Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok a korai...

Ti mit gondoltok a korai hazassagoktol es gyerekvallalasrol?

Figyelt kérdés
Nem korai ez egy kicsit. Akiket latok, hogy husz eves koruk korul szultek, altalaban mar egyedul elnek a gyerekkel.. Nekem azért fura ez a kerdes, mert szuleim es a nagyszuleim id harmin folott voltak boven, amikor gyereket vállaltak.

2020. febr. 18. 10:17
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%

5: Miből marad ki?

Aki meg 30-as, 40-es éveiben szül, az akkor marad ki, vagy neki akkor nehezebb, amikor másoknak már nagyobb gyerekeik vannak, nekik meg még pici, több gondoskodást igényel.

Most azért, mert nálatok 30 után vállaltak gyereket, nemcsak az a jó. Huszonévesen sokaknak egyáltalán nem korai. Nyilván 16-18 évesen nehéz elképzelni, hogy adottak a körülmények, meg akkor még a szülők is gyerekek. De egy huszonévesnek már lehetnek rendezettek a körülményei is, és elég felnőtt is.

2020. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Ez meredek...én 25 vagyok, de nem kefélek fűvel-fával. Életemben egy olyan lány volt, akivel lefeküdtem, de mivel külföldi volt, és hosszú távon nem működött volna a távkapcsolat, inkább szakítottunk. De addig se panaszkodom, most jobb lenne, ha ölbetett kézzel várnék a nagy őre, akivel majd aztán gyereket csinálunk? Szerintem mindennek eljön majd a maga ideje. Apukám már 60 fölött van, de sokkal jobbak a fizikai adottságai, mint a magyar átlagnak, aki vagy elhízott vagy alkoholista, így remélhetőleg még elég sokáig köztünk lesz.
2020. febr. 18. 13:14
 13/32 anonim ***** válasza:
93%

Sokan itt keverik a szezont a fazonnal. A kérdező azt mondta a 20 év körüliek. Na itt nem kell egyből a 16 -17 éves gyerek anyákra koncentrálni, ahogy ti teszitek. Sok ismerősöm 22-23 éves kora körül esett teherbe, és mind együtt volt ekkor a barátjával már legalább 4-5 éve, és volt saját lakásuk/házuk. Ez mennyivel rosszabb annál mint mikor 30-asok 1 év ismeretség után már gyereket csinálnak, mert félnek hogy kiesnek a korból? Szerintem semmivel. És én több válást sem látok egyelőre ebben a generációban. Kérdező, az meg egyéni hogy a te családodban már nagyanyád is 30 felett szült. Én meg az én rokonságomban, és párom rokonságában is azt látom, hogy az idősebb generációk 20 évesen már gyereket neveltek. Sőt, régen sokszor már a 17 évesek is teherbe estek, arról nem is beszélve hogy még korábbi időszakokban ahogy megjött a lány mentruációja már adták is oda annak aki a legtöbbet fizette érte. Nyilván a mai kor más. A lényeg a páron van. Én 23 éves vagyok, 3 éven belül szeretnék gyereket. De akár már most is lehetne, csak nincsenek meg hozzá az anyagiak. Nem érzem korainak, anyám ilyenkor már második gyerekét tervezgette. És ami még fontosabb. Én nem érzem azt hogy nem éltem, nem volt lázadó korszakom sem. Néha eljártam bulikba, párom most se hisztizne ha elmennék, de nem megyek. Őszintén nincs kedvem. Mert nem olyan vagyok mint a "most élem ki magam" csajok. Egyetemen minden szobatársam eddig végig bulizta a hetet, mást se hallottam eddig csak hogy pasik így meg pasik úgy. :D Na hát nekem erre nincs kedvem. És ők 21-23 évesek voltak. Na ez a különbség. Van aki 23 évesen már érett és érett kapcsolatban van. Másnak 23 évesen az a gondja hogy melyik ruhát vegye fel az esti buliba. Barátnőm 22 éves, háztartást vezet, melette dolgozik, és levező tagozaton egyetemet végez. Most babát terveznek. Korai? Nem hinném.

Tehát minden a páron múlik, az emberen, nem pedig a koron. Persze van egy határ. Tehát én is azt gondolom hogy 17-18 évesen baromi korai, mert az a lány még akkor látja meg maga előtt a világot. Akkor kezdi a munkát, akkor menne egyetemre. Ki tudja milyen a személyisége? A közeg még ekkor fogja kihozni belőle. Én pl 18 évesen teljesen más voltam mint most, 5 évvel később.

2020. febr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
78%
Azt gondolom, hogy a fiatal szülőknek lesz türelme a gyerekhez. Azt gondolom, nem lesznek öregek mire a gyerekük lábra áll. Azt gondolom, ebben a korban elenyésző a genetikai kockázat. És miért nem vállalnának gyereket ha ezt nem más nyakára teszik, , mert magukról se tudnak gondoskodni? Szóval ha önellátóak, nem mást terhelnek vele, és szeretnék a babát, akkor hajrá, legyenek boldogok.
2020. febr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
84%
Ismerek olyan házaspárt, akik 20. évükben házasodtak, 15 hónap múlva megszületett a gyerekük és már megünnepelték a 60. (hatvanadik) házassági évfordulójukat.
2020. febr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
79%

