Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is kiakadnátok ha a volt...

Ti is kiakadnátok ha a volt férjetek venne a 18 éves lányotoknak egy nagy értékű autót a tudtotok nélkül?

Figyelt kérdés
A volt férjem drága ajándékokkal próbálja a lányunk szeretetét megvásárolni. Nagyon kevés időt tölt vele mert mindig dolgozik. A legújabb húzása hogy egy nagyon drága autót vett neki a születésnapjára. Érthető a kiakadásom?

2020. febr. 15. 19:08
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem a kiakadást... Ilyen idő lánynak miért kellett a jogsi, miért kapta?


A jogsihoz kocsi is dukál nem? Mennyire drága és erős autóról van szó? Kb 500-800 ezer ft használtan egy olyan autó ami nem esik össze alattam.


Én örültem volna bárminek.

Nyolcadikos ballagásomra nem kaptam semmit senkitől. Középsuliba sem.

Más kapott felfújható csónakot ( akkor ez menő volt) laptopot, telefont, szgépet. Én semmit.


Egyszerűen csak közöld a lányoddal, hogy tőletek azt várja amit megtudtok adni. Ha annyira nem törődött a lánnyal akkor az a minimum hogy most segít neki valamit. Ez most az autó lett. Ha nem tudja/ tudjátok tankolni fizetni rá a költségeket akkor majd bent áll a garázsba.

Megkérdezni a volt férjed, hogy mégis miért ezt kapta,de kb ennyi.

2020. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
34%

Nem ismerhetjük a teljes történetet. Azt, hogy a kedves Kérdező mi mindent élt át a kapcsolatban, a válással. Nyilván ő volt a gyerek mellett, amikor beteg volt, ő nevelte, tanult vele; lehet, hogy apuka a gyerektartást nem is fizette, tojt a gyerekre... Lehet, hogy a Kérdező másodállást vállalt, hogy fenn tudja tartani a csonka családot, stb. Nem tudjuk. És akkor egyszer csak jön apuka, aki ki tudja milyen sebeket hagyott... most bedob egy szép autót.

Én kiakadnék.

2020. febr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
22%

Igen, kiakadnék. Oké, hogy papíron nagykorú a lány, de ez még nem jelenti egyenesen azt, hogy felnőtt is, a szó eredeti értelmében. Ilyenkor a két szülő együttes felelőssége az, hogy milyen irányba "terelgetitek".


A szomorú az egészben, hogy ezzel az ajándékkal az apa valószínűleg a kevés időt igyekszik kompenzálni, így inkább róla szólhat az ajándék, mintsem a lányáról.


Neki sem biztos, hogy személyiségfejlődésben jót tesz mindjárt így indulni az életnek, de ez attól függ, milyen körökben mozog. Elsülhet jól, de elsülhet rosszul is.

2020. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
77%

Le lehet pontozni a válaszaimat... Bár nem tudom miért mert csúnyát nem írtam.

Nem tudjuk persze az eddigi háttér sztorit de nem is írta nincs is közünk hozzá.

Mert lehet a kérdezőnek egy 130 ezres suziki swift is drága meg egy 300 ezres opel corsa vagy 900 ezres.clio.

Nem tudni mennyire drága az az autó. De a jogsi mellé előbb utóbb kellett volna egy autó a lánynak. Ezért írtam h pl a jogsit akkor miért kapta az se olcsó.

Én a saját helyzetembe írtam h örültem volna ha ezeket megkapom tök mindegy melyik féltől. A lánynak lehet tök mindegy kitől van. Lehet azt gondolja h " bakker legalabb fater ennyivel most megdobott megérdemlem a sok elpazarolt év miatt'

Nekem sose volt meg semmim , lakást autót mindent magamnak kellett vegyek. Őszintén 29 éves koromra kiégtem, nem is akarok gyereket mert egyszerűen annyira belefáradtam h ezeket magam köré építsem. Pedig pont a gyerekvallalashoz akartam.ezeket annyira.

2020. febr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
79%
Már régen is azért dolgozott sokat az apuka, ha a lánya 18 éves lesz, nagy értékű személygépjárművet tudjon neki vásárolni ajándékba. A lány meg már felnőtkorú, ha akarja elfogadja, ha akarja megtagadja, neked nem sok közöd van hozzá. A volt férjnek miért kellett volna engedélyt kérni tőled? Úgyis nemet mondtál volna.
2020. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked/ férjednek nem adatott meg az hogy a szülei elindítsák az életbe. Ami jelenleg a jogsi ( amit gondolom te fizettél) és a kocsi amit a volt férjed. Akkor örülj h neki van.

Én is nagyon irigy voltam az ilyen gyerekekre. Az egyik bnőm féltesója nyolcadikos ballagásra kapott egy bmw-t.. ott villogott vele fbn... Rohadt xarul esett h én nyolcadikosan meg nem kaptam semmit. Én most kezdem el 27 éves fejjel a jogsit megtakarítasból és veszek majd egy autót nem kell nekem bmw csak ami elvisz a-ból b-be. mellesleg így van maganak is megvehette volna ugyanezt a kocsit.

Ha van esze normalisan fogja vezetni, tudni fogja h te többet tettél érte.

2020. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Nem egy pár milliós autóról van szó,nem egy ferrari de nincs túl messze hozzá. Új autó van rajta biztosítás meg minden de persze tankolni is kell majd amit nem tudom hogy oldunk majd meg. Arról nem is beszélve hogy mi lesz ha elromlik vagy meghúzza a lány.
2020. febr. 15. 21:02
 28/38 anonim ***** válasza:
99%

"tankolni is kell majd amit nem tudom hogy oldunk majd meg. Arról nem is beszélve hogy mi lesz ha elromlik vagy meghúzza a lány."

Ez mind nem a te gondod lesz, úgy állj hozzá!

2020. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
94%
Az én szüleim is elváltak. Apám vett nekem egy autót (nem milliós értékű, bőven nem, arra elég, hogy tudjak vele normálisan közlekedni). Anyám már aznap megmondta, hogy egy forintot sem fog beleadni, azóta is tartja magát ehhez. De apám se ad bele semmit. Meg lett beszélve, hogy én fogom fenntartani, és így is van. Persze segít itthon szerelni (pl olajcserét meg ilyeneket itthon csináljuk), de nem ad bele pénzt. Meg is dolgoztam az autó fenntartásáért (tavaly előtt és tavaly nyáron is dolgoztam, tavaly két helyen is), azóta is boldogan használom (augusztusban kaptam). Szerintem ha lefektettek pár alapszabályt, akkor nem lesz gond belőle.
2020. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
23%

Úgy tűnik, te egy kutya irigy vén banya vagy.

A volt férjed szereti a lányát, és ez neked problémát jelent? Megértem, ha elvált tőled.

A volt férjnek meg egy nagy pirospont, hogy akkor is szereti a lányát, ha annak az anyja egy rusnya hárpia.


Te meg ott, és akkor akadj ki, amikor éppen kedved tartja, ettől még apa és lánya szeretheti egymást.

2020. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!