Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogy fog alakulni...

Szerintetek hogy fog alakulni ez a tegeződés-magázódás a baba születése után?

Figyelt kérdés
5 eve vagyunk a ferjemmel együtt, 1 eve házasok. Anyósom nem szeret és így nem is ajánlotta fel a tegeződést. Apósom szerez de az nő a fej a házuknál. A ferjrm tesójáék nincsennek összrházasodva őt megkérte hogy tegeződjenek ami nagyon rosszul esik mivel rn hivatalos csaladtag lettem o meg nem az. Mindenedetre tul leptem rajta mert a ferjem elmagyarazta, hogy amúgy őt sem szerette most sem es regebben sem annyira mint a bátyját. Hát elfogadtam. Az esküvőnkrt kb tönkretette de mindent elviseltem neki. Anyuék is csak tűrnek tűrnek nekik mindenben. Most 9 hós mindenn perces kismama vagyok, most koltoztünk és megse kerdezi hogy vagyunk segiteni kell e.. a szüleimmel ellentétben akik allandoan segitenek , ezel szemben a bátyjánal allandóan főz mos takarít. Most jönnek vendégségbe . Gondoltam megbeszélem velük hogy szeretnék az unoka hogy szólítsa magukat? Mama-mami-nagyi mittudomen. De eszembejutott hogy és akkor én így hogy fogom mondani a gyereknek ha az unoka tegezi én meg nem? Ezt is kérdezzem meg? Olyan fura nekem. Nallunk a családban mindenki tegeződik.
2020. febr. 22. 09:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
86%
Édesapám jóban van a nagymamámmal (az anyósával), mégis magázódnak. Sőt, édesapám a saját édesanyját is magázta. Én mégis mindkét mamát tegeztem, nem volt ebből gond.
2020. febr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
30hoz közelebb vagyok mint a húszhoz, anyukám a mai napig magázza nagyim. Mi tegezzük tesómmal. Soha nem volt belőle gubanc vagy összezavarodás. Nem olyan ritka vagy szokatlan ez.
2020. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Amúgy én is azt gondoltam ahogy írjátok a legtöbben, gyerek tegezi en magazom tovabbra is es meegoldodik ez. Ha megkérnének se tegezném őket amúgy mert így erzem hogy megadom a tiszteletet. De annyira szeretném valahol melyen a tudtára hozni hogy milyen rosz érzes ez nekem hogy a másik fia párjával tegeződnek engem meg "családtagként" menyeként ennyire lealacsonyít. Gondolkodtam már hogy jelzem hogy akkor engem is magázzanak. De csúnya dolog lenne. Megis annyira megalázónak erzem ezt a megkülönböztetést borzasztó. Úgy szeretnem ha szeretne annyi mindent megteszek érte... ha megkérne biztos azt mondanám pedig nagyon kedvesek megtisztelő megpróbálom, de nezzek el ha nem menne mert nekem ez a tiszteletem jele is... azt hittem esküvőkor majd de semmi ;(
2020. febr. 22. 22:05
 24/33 anonim ***** válasza:
59%
Értsétek már meg: itt egyáltalán nem a tegezésről meg a magázásról van szó! Mért akarod, hogy szeressen? Szeret a férjed, szeretni fog a gyereked, szeretnek a szüleid, a barátaid: nem kell, hogy ez a nő szeressen! Mért ácsingózol rá? Mért olyan fontos neked egy rosszindulatú, primitív nőszemély? Legyen elég neked az a sok ember, aki épít téged! Nem szerethet mindenki! Éppezért neked se kell őt szeretned! Ne neki akarj megfelelni, mert ő ezt eleve kizárta!
2020. febr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Fontos mert azt érzem megaláz ezzel. Nem az a bajom hogy magázódunk csak az hogy a másik meny jelöltnek felajánlotta nekem meg akivel házasságban el és unokájának az anyja nem. Nekem ezzel azt fejezi ki, hogy ő fentebb all a ranglétrán. Es nehezemre esik eltűrni a megkülönböztetést. Mindenkepp szeretném jelezni nekik hogy változtatást szeretnék ezen ezért gondoltam ezzel az enyhe témával belekezdeni . Szeretném ha tudnak nem minősíthetnek le. De tisztelet tudóan szeretném megtenni gondoltam ez egy lehetőseg nekik nyitni hogy felhozom a gyerek miatt a megnevezést mit szeretnének kifejezve ezzel szamít a velemenyük. De ha ez a megkülönböztetés megmarad nem lesznek kívánatos vendégek és én se viszem az unokát nem mintha érdekelné, de nemnhiányzik még azon is izgulnom hogy az en gyerekeimet majd miattam nem fogja annyira szeretni mint a többi unokáját.
2020. febr. 22. 23:23
 26/33 anonim ***** válasza:
81%

"én se viszem az unokát"

Ne akarj kitolni a gyerekeddel. Szüksége lesz a nagyszüleire is. Ha neked nem olyan jó velük a viszonyod, majd viszi hozzájuk a férjed de ne nehezítsd meg, hogy élő kapcsolata lehessen a gyereknek az összes rokonával, beleértve a nagyszülőket is. Egyébként meg jól jöhet még neked is, ha vállalják, hogy vigyáznak a gyerekre időnként...

Mellesleg a férjeddel mi újság? Vele kéne ezt megbeszélned, és megkérni őt arra, hogy beszéljen a szüleivel, hogy megértsék, mi a helyzet.

2020. febr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
80%
Nem miattad nem fogja annyira szeretni - ha egyáltalán úgy lesz -, hanem saját maga miatt. Te ezért nem vagy felelős. Ha nagyon ki akarod fejezni, hogy megbántva érzed magad, akkor egy az egyben kérdezz rá, hogy "Manci néni, mi az oka annak, hogy a Juliskával tegeződnek, velem meg nem?" Nem kell hátulról kerülgetni, mint macska a forró kását!
2020. febr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
71%
A nagyszüleim utálták anyámat, magázódtak vele. Aztán nekem is magáznom kellett őket, miközben az unokatesóimmal tegeződtek. Nagyon szar érzés volt. Úgy éreztem, őket jobban szeretik, és talán így is volt. De nálunk az is kiderült, hogy az anyámat se ok nélkül utálták, ott is van baj a toronyban.
2020. febr. 23. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
81%

Hogy a gyereketeket hogy fogja szeretni (kevésbé, mint a másik gyerekének a gyerekét), ezen ne rágd magad. A kisgyereknek az a természetes állapot, ahogy éppen vannak a dolgok. Anyudék pedig nyilván imádni fogják őt. Tehát a gyereknek ez kb. úgy jön le, hogy van a Mama, aki kb. a csillagokat is lehozza neki, és van a másik Mama, akinél meg más a rendszer. De a kisgyerek úgy nem hasonlítja össze, hogy a másik mamánál miért nincs úgy, mint az egyik mamánál, szóval érted. (Tapasztalat amúgy). Ez Téged fog bántani maximum, a kicsit nem, mert neki így lesz a természetes.

Még egy: Amikor majd mondjuk 20 év után jön a szülő támogatása, segítése című fejezet az életetekben, akkor azért majd férjeddel úgy álljatok a dologhoz, hogy a tesója is hozzáférjen.

2020. febr. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Szia kérdező, mi újság. Hogy vagytok?
2020. szept. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!