Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is kiakadnátok ha a volt...

Ti is kiakadnátok ha a volt férjetek venne a 18 éves lányotoknak egy nagy értékű autót a tudtotok nélkül?

Figyelt kérdés
A volt férjem drága ajándékokkal próbálja a lányunk szeretetét megvásárolni. Nagyon kevés időt tölt vele mert mindig dolgozik. A legújabb húzása hogy egy nagyon drága autót vett neki a születésnapjára. Érthető a kiakadásom?

2020. febr. 15. 19:08
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Nem akarom hogy ezt a nagyzolást vegye át az apjától. Szeretném ha megtanulná hogy meg kell dolgoznia mindenért,de az apja meg azt mondja hogy az ő lányának legyen meg mindene és ne kelljen olyan szegény körülmények között élnie mint annak idején nekünk. Meg hogy ez legalább biztonságos,erős autó ebbe nem lesz baja ha valami hülye nekimegy. Ebben tényleg van valami ezt aláírom mert egy nagy erős masszív autó az biztos.
2020. febr. 15. 19:35
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nekem kell fenntartani, akkor nem zavarna.
2020. febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarom hogy ezt a nagyzolást vegye át az apjától. Szeretném ha megtanulná hogy meg kell dolgoznia mindenért"

Ha eddig nem tanulta meg, most már elkéstél a nevelésével. De hiszen nálad volt a válás után, tőled tanulta az értékrendet, úgyhogy azért annyira ne féltsd. Persze, most újdonság neki az egész, örül neki, de azért hosszabb távon fel fogja fogni, hogy miről szól a történet.

2020. febr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
38%

Nekem is lehetne ilyen apám.

23/F...

Unokatesómnak egyébként pont ilyen van, csak ő még 14. De nála látszik is, hogy az anyja nem bírta a nevelést, nagyon elkényeztett, lövése sincs az érték fogalmáról, ahogy kijön egy új iPhone vagy Daniell Wellington karóra, rajta már rajta van. Félévente utazások Milánóba stb. Mindennek van előnye és hátránya...Majd idővel tanul mindenki ezt azt, az éelt dönti el úgyis, ha már esetleg te is így jártál mint nagynéném és nem tudta jól nevelni a lányt és mindenért nyávog.

2020. febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
79%

Minden autóban meg lehet halni, Diana hercegnő egy luxus, masszív, erős Mercedesben halt meg.

Erre ne alapozt!

2020. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
73%

Bezzeg ha nem venne vagy adna az apja akkor meg ő lenne a legszemetebb apa mert még a lányától is sajnálja a pénzt.

Ilyenek a nők.

2020. febr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
94%

"én sem szeretném, ha a 18 éves lányom egy Ferrarival villogna, pont elég lenne neki egy kis Opel."


Tudod, szerintem meg inkább a Ferrari (habár szerintem kizárt, hogy erröl van szó, sokkal elképzelhetöbb egy jó minöségü középkategóriás), mert sokkal biztonságosabb, mint a "kis Opel".


"Nem tudom, hogy lehet a kérdést megoldani, talán, ha a lányod hajlik rá, adjátok el az autót, vegyetek egy olcsóbbat és a különbözetet kapja meg a lányod az életkezdéshez."

Ehhez meg végképp nincs senkinek joga, az autó a lányé, másrészt ajándék, milyen alapon adná el a kérdezö? Meg mire lenne jó venni egy olcsó (és rosszabb) autót, csak irígységböl?

2020. febr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
93%

Es mibol gondolod, hogy nem fogja megtanulni, hogy dolgozni kell? Legalabbis az en apam elmondta mar, hogy nem lesz mindig itt, ha esetleg magamtol nem tudnam, es nem fog tudni mindig mindenben segiteni (a hetkoznapi luxusigenyeimet most is a sajat penzembol fedezem), ezert kell dolgozni, de szerinte termeszetes, hogy ha van mibol, akkor tamogat.

Igazabol amit ebbol tanultam, azon kivul, hogy a penzert meg kell dolgozni, de lehet ezt ugy is tenni, hogy sok legyen belole az az, hogy ha valaha gyerekem lesz, akkor en is olyan szinten legyek majd, ha o felno, hogy tudjam tamogatni dolgokkal, ne kelljen hitelekbe vernie magat autoert vagy lakasert, vagy evtizedeken keresztul nelkuloznie azert, hogy a vegen tudjon venni valamit vegre, kis lakast, autot.

Persze lehet orokiteni azt a mentalitast is, hogy az elet szar es nehez es kuzdeni kell mindenert, csak minek? Ha nem sikhulye valaki, akkor tudja, hogy minden penzbe kerul, amit nem ingyen adnak es ha nem burokban el, akkor azt is tudja, hogy nem mindenkinek jut belole. Mi szoktunk vinni mar nem hasznalt ruhakat, targyakat stb szervezeteknek akik a szegenyeket tamogatjak. Inkabb arra neveld a lanyod, hogy legyenek ambicioi, az apjara peldakent tekintsen ne penztarcakent, az ajandekokat ettol meg el lehet fogadni, es ugy altalaban legyen tajekozott es nem lenezo. Szerintem ennyi eleg. Kivagni az eletbe, hogy nesze, boldogulj, masnak se jobb, szerintem baromsag.

2020. febr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ha már meg van vásárolva az autó felesleges a "hiszti". Ezt előbb természetesen a volt férjednek kellett volna veled megbeszélnie, és közös döntést hozni annak ellenére, hogy nem vagytok már együtt. Ha a lányod érett akkor tudnia kéne, hogy nem azért kell szeretnie az apját és téged mert ki mit vesz neki, hanem azért mert a szülei vagytok. Értem a kiakadásod, én is kicsit kiakadnék ha a volt férjem olyat venne a lányunknak amit én tudom, hogy nem tudnék neki megvenni. De ezen neked túl kell lendülnöd és nem tiltani a lányod az autótól a saját problémáitok és nézeteltéréseitek miatt. Szerintem nézd a pozitív oldalát, segíts a lányodnak gyakorolni vezetni, hogy biztonságban mehessen az utakon, és hogy te se aggódj amiatt, ha megy valahova. Egy autó egy ilyen fiatal lánynak hatalmas segítség és lehetőség. Én rendkívül örültem volna ha nekem vett volna valaki egy autót ilyen idősen és a szüleim kifizették volna a jogsimat, hiszen az egy hatalmas segítség az elindulásban az életben. Később ha egyetemre megy vagy bármi sokkal könnyebben tud majd közlekedni, már hamar szerez tapasztalatot a vezetésben, és így több gyakorlata lesz. Itt most próbáld a lányod érdekeit nézni
2020. febr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
99%
Örülnék neki, ha a lányom örül neki. Viszont apa és/vagy a lány tartsa fenn. Egy luxus autóra 2-3x drágább pl. a biztosítás.
2020. febr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!