Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is kiakadnátok ha a volt...

Ti is kiakadnátok ha a volt férjetek venne a 18 éves lányotoknak egy nagy értékű autót a tudtotok nélkül?

Figyelt kérdés
A volt férjem drága ajándékokkal próbálja a lányunk szeretetét megvásárolni. Nagyon kevés időt tölt vele mert mindig dolgozik. A legújabb húzása hogy egy nagyon drága autót vett neki a születésnapjára. Érthető a kiakadásom?

2020. febr. 15. 19:08
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
87%

"Nem egy pár milliós autóról van szó,nem egy ferrari de nincs túl messze hozzá."

Miért nem tudod leírni, milyen autóról van szó? Mert ha "nem pár milliós", akkor nem lehet "nem túl messze" egy Ferraritól - az ugyanis nagyságrendekkel drágább!


"Új autó van rajta biztosítás meg minden de persze tankolni is kell majd amit nem tudom hogy oldunk majd meg."

Inkább örülnél, hogy új, megbízható autóról van szó. A tankolás meg: ehy új modern autó kevesebbet fogyaszt, mint az "olcsó" bontószökevények, emellett még azt sem lehet tudni, mikor és hol marad ott.


"Arról nem is beszélve hogy mi lesz ha elromlik vagy meghúzza a lány."

Egy új autó nem szokott elromlani (az az olcsóra lenne jellemzö, hogy havonta szerelö, mert "megint nem megy")

Ha meg meghúzza - attól az autó megy, nem lesz semmi probléma vele, az csak szépséghiba.


Nem értem, miért nem tudod felfogni, hogy az apuka jót akar, és azt szeretné, hogy a lánya/lányotok biztonságosan tudjön autózni!

2020. febr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
60%

Erre egy csaladi (nem elvalt szulok) sztori. Unokatesom friss jogsiskent 18 evesen kapott vagyis kert maganak egy draga vadiuj autot. Nemigazan akartak neki megvenni, de hat jaj egyke gyerek megkapta. Kertek vigyazzon nagyon. Egy honapon belul osszetorte. Szulei megmondtak ok, mi szoltunk, nem kapsz masikat. Vegul eladta es vett egy olcsobbat es arra ugy vigyazott, mint a szeme fenyere. Es igen belejott a vezetesbe is.


En megertelek es en is kiakadtam volna (elvalt szulo vagyok). De csakis az apjanak irhatnad le (maradjon csak nyoma), hogy felted a lanyod, nehogy atapasztalatlansaga melle betarsuljon a jo autom van ugyse lesz benne bajom magabiztossag fals erzese meg azt, hogy azert elotte szolhatott volna neked is.

A lanyoddal arrol beszelgess, hogy friss jogsiskent legyen ovatos, gyakoroljon sokat, jo lenne ha az elejen beulne melle rutinosabb vezeto. Es persze mindig legfontosabb a biztonsag. Kerdezd meg o mit gondol az apja ajandekarol,

2020. febr. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
19%
kamu kitalålt törtėnet,
2020. febr. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
29%

Itt egy eset képpel egy "kis Opelröl", gondolkodj el, hogy mennyive lenne jobb, ha olyan autója lenne a lányodnak, ami így szét tud esni!

[link]

2020. febr. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: az egy Ibiza volt, és 160-nál akadt ki az óra. Legalább kiló 20-szal kapta el az oszlopot.
2020. febr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Ma elment vele az apja kerülni egyet és megbeszéltük hogy elmegyünk kirándulni is egyet közösen a lányommal és a párommal. Legalább addig is felügyeljük a vezetését és akkor több mindent levonhatunk belőle. Bízunk benne hogy normálisan fog vele közlekedni.
2020. febr. 16. 11:07
 37/38 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem bennem még mindig fortyog a düh, amit a volt férjed iránt érzel.

Felül kéne ezen emelkedned.

Én örülök, hogy az exem finanszírozni tudja a lányom Kdrága sportját. 11 éves, pontosan tisztában van vele, hgy dolgozni kell a pénzért, mert az apja hiába vesz meg neki bármit, mivel én nevelem, ismeri a "hó vége" fogalmát is.


Ha az apja megvette azt az autót, nyilván a fenntartásába is bele fog szállni. A lányod meg 18 éves, nem hiszem, hogy hülye lenne. Miért ne tudná megbecsülni a pénz értékét?

Ha még együtt lennétek, akkor is bajod lenne ezzel, hogy nem kell a filléreket számolgatnotok? Akkor is aggódnál, hogy megfelelő értékeket közvetítesz-e a gyerekednek?

2020. febr. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
53%

"Nem értem a kiakadást... Ilyen idő lánynak miért kellett a jogsi, miért kapta?

A jogsihoz kocsi is dukál nem?"


Nem függ össze a két dolog!!

Nekem is volt jogsim 17 évesen, mert előbb-utóbb úgyis kell, gimi utolsó éveiben meg kényelmesen belefért időben. Saját autóm ettől függetlenül csak 30 felett lett, mert amíg nem volt gyerekünk addig bőven jó volt a BKV és időnként bérautó.

Szóval egyáltalán nem automatikus, hogy autó is kell csak mert van jogsi.

2020. febr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!