Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányos anyukák/apukák! Ti...

Lányos anyukák/apukák! Ti milyen gyakran viszitek ruhákat vásárolni a kamasz lányotokat?

Figyelt kérdés
Vagy milyen gyakran adtok pénzt, hogy ők maguk vásároljanak? Nekem anyukám totál ki készül ha már "megint „ ruhát akarok venni, apukámtól kapok mindig egy kis pénzt havi 2x kb 2000 ft-ot amiből max egy póló, vagy pulcsi jön ki. Viszont van olyan barátnőm, akinek az anyukája egy ilyen vásárlásra 10 ezer forintot ad neki, amiből jó sok mindent tud venni. Ti hogyan álltok ezzel?
2020. febr. 15. 14:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%

Mi akkor megyünk el vásárolni, ha kell valami.

Pl haza jön, hogy anya jó lenne egy pár új nadrág.

vagy elmegyünk mindenki együtt és veszünk pár új ruhát.

Amire én tanítottam a lányokat kicsi koruk óta, hogy csak azt vesszük meg amit igazán tetszik nekik, ami jó rájuk és persze megnézzük az árát. Ha egy ruha darabot sokáig emlegetnek, hogy nagyon akarják de nagyon drága akkor vagy valami ünnepre megkapják vagy kivárom, hogy tuti azt akarják-e. Ha barátnökkel mennek el akkor megkérdezem mit akar venni. Ha pl egy nadrágot akkor adok simán neki egy nagyobb összeget amiböl a nadrág simán kijön, és maradjon egy hamburgerre is pénz neki. Ha marad pénz megtarthatja, de sokszor a maradék pénzéböl vesz egy felsöt...

Èn arra tanítom öket, hogy nem is igazán az összeg számít, ahnem olyan ruha darabot vegyenek ami tetszik nekik, ami jó miöségü. Pl eleve nem szeretem ha olcsó üzletekben vesznek cuccokat. Ha más nincsen vegyék meg ott, de akkor inkább egy tisztességes üzlet politikájú cégtöl vegyenek 2 nadrágot mint egy halom ocskaságot olcsó boltból.


De ha már van ezer nadrágja és csak divatból kell neki akkor lebeszélem róla, vagy max megkapja egy ünnepnapra.

2020. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%

9, szóval te eldöntöd, hogy a szüleid hülyeségekre költik a SAJÁT pénzüket, de hogy anyukád szerint a divatolásod a hülyeség, az már rögtön felháborító. Éééértem.

Havonta kapsz kb 4ezer Ftot apukádtól ruhára. De ruha messze nem kell minden hónapban. Még ha szezononként bevásárolsz, ami 3-4 hónap, az egyszerre akkor is 12-16ezer Ft. Azért annyiból már lehetne gazdálkodni...

2020. febr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
4%
Nekem nincs gyerekem,de négyezer forintól max. három bugyi telik.Ruhát akkor vennék ,amikor szüksége van rá.Az összeg változó,ha csak úgy vásárolgatni akar,akkor egy huszast adnék,vagy a saját pénzéből költsön.
2020. febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én már régen voltam kamasz, de én a barátnőimmel mentem el mindig vásárolni, és arra kaptam 5000 forintot. De random nem kaptam, mindig volt valami ok, amiért kértem, például tél előtt csizma, nyár előtt fürdőruha, stb. Ha lenne kamaszlányom, akkor negyedévente a 20-25 000 forintot tartanám reálisnak, abból bőven lehet öltözködni. De ebbe nem venném bele a drága ruhadarabokat, mint például a télikabát.
2020. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
55%

Ne masokhoz merd magad. Ne itelkezz a szuleid enzkolteserol. Menj el dolgozni diakmunkat es abbol gyujts a draga divatos darabokra.


Otthon pakold ki a szekrenyedbol az osszes ruhadat. Amit kinottel tedd egy kupacba, egy masikba tedd a sosem hasznalt, nem kedveltvagy epp mar lerongyolodott darabokat. Azokat amik jok es hordod (vagy nyaron fogod hordani) tedd vissza euhaszsekrenyeidbe. Maj dhivd be a szuleid, hogy apu anyu ennyi az ossz ruham. Es sorold fol mire lenne még szukseged MOST gyorsan es miert es mire majd tavasszal vagy nyaron. Pl. kellene egy atmeneti, de meleg cipo es egy farmer. De szeretnek egy tavaszi kabatot es nyarra nem lesz mar furdoruham, szoknyam es vekony nadragom.

Aztan beszeljetek meg mire es mennyit szannanak.

