Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudom, vótmá' hasonló, de már...

Tudom, vótmá' hasonló, de már nálam is szakad a cérna. Hogy lehet még ennél is türelmesebben megoldani? Én már nem tudom.

Figyelt kérdés

Anyu okostelefonozik (idősebb már), de nem tudok úgy kilépni a szobámból, hogy még hót kómásan ne azzal fogadjon, mit csináljon, mit cseszett el, hozzam helyre. Se vécé, se fogmosás, se semmi, nekem azonnal meg kell néznem, mert addig nem tud tovább telefonozni. (Reggel 7 körül kezd a Facebookkal). Aki nincs ebbe benne, szerintem nem is tudja, milyen zavaró, hogy már nyolcvanadszor magyarázom el neki, hogy "olyankor" mit tegyen, másnap reggel ugyanúgy kérdez.

Fogy a türelmem. Tudom, vannak a szuperkezelők, de mi a fenét lehet kezdeni azzal, hogy egyáltalán nem érti, mit kutyul. ÍKedvencem, hogy segítsek köszöntőt küldeni szülinapra, névnapra. Aki nincs ilyenben benne nap mint nap, fogalma sincs, mennyire zavaró. (Nem költözök el, mert ő lakik nálam.)



2020. márc. 1. 12:53
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Amiért itt kérdezem, az azért van, mert képes annyira megsértődni, hogy az egész napra rányomja a bélyegét, ha nem ugrok neki azonnal. Esküszöm, rohadt idegesítő már.://
2020. márc. 1. 13:03
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
A fiam is nehezen viselte anno, ha sokat kérdeztem. A kis menyem viszont mindig türelmesen elmagyarázta a telefonos és NET-es dolgokat. Mindig leírtam, mit mi után kell megnyomni, mikor mit kell csinálni. Ha újra problémám volt, csak elővettem a "jegyzetemet", és ment minden, mint a karikacsapás. Próbáld ki ezt a jegyzetelős dolgot, pontról pontra diktáld le édesanyádnak, mikor mit csináljon. Meglátod, egyre ritkábban és kevesebbet fog kérdezni.
2020. márc. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a leírja lépésről lépésre dolog vált be, számítógépen egy csomó dolgot megtanult már így egyedül használni (neki a böngészés, Facebook az megy), ilyenek, hogy lementeni valamit, mappákat kezelni, fájlokat másolni,stb. azt megmutattam két-három alkalommal, leírta, utána papírból megtanulta.
2020. márc. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%

Neki is volt türