Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne rávenni apum...

Hogy lehetne rávenni apum hogy észrevegye hogy segítségére van szükségem? Hogy a vidék nekünk nem segítség?

Figyelt kérdés
Tudom beszéljek vele, már többször megtettem de a maga igazát hajtogatja. Kezdem az elején. Házasságom megromlott, válni fogunk úgy érzem. Van két gyerekünk. Én vagyok az anya. Korábban jegyvizsgalo voltam, de hamarosan a bkvnál fogok dolgozni.Apa szintén a vasútnál dolgozik, de nappalosban nem tudja intézni őket, éjszakás esetén csak beviszi.. Minimális alkalommal jön, ha beszélünk akkor is én hívom.akkor hív ha neki van szüksége valamire. Felajánlotta hogy az újpesti lakásában lakhatunk a gyerekekkel (110ezerert).mi Kispesten lakunk, 5 átszállás lenne mire eljut a gyerek ide iskolába. Megkértem hogy a közelebbi lakásba hagy menjünk (kb 30p tőlünk) a másik gyerek szeptemberben kezdi a sulit és oda fog mellé járni. (Speciális suli, csak az jó Budapesten neki) de ő csak azt hajtja hogy koltozzek le oda, felé (tőle 30kmre) majd O viszi a gyerekeket,meg vigyáz rájuk meg stb. De mindkét gyerek fejlesztésre szorul. Amikor mondom neki hogy hiába van ott is vasút én ahhoz kevés vagyok,mint jv. (Oda vjv kell,ami nem szeretnék lenni, főleg hogy elegem.lett a vasutbol) azt mondja H költözzunk oda, csak 50t kér érte. ( Ott Bentlakásos iskola lenne a megoldás, mert nincs olyan iskola ami fogadnà,hiába van 5p az iskola). Vonatkozó is kb 20p buszozás. A lakás amit ajánlott vidéken az Pestről 3 óra. Szép szép,de én nem érezném ott jól magam, egy hetet voltunk nála. Úgy kimerült a gyermekekre nyáron hogy azóta is azt hallgatom.. szeretném hogy mehessen a kőbányai/közeli lakásba. Nem ingyen akarom az ott lakást, fizetnénk érte ugyanúgy mint más. Nincs másik gyereke, unokája. Két gyerekkel nagyon nehéz lenne olyan lakást találni ami megfelelő helyen van a két gyerek saját iskolájaba való eljutashoz. Ja,párom röghöz kötése van a munkahelyen, nem hagyhatja ott 2 évig a Nyugatit. (Párom nem a férjem,de a párom is a vasúton van)köszönöm a tanácsokat.
2020. febr. 19. 10:18
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
95%
Kérdez ő! Senki nem tárt kést a nyakadhoz, millió albérlet van Budapesten.
2020. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
72%

"150+150 az 300 és rezsi.. persze farzsebbol kiveszek annyit.. nem?" - ne haragudj, de ha neked probléma ennyit kifizetni kaucióra, meg lakbérre, akkor hogyan éltek meg két gyerekkel?

Nem is értem, hogy ha ennyi tartalékod nincs, akkor mire vállaltál gyereket... kettőt is.


Egyébként apádnak nem kötelessége támogatni téged. Én megtenném szívesen, ha gyerekem lenne és rászorulna, de nem minden szülő ilyen és elvárni nem is lehet. Felnőtt ember vagy, neked kell tudni megoldani a lakhatási gondjaidat, nem a szüleidnek.

2020. febr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:
Akkor vegye észre magát hogy nekem az hogy mindenki pálinkát főz meg horgaszik meg éli a jó kis vidékies, nyugdíjas életét nekem KEVÉS! 3X VAGYOK... akkor ha felhívom miért hajtogatja hogy gyere le tök jó lesz. Az meg hogy velem mi van, meg hogy élek nem érdekli... Kocsi és jogsi nélkül ott esélytelen boldogulni. Persze bemegyek Szekszardra vagy Bajára... (Buszon rosszul vagyok) egy két hetet szívesen megyek, bármikor... De az hogy én ott éljek, nem elképzelhető. Pesti "gyerek" vagyok na...
2020. febr. 19. 15:30
 34/51 A kérdező kommentje:
Soha nem hívott hogy na mi van a gyerekkel,elmegyek velük játszani.. még amíg Pesten lakott sem. (Ő se magától tudott venni 2 lakást házat. Örökölt...) Vagy én is várjam hogy kipurcan?,😀
2020. febr. 19. 15:32
 35/51 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem.
2020. febr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
92%
És mi lenne, ha nem apádtól várnád a megoldást, hanem te dolgoznál meg érte? Elvégre felnőtt ember vagy.
2020. febr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:
Dolgozok persze...de az megoldás hogy lent lakják? Azt felajánlja,pesti nem? Ebben mi a jó neki?
2020. febr. 19. 16:28
 38/51 A kérdező kommentje:
Lakják= lakjak
2020. febr. 19. 16:29
 39/51 anonim ***** válasza:
82%
Eladjátok szépen a férjeddel közösen vett lakásotokat és abból a pénzből meg a pasid pénzéből vesztek egy lakást. Ennyi
2020. febr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:
Férj lakása örökség. Nem fogok kapni belőle semmit
2020. febr. 19. 17:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!