Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg apám hogy...

Miért nem érti meg apám hogy neki kell megvenni a gyógyszereimet? Folyton beszól és húzza a száját 21/F

Figyelt kérdés

Pszichiáterhez kell járnom és ugye gyógyszert írt fel az orvos. Apám meg mondja hogy minek szeded azt hülyeség..


Én nem tudom megvenni mert most jelenleg közfoglalkoztatott vagyok ugye. Az a pénz nekem kell kajára meg egy kis rezsit fizetni..



2020. febr. 16. 10:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
58%
Miért neki kéne megvennie? Ő tehet róla hogy képtelen vagy normális munkát találni? Gondolom piacképes végzettséget szerezni se tudtál különben nem okozna gondot az elhelyezkedés. lehet meglep, de az se kötelessége hogy megengedje hogy otthon lakj.
2020. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
65%

Ülj le - és szépen, nyugodtan beszélj apáddal.

Magyarázzad el neki, ez nem szerzett, hanem veled született betegség, hajlam.

Ha viszont veled született, akkor ő is tehet róla.

.

Ne követelőzz, kérj, ám könyörögnöd nem kell.

2020. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
45%
Nincs meló? Ugyan már!
2020. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
45%
Én a helyedben inkább utána néznék, hogy milyen támogatásokat tudok igényelni...
2020. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
8%
Felénk sincs meló de mindenki megoldja ahogy tudja, a legtöbben kutyakonzervvel, van aki kukázik.
2020. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
17%
Életképtelen vagy!
2020. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 szántóvető ***** válasza:
70%
21F?akkor nem köteles gondoskodnia rólad.elvileg felnevelt,neked pedig dolgoznod kell.az élet elég nehéz,ezek szerint most szembesülsz vele húsz évesen?nézz valami okj-s képzést azután dolgozz.
2020. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
58%
Miért kell pszichiáterhez járnod? Amúgy meg tényleg nem köteles apádnak megvennie a gyógyszereidet. Ha meg helyben nincs meló,keress a környéken valamit. Olyan nincs,hogy nincs.
2020. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
81%

Elég elkeserítőek ezek a válaszok. Gyakorlatilag számon kértek egy beteg embert, mert szerintetek büdös neki a munka, holott ő maga is írta, hogy ez nem feltétlenül így van. Az a baj, hogy a legtöbben csak magukból, a saját élethelyzetükből indulnak ki, és egyszerűen nem értik, hogyha NEKIK, rendezett családi háttérrel és egészségesen sikerült munkát találniuk, neked betegen miért nem. Esetleg ismeritek a kérdezőt? Nem vagyunk egyformán szerencsések, de ezt sokan nem tudják/akarják elfogadni, megérteni. Tisztelet a kivételnek.


Ráadásul mindezt úgy, hogy semmit nem tudunk a kérdező diagnózisáról, elég sok olyan pszichés megbetegedés van, ami kizár szinte bármi értelmes munkát (minek után tbk. a teherbírást, koncentrációt egy-egy ilyen betegség nagyban befolyásolhatja). A másik ok lehet olyan pszichés betegség is, ami miatt lehetne munkát végezni, ekkor viszont rendre a munkáltatók alulinformáltsága, tévhite a pszichés betegségekkel szemben zárja be a kapukat. Én ugyan végeztem szakmát, amiben pár évet dolgoztam, van nyelvvizsgám, referenciám, de már szép lassan kezdek beletörődni abba, hogy lehet, hogy maszekolnom kell, ha végképp sehova nem akarnak felvenni.


Elnézést, hogy nem a kérdésre válaszoltam, nem ismerem a kérdező apját, meg az egész sztorinak a hátterét, így nem is lehetne erre okosat mondani. Sok sikert kívánok a továbbiakban!

2020. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
84%

De jó, hogy itt mindenki 100% önálló húszas évei elejére és soha semmi segítségre nincs szüksége a szüleitől :)


Az meg, hogy "minek szeded azt, hülyeség" sajnos tipikus régimódi gondolkodás a témában, a mentális betegségek és azok kezelése sokak számára kb sötét folt. Próbálhatsz olyan cikket keresni pl, ami szakszerűen, de érthetően leírja a problémát, de egyáltalán nem biztos, hogy meg tudod győzni.

2020. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!