Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt valaki hasonló helyzetben...

Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan állítottátok le a szülőket?

Figyelt kérdés
Volt egy rövidebb kapcsolatom, és gondolom a szüleim megyzokták, hogy munka után sokszor a párommal voltam, amivel nem is lenne gond. De már nem vagyunk együtt, így feltűnt nekik, hogy nem járkálok el, viszont a témát nem hoztam fel, hiszen nem volt komoly, akkor miért is jelentsem be, hogy vége. Édesapám a héten egyik nap nagyon kedvesen, megkérdezte minek jöttem haza, miért nem mentem oda és mondta a falu nevét, mondtam neki, hogy nem mentem, holnap sem megyek és gondoltam levan zárva. Nos este megint megkérdezte, hogy miért nem megyek, majd elkezdett olyanokat mondani csúnya hangnemben, hogy megérte oda bármit is vinni, meg hogy már nem megyek oda. Egyrészt nem értem miért kell így beszélni, mert a párommal egyáltalán nem haraggal váltunk el, jóban maradtunk. Másrészt nem gondolom, hogy el kell számolni azzal, hogy együtt vagyunk, nem vagyunk miért nem vagyunk.
2020. febr. 15. 08:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

"Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan állítottátok le a szülőket?"

Voltunk. Felnőttünk, úgy. Felnőtt módjára vállaltuk a véleményünket, a tetteinket azok előtt is, akikről előre tudtuk, hogy nem értenek majd velünk egyet, ha megtudják, hogy mit gondolunk, vagy mit tettünk. Amit meg nem akartunk mások orrára kötni, azt megtanultuk nem az orrukra kötni - de nem úgy, hogy közben elvártuk, hogy kitalálják a gondolatainkat, hanem úgy, hogy hatékonyan kommunikáltunk velük.

2020. febr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!