Elmultam negyven. Vannak gyerekeim viszonylag kicsik. Vannak baratnoim, akik 40-eskent szultek, vannak akik 30-askent es vannak akik most 20-22 evesek es mar 2-3 gyerekuk van. A parom az elso hazassagaban szinten huszonegynehanykent vallalta a gyerekeit. Tehat tapasztalok, latok. Es ez alapjan a korai hazassagrol es gyerekvallalasrol a velemenyem most ez:

Akinek megadatik ennek lehetosege (ertsd felelossegteljes ferfi, jo szakma vagy munkahelyi hatter, lakhatas akar alberletben akar szuloknel akar szerencses csillagzatu gazdagoknal es omaga is vagyik a gyerekre) az jol teszi. Nem hiszem, hogy barmirol is lemaradna. Persze ritkabban mehetnek a parjaval edeskettesben hosszabb tavolletekre, de alaphelyetben a szulok velhetoen meg elnek es neha neha rajuk lehet bizni a gyerekeket. Masreszt fiatalon jo fizikummal siman el lehet menni kisgyerekekkel is turazni, wellnesezni, sot hihetetlen, de valaki koncertekre is viszi az egeszen picit is (mondjuk ezt ketlem, hogy a hallasanak jot tesz, de szabadteri nyari bulikat tulelik:-)). Es meg a gyerekori elmenyek, a mit nem szerettem a szuliemben, milyen a suli, ovi, kozepsuli még idoben sokkal kozelebb van es sokkal jobban megertik a gyerekeik problemajat. Egyik legnagyobb elonye pedig az, hogy amikor a gyerek mar 16-20 eves es lassan kirepul ok még mindig csak 40-esek lesznek. Azaz a munkaeropiacon keresettek még, karrierjuket javaban epithetik. A no is kb a gyerekekkel nehany ev uta visszamegy vagy epp akkor kezd el dolgozni (mert mondjuk 20 evesen egybol szult), akkor azert csak lesz neki is munkatapasztalata e a gyerekek se betegek x havonta x hetig. Es meg mehetnek fiatalon kulfoldre nyaalni, bulizni stb. De ahogy irtam ezt kisgyerek mellol is megtehetik. (Nem akarom szembeallitani, de negyvenpluszosan elsogyerekkel vagy 35 utan azert gondoljon mindenki bele, hogy oke jol kibuliztuk magunk, kiutaztuk magunk epp a karrierunk csucsan vagyunk aztan par evig osanyat jatszunk es hat ize mire visszamegyunk dolgozni a 30-asok kturnak, a fonokeink leneznek es mellesleg az erttsegijett lehet meg se erjuk (58 eves leszek addigra!!!), nemhogy segitsunk majd nekik nagyszulokent, hiszen ok se hiszem, hogy 18 evesen nekiallnak szulni.

Nagyon hianyolom azt a csaladpolitikat, ami segitene mindenkinek a tisztanlatasban, hogy a biologiat nem tudjuk "meghagni". Ok. A semmire 18 evesen ne szaporodjunk es tanuljunk meg vedekezni is, hogy ne legyen annyi abortusz vagy ne a nagyszulo nevelje fel az unokajat, de 25-35 kozott igenis egy pár tudstosan tervezzen es vallaljon ugy gyereket, hogy ne csak a javakra hajtson es a szorakozasra. Mert utana eleg nagy kiadas lesz a lombik vagy nagy csalodas a beteg baba, a nehez teherbeses es kesobb az "oregecske az anyad vagy a nagyid jott erted megjegyzesek. (Es elarulom en is akarok tovabbra is utazni es menni szorakozni, mert megszoktam:-))).

2020. febr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lutri. Van egy rokonom, aki 16 vagy 17 évesen szült, természetesen nem tervezett terhesség után, eléggé aggódott érte a család, de azóta is boldogan él az apukával (akivel össze is házasodtak utólag). Most már 2 vagy 3 gyermekük van.


Egy ismerősöm pedig rögtön egyetem után vagy talán már ötödévben szülte az első babáját, most már a negyediknél vagy az ötödiknél tartanak, és boldogan élnek. Apuka jól keres, mindkettőjüknek megfelel ez a helyzet.


De sokan 22-23 évesen még nagyon éretlen személyiségek, és sokat változnak utána. Nekik még jobb várni.

2020. febr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen szituációban én azt látom problémának, hogy 17-18 évesen összejönnek, összeköltözés, házasság, gyerek, fiatal apuka dolgozik hogy eltartsa a családot, anyukat gyereket nevel, majd 30 felé kezdenek rájönni, hogy mennyire elcseszték a fiatalkorukat és akkor akarják pótolni. Na ebből van a sok apuka aki fogja lelép, nem érdekli a gyerek se, vagy az anyuka aki bulizik, elhagyja apukát, az anyja nyakára költözik, lepasszolja neki a gyereket és pótolja ami a 20as éveiben kimaradt.
2020. febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
85%
Jah meg a másik hogy sokan gyakorlatilag 20 évesen a semmibe vállalnak gyereket, se saját lakás, semmi, aztán ismerek olyanokat akik még pelenkát is úgy kuncsorognak másoktól, de kellett a gyerek, mert napi 100 képet fel lehet róla tolni instára és jönnek a lájkok
2020. febr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Metionin ***** válasza:
100%
Mindenki úgy baxxa el az életét ahogy akarja.
2020. febr. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!