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

Az is igaz, hogy nem lehet mindenki Lacika vagy Pistike (bár mostanság ez is ritka). Igen, vannak az aktuális divatnevek, manapság Noel vagy Dominik, vagy az Anna, Hanna.

Amiket fentebb hoztam fel példaként, azok szerencsére nem tömegesek, bár ha bekerültek a listába, onnantól kezdve bárki választhatja. Nekem evvel semmi bajom, max. annak a szerencsétlen gyereknek lesz, mert a szülőnek biztos tetszik a választott név, csak éppen ő fogja viselni egy jó darabig és majd ő szívhat apuci vagy anyuci nem kellőképpen átgondolt döntése miatt. Persze meg is változtathatja a nevét aki ezt szeretné. De kedves utolsó, nem gondolnám, hogy te is szívesen lennél Rut (ha lány vagy) vagy éppen Raúf (ha fiú vagy)

2020. febr. 15. 18:36
 37/46 anonim ***** válasza:
42%

Nos, ha Rut lennék, akkor egészen biztosan már kicsikent elmomdtak volna a szüleim, hogy eredetileg egy angol név magyarosított változata és köze nincs a magyar rút szóhoz. Valószínűleg említették volna, hogy már a Bibliában is szerepelt, sőt azt is, hogy jelentése a szépség látomása. De ehhez ugye kell egy kis intelligencia is.

Anno az én nevem is különlegesnek számított, később gyakori lett, ennek ellenere én magam majd' 50 vagyok, de eddig egyetlen velem azonos nőt ismertem szemelyesen. A lányom neve hosszú évek óta a top 10ben szerepel, vele egy korosztályú azonos nevűvel soha nem találkoztunk, egyetlen iylen nevű, nálam joval idosebb ismerosom van csak.

A szülő, amikor nevet választ, ajándékot ad a gyereknek. Azt a nevet adja ajándékba, amit ő a legszebbnek tart. Hogy ez a Katalin, Karina vagy Kandida lesz, az már az o egyéni ízlése. Neked nem tetszik, nekem nem tetszik, a szomszednak nem tetszik, de ez marhára nem számít, mert neki, a gyerek anyjának, apjanak tetszik és ez a lényeg.n

2020. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Angol nyelvterületen többször is láttam a bibliai eredetű "Ruth" nevet, de ennek magyar változatát - bár adható Rut formában - kétlem, hogy sokan választanák. Magyarban szokatlanul hangozna. De pl. Jennifer, Jessica eredeti formájában szépen hangzik, de magyarul csak a kiejtést követő formában adható és "Dzs" betűvel leírva szerintem már nem olyan szép, mint kimondva.

Egyetértek, hogy a szülő megajándékozza a gyermekét a névvel, sőt a gyermek a szülőnek önmagában ajándék. Csak szerinted bármilyen nevet adnak a gyermeknek az úgy jó (mert nekik tetszik), szerintem meg egy rossz névvel egy életre szólóan is kitolhatnak vele, feltéve hogy később valamikor meg nem változtatja.

Na de valóban nincs olyan név, ami mindenkinek egyformán tetszik, egyikünk ezt tartja szépnek, másikunk mást. Én a fentebb említett "különleges" neveket mindenesetre nem adnám ajándékba a gyermekemnek.

2020. febr. 15. 19:49
 39/46 anonim ***** válasza:
0%
Én pedig különleges nevet fogok adni a gyerekemnek. Nem egy Kandidat, Jácintot (fiúnak) vagy Fehéret, de például a nulla százalékolt Tulipánnal nem értem mi a baj, mikor ott van a tucat név Virág is, akkor már a Tulipan ezerszer inkabb jobb. Az előbb emlegetett Ruth szerintem szép név, és az írása tokmindegy, mert ugyanúgy ejtik. Rut - Ruth. A potenciális csúfolódásnak lehet hogy jobban ki van téve, de nekem tok átlagos tucat nevem van megis tudtak csúfolni vele. Nem a csúfolódás miatt, de rühellem a nevem. Pedig átlagos, mindenkinek van ilyen nevű ismerőse. Mit nem adnék érte ha egy ritkább nevet kaptam volna..ráadásul 2 keresztnevem is van es mindkettő olyan átlagos mint az Erzsike vagy a Gabriella. Nem értem mivel jobb egy Tóth Ivett egy Tóth Inez-nél. Máris lett a nevnek egy különleges kisugárzása. Megjegyezni is jobb.
2020. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Nincsen gondom a Tulipánnal vagy a Virággal, de a Mogyoró az szerintem nem nőies név. Meg alapjáraton azzal sincs gondom, ha külföldi eredetű vagy külföldies hangzású, ha a magyarban sem szokatlan.

Erre példa: ősi magyar nevek a Vérbulcsú és a Tonuzóba is, mégsem adnám szívesen egyiket sem (tényleg, valaki adta már ezeket a neveket? Vagy ezek csak nekem ennyire furcsa nevek?

2020. febr. 15. 21:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!