Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogy fog alakulni...

Szerintetek hogy fog alakulni ez a tegeződés-magázódás a baba születése után?

Figyelt kérdés
5 eve vagyunk a ferjemmel együtt, 1 eve házasok. Anyósom nem szeret és így nem is ajánlotta fel a tegeződést. Apósom szerez de az nő a fej a házuknál. A ferjrm tesójáék nincsennek összrházasodva őt megkérte hogy tegeződjenek ami nagyon rosszul esik mivel rn hivatalos csaladtag lettem o meg nem az. Mindenedetre tul leptem rajta mert a ferjem elmagyarazta, hogy amúgy őt sem szerette most sem es regebben sem annyira mint a bátyját. Hát elfogadtam. Az esküvőnkrt kb tönkretette de mindent elviseltem neki. Anyuék is csak tűrnek tűrnek nekik mindenben. Most 9 hós mindenn perces kismama vagyok, most koltoztünk és megse kerdezi hogy vagyunk segiteni kell e.. a szüleimmel ellentétben akik allandoan segitenek , ezel szemben a bátyjánal allandóan főz mos takarít. Most jönnek vendégségbe . Gondoltam megbeszélem velük hogy szeretnék az unoka hogy szólítsa magukat? Mama-mami-nagyi mittudomen. De eszembejutott hogy és akkor én így hogy fogom mondani a gyereknek ha az unoka tegezi én meg nem? Ezt is kérdezzem meg? Olyan fura nekem. Nallunk a családban mindenki tegeződik.
2020. febr. 22. 09:37
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
95%

"Gondoltam megbeszélem velük hogy szeretnék az unoka hogy szólítsa magukat? Mama-mami-nagyi mittudomen. De eszembejutott hogy és akkor én így hogy fogom mondani a gyereknek ha az unoka tegezi én meg nem? Ezt is kérdezzem meg?"

Nem kell ezt előre megbeszélni. Majd kialakul. Még az is lehet, hogy addigra enyhül a viszony. Kezdetben majd a gyerek még nem fog beszélni ugye, csak te, és ilyeneket mondasz majd neki, hogy pl. "Add oda a nagymamának", és kész. És akkor a gyerek fogja tudni, hogy ő a nagymama. Ha azt akarod, hogy a te anyukádat szólítsa majd nagymamának, akkor az anyósoddal kapcsolatban bevezetsz más megnevezést (pl. mama), hogy megkülönböztethetőek legyenek.

Aztán amikor a gyerek majd kezd már beszélni, akkor kezdetben valószínűleg mindenkit tegezni fog maga körül, mert így tanulnak a gyerekek beszélni: mivel a tegezést hallják leginkább maguk körül a szűk családban, ezért az lesz az alap, így jó ideig mindenkit tegeznek. Aztán majd ha az anyósodéknak nem tetszik, akkor rászólnak, és akkor fogod tudni, hogy hogyan tovább, mire tanítsd a gyereket. De ez a gyerek meg az anyósék ügye, te ettől teljesen függetlenül magázd őket, mint eddig, abból nem lesz gond. A gyereknek meg úgyse fog eljutni a tudatáig a tegezés és magázás közti különbség még hosszú-hosszú évekig - ami alatt meg még bármi történhet, lehet, hogy mire feltűnik neki, addigra már te is tegező viszonyban leszel anyósékkal.

2020. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
81%
“Téged le őket és kész.” Persze, aztán utána folytasd az egyetemen a professzorral majd a rendelőben az orvossal, az idős nénivel az utcában. Végülis 2020 van, aztán el ne felejtsd a gyereknek is azt tanítani hogy az ovi nénit és a tanítónenit is tegezzuk, nehogy már szegény gyerek 1900ban nőjön fel.
2020. febr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fura, anyuék is magázzák/magázták a másik szüleit, pedig szeretik egymást. Olyat is tudok, ahol 47 éves ffi magázza az anyukáját. Ahány ház, annyi szokás.
2020. febr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
21%
Én már ilyen szinten sértőnek tartom, hogy valaki elutasítja a tegeződést. Elvégre nem a középkorban élünk. Ha pedig valakinek menye, veje van akkor illendő tegeződni, hisz nem egy vadidegen a sarki közértből.
2020. febr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
33%
Tegeződés megtagadása nálam annak a jele, hogy nem kedvel téged.
2020. febr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
95%
Majd ők elmondják, hogy hogy hívja őket az unoka. Nem kell megkérdezned tőlük. Leírtad, hogy nem szeret. Ha tegeződnétek, akkor se szeretne, úgyhogy tök mindegy, hogy magázódtok vagy tegeződtök.
2020. febr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
93%
Az apai nagypapám nem a valódi nagypapám, hanem a nagymamám élettársa. Mivel anyám előbb volt a család tagja, mint nagyapám, ezért ő már rég magázta a nagymamámat, amikor összejöttek a nagypapámmal. A nagypapám sosem ajánlotta fel anyámnak a tegeződést, ebben nőttem fel, a mai napig is magázódnak, nekem sosem volt furcsa. Anyám is Papának szólítja a papámat, ettől függetlenül magázódik vele. Szerintem nem probléma megoldani a név kérdését, ha a gyerekeddel beszélsz, akkor nyugodtan mondhatod, hogy "menj oda a mamához" vagy "adj puszit a mamának", ha pedig négyszemközt vagytok anyósoddal vagy konkrétan neki mondasz valamit, akkor ugyanúgy szólítsd, ahogy eddig tetted. Ez olyan dolog, mint az, hogy attól, hogy a férjed apa lesz még nem kell mindenhol, négyszemközt is Apának szólítanod, a gyerek meg fogja érteni, hogy aki neked Pisti vagy mittudomén, az neki Apa.
2020. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
28%
*rég tegezte a nagymamámat, bocs.
2020. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
77%
Engedd el! Nem kell, hogy az egész család, beleértve a te szüleidet is, haptákba vágja magát az anyós előtt, aki még a saját férjét is uralja! Nem kell a szeretetéért sóvárognod. Minél kevesebb legyen a kapcsolat köztetek. Csak nagyon ritkán hívjátok el, és csak elvétve menjetek hozzájuk, ha egyáltalán hív. Nem kell mindenkivel jóban lenni!
2020. febr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
9%

Anyósod magáz téged? Mert a csendőrpertu illetlenség. Ha ő elvárja, hogy magázzák, akkor fordítva is így kell lennie.

Ja, és aki az egyetemi professzorral meg az orvossal jött, ott sincs csendőrpertu, egyetemen sem tegez le a tanár, ahogy az orvos sem tegez le. Alapvető illem.

2020. febr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!