Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne rávenni apum...

Hogy lehetne rávenni apum hogy észrevegye hogy segítségére van szükségem? Hogy a vidék nekünk nem segítség?

Figyelt kérdés
Tudom beszéljek vele, már többször megtettem de a maga igazát hajtogatja. Kezdem az elején. Házasságom megromlott, válni fogunk úgy érzem. Van két gyerekünk. Én vagyok az anya. Korábban jegyvizsgalo voltam, de hamarosan a bkvnál fogok dolgozni.Apa szintén a vasútnál dolgozik, de nappalosban nem tudja intézni őket, éjszakás esetén csak beviszi.. Minimális alkalommal jön, ha beszélünk akkor is én hívom.akkor hív ha neki van szüksége valamire. Felajánlotta hogy az újpesti lakásában lakhatunk a gyerekekkel (110ezerert).mi Kispesten lakunk, 5 átszállás lenne mire eljut a gyerek ide iskolába. Megkértem hogy a közelebbi lakásba hagy menjünk (kb 30p tőlünk) a másik gyerek szeptemberben kezdi a sulit és oda fog mellé járni. (Speciális suli, csak az jó Budapesten neki) de ő csak azt hajtja hogy koltozzek le oda, felé (tőle 30kmre) majd O viszi a gyerekeket,meg vigyáz rájuk meg stb. De mindkét gyerek fejlesztésre szorul. Amikor mondom neki hogy hiába van ott is vasút én ahhoz kevés vagyok,mint jv. (Oda vjv kell,ami nem szeretnék lenni, főleg hogy elegem.lett a vasutbol) azt mondja H költözzunk oda, csak 50t kér érte. ( Ott Bentlakásos iskola lenne a megoldás, mert nincs olyan iskola ami fogadnà,hiába van 5p az iskola). Vonatkozó is kb 20p buszozás. A lakás amit ajánlott vidéken az Pestről 3 óra. Szép szép,de én nem érezném ott jól magam, egy hetet voltunk nála. Úgy kimerült a gyermekekre nyáron hogy azóta is azt hallgatom.. szeretném hogy mehessen a kőbányai/közeli lakásba. Nem ingyen akarom az ott lakást, fizetnénk érte ugyanúgy mint más. Nincs másik gyereke, unokája. Két gyerekkel nagyon nehéz lenne olyan lakást találni ami megfelelő helyen van a két gyerek saját iskolájaba való eljutashoz. Ja,párom röghöz kötése van a munkahelyen, nem hagyhatja ott 2 évig a Nyugatit. (Párom nem a férjem,de a párom is a vasúton van)köszönöm a tanácsokat.
2020. febr. 19. 10:18
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:
Szoval... Vagyok én, mint anya. Van egy partnerem. Van a férjem a gyerekek apja. Neki szintén van barátnője. Ezért is akarok válni.. még sok egyéb miatt.. Apum örökölt elég sok pénzt, amiből vett Pesten két lakást meg pesttol 3 oranyira egy házat. Van egy barátnője (elváltak a szüleim)S a barátnője lakásába mehetnénk amiért 50t kérnek. Vagy a tőlünk 5 atszallasra lévő újpesti lakásba ami ca másfél óra. Másik pesti lakása meg ott van a kicsi iskolajatol 10p.a másik gyerek iskolája kb 30p. A gyerekek még spec suliba járnak,főleg a kicsi,örülünk hogy ezt megtalaltuk. Szeptemberben kezdi.
2020. febr. 19. 11:07
 12/51 anonim ***** válasza:
43%
Ezt szépen elmagyarázod neki még egyszer és ha nem reagál rá semmit mondod neki csókolom a pest kezit és mészvidékre. Itt pl miskolcon 80k egy albérlet kisebb a város is és vannak iskolák. De más megyék városok is vannak. Anyaként elvállaltad azt hogy innentől nem te vagy a fontos hanem a gyerek. Párodnak is megmondod ideje gyűjteni és keresni munkát vidéken, és olyan nincs hogy nem lehet a munkahelyet elhagyni(nem létezik olyan szerződés)
2020. febr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:
Mivel spec suliba kell mennie a kicsinek így örülök hogy ezt megtalaltuk. Párom meg sajnos nem hagyhatja ott. Nincs másfél millionk hogy vissza fizessük a tanfolyam dijàt.
2020. febr. 19. 11:14
 14/51 A kérdező kommentje:
Van iskola itt is. Nem kevés.. mégis csak Budapest... Egy iskolát mondtak ami megfelelő neki.
2020. febr. 19. 11:16
 15/51 anonim ***** válasza:
89%
Akkor bizony várni kell 3-4 évet és kirobbanni, igazából egy ilyenre nem lehet egy csettintéssel felkészülni. Az a baj saját apád pénzt kér hogy ott lakhass és tudja hogy bajban vagy az mindennek a legalja(ne haragudj hogy így fogalmaztam). Lenne gyerekem támogatnám segíteném nem hasznot szereznék belőle... Ezt így nyugodtan mondhatod meg neki
2020. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:
S én most váltottam, ezzel N tudok vidéken dolgozni.. ha mennék vidékre akkor elfogadnák a vidéki ház lehetőséget.. de az anyum és a nagyszüleim akkor hogy segítsen?
2020. febr. 19. 11:18
 17/51 anonim ***** válasza:
91%
milyen speciális iskolába kell járnia ?
2020. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
92%
Mint írtam és hangsúlyoztam GYERMEKED a legfontosabb, max ők költöznek hozzád.
2020. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
85%
De én ezt még mindig nem igazán értem... Ha jól értelmeztem, van egy lakás apádnak, ami neked pont jó lenne a gyerekek miatt (" közelebbi lakásba hagy menjünk (kb 30p tőlünk) a másik gyerek szeptemberben kezdi a sulit és oda fog mellé járni."), akkor miért nem költöztök oda? Hogy jön ehhez a párod?
2020. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
Gyermek problémái nem lényeg,de nehéz volt megtalálni a megfelelő iskolát. Alacsony IQ,magatartás probléma..
2020. febr. 19. 11:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!