Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok a korai...

Ti mit gondoltok a korai hazassagoktol es gyerekvallalasrol?

Figyelt kérdés
Nem korai ez egy kicsit. Akiket latok, hogy husz eves koruk korul szultek, altalaban mar egyedul elnek a gyerekkel.. Nekem azért fura ez a kerdes, mert szuleim es a nagyszuleim id harmin folott voltak boven, amikor gyereket vállaltak.

2020. febr. 18. 10:17
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
A haztartas vezetesnek is meg van az előnye kérdező, nem mindenki karrierista. Akarmikor ugorhatsz a gyerekert, áldozhatsz a hobbidnak, pompás ebedeket, vacsorakat rittyenthetsz, mert nem 4kor esel haza esetleg idegesen es full fáradtan a munkahelyedrol, es ugy tudsz gondoskodni a gyerekről hogy fejben es lelekben is ott vagy, nincs baj ha beteg a gyerek es otthon marad. De gondolom ezeket nem érted meg. Igen, lepattintalak annyivan hogy h..ye vagy, mert már tobben többfélekeppen elmagyaráztak neked, de te nem erted hogy mindenkinek mas celjai vannak az eletben es ezert mashogy is latjak a dolgokat. Nehez elfogadni mi? Nekem vannak korai 20as éveikben levő ismerőseim akik mar gyereket vallalnak, és evek óta együtt vannak. Lehet hogy nincs jo munkahelyük, lehet gyárban dolgoznak egyelore, vagy bolti eladokent, de munkálkodik bennuk az hogy csaladot alapítsanak. Sokan legalabb 2 gyereket akarnak, de inkabb hármat, persze 10 even belül. Igen, van olyan ismerősöm is aki azert vallalt gyereket mert mar 20 évesen folyton a fülében csengett hogy anya akar lenni, borzasztóan vagyott ra. De ezt persze te nem fogod megerteni, kötözködtöl inkabb helyette. Nem csak azoknak jar a gyerek akik 250 felett keresnek ugye tudod? Mi sem eltunk jól míg kisebb voltam, de semmi hatranyom nem lett ebből. Normális szuleim voltak, így hat tanultam, tanítattak, és én többre vittem. Ilyen egyszeru, a pénz nem minden. Persze elismerem, van ahol korai a gyerek (dúl a love) vagy tényleg kibírhatatlan pénzügyi valsagban vannak, de ez nem mindenhol igaz, nem kellene általánosítani. Van olyan ismerősöm nekem is aki fel ev utan mar felcsinalta a nőjét es el is vette. Persze nem tudom meddig lesznek egyutt, de messze nem ez az altalanos az ismerosi körömben.
2020. febr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt sehol nem írtam, hogy ha valaki 250 alatt keres ne vállaljon gyereket. Csak felelőtlennek tartom azt a családot, ahol lesz mondjuk 4-5 gyerek, és emiatt tényleg nem tehetik meg, hogy mondjuk elutazzanak nyáron tengerpartra, elmenjenek síelni, ugyanolyan lehetőségei legyenek a gyereknek, mint az osztálytársainak. Pláne gyerekként azért elég nagy a peer pressure, elég könnyen kicikizik azt, aki nem illik be a közegbe, és mos nem feltétlenül csak az elitiskolák gyerekeire kell gondolni. Más a szitu ha mondjuk 4-5 gyerek van, de mindkét szülő elég jól keres ehhez. Az ha meg valaki háziasszony, persze valóban vannak előnyei. De manapság már sokkal bizonytalanabb világot élünk, ahol nem minden nő teheti meg, hogy otthon maradjon gyesen. Persze van a másik véglet a háziasszonyokból is, akiket ismerek, akik valóban otthon vannak, de mellette van valamilyen maszek cégük, amit otthonról kényelmesen irányíthat. Így lényegében mindenre jut ideje, amire szeretné, hogy jusson.
2020. febr. 26. 00:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!