A nem hasznalt, de jo allapotu ruhaidat kerdezd neg megorobalhatod-e eladni. Ott vannak fb csoporrok markak szerint vagy boltkorosok vagy a jofogas...ha szukie dbelegyeznek hirdesd meg oket. (Tudom egyszerubb a szuleidtol oenzt kunyizni vagy varni, mint eladassal bajlodni, de hajra ne legy lusta.) Amit kapsz ertuk penzt azt forgasd vissza ruhaba. Ha nem egy az eladas akkor add be adomanyboltba voroskereszthez lassak a szuleid nem csak a szekrenyedre es magadra gondolsz...(persze elotte szolj nekik!)

Es legfontosabb nezz szet hasznaltruha boltokban hada es tarsai. Minosei es kuloneges sokszor sose hasznalt ruhadarabokat is lehet kapni, jobb esetben olcsobban mint ujonnan az eredeti uzletekben.Masreszt meg biztos nem jon szemben az osztalyban vagy az utcan. Unokahugom hihetetlen jo darabokat fogott ki mindig es mar kozepsuliban hasznaltruhakban jart, es soha senki nem mert beszolni neki, mert annyira jo cuccai voltak.

Persze ha kellett neki valami egyeb akkor egyreszt a szulei mostak es erzekeltek, ha hu ez az egy gatyaja van stb. es elmentek vele vasarolni.



Nostohalanyomat az apja 15-17 evesen kb hetente vitte vasarolni. Annak a csajnak a vilag minden poloja se lett volna eleg. Nekem felnottkent a teljes ruhataramban nem volt annyi nadragom es polom, mint neki egy honapra. Igaz ha valamit mar ketszer folvett, akkor szerinte az regi es unalmas lett. Mindekozben ha meg elore megkerdeztuk kell e neki uj telikabat, es mar el kellene menni venni, akkor sose ert ra, de aztan meg kitalalta delutan 3-kor hogy neki aznap kell azonnal telikabat es majdhogynem verte magat, hogy az apja azonnal hagyja ott a mukahelyet es rohanjon es vegye meg neki. Es mindig valami egytucat darabot vetetett ilyenkor vele (ertsd pullandbear de kb mindenkin ugyanolyan kabat volt). O is mindig azon lamentalt, hogy az osztalytarsnoi stradivariusban, mangoban zaraban vasarolhatnak ohhh hetente. Hat na bumm, csak nekik van ket milliomos szulo havi 800.000-es keresettel fejenkent. Igaz anyuka is kemenyen bejatszott, mert o meg raszoktatta, hogy a lanyanak csakis 20.000-es farmerokat, 30.000-es miniruhakat es 6000 forintos csipkebugyikat vett ajandekba. Tipikus kompenzalo szulo.


Ehhez kepest nekem akkor vettek valamit a szuleim, ha kellett. A piacrol es a kinaibol is tudtam jo darabokat venni. A cipoim minosegere es kenyelmere voltam a legkenyesebb, mert abban kell a legtobb idot tolteni, befolyasolja a gerincet az izuleteket. Es iskolaban a padban uleshez nem ereztem, hogy fel kell vennem a legutolso kifutoi kollelciokat. A szemelyisegemmel jobb szerettem kitunni, mint a ruhaimmal, de minden evszakra volt egy utos darabom, ha buli lenne vagy epp megis ki akarok logi kicsit a hetkoznapokbol. A kabatnal fontosabb volt a vizhatlansaga, mint a markaja.


Mi van a zsebenzeddel? Megkapod-e a nadragot, cipot, kabatot, ha kered anyudtol es azon felul adja e apud a havi 4000-et? Ha igen, akkor nincs okod panaszkodni. Tanulj hogy oylan allasod lehessen, ahol majd annyi es olyan ruhat vehetsz, amit megkivansz.

2020. febr. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem full hülyeség hetente egy rakat új göncöt vásárolni, és ezt 18 évesként írom. A nagy részét úgyis csak egyszer-kétszer fogod felvenni, és nem attól leszel 'divatos', hogy rengeteg ruhád van. Nálunk úgy működött ez mindig, hogy havonta kaptam X forintot zsebpénznek,és arra költöttem, amire akartam. De bele kellett férnie a vonat és bkk bérletnek, az edzés díjának, ha péksütit vagy gyorskaját vettem, akkor annak. Azon felül csináltam amit akartam. Ha elköltöttem az egészet, nem tudtam kaját venni pluszba.

Barátnőimnél úgy volt, hogy a szülők megvették azokat a ruhákat, amikre tényleg feltétlenül szükség volt, de ha a lány azon felül akart ruhát venni 'csak úgy', akkor arra magának kellett előteremtenie a pénzt. Ergo elment diákmunkázni.

2020. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

*ha elköltöttem az egészet ruhára

Bocs

2020. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én a saját spórolt pénzemből veszek mindig ruhát. Igazából minden évszak elején

egy-két új pólót, nadrágot. Nekem ez teljesen megfelel, mert nem értem miért kéne havonta új ruhákat vennem, így is igényesen, divatosan nézek ki.


16/L

2020. febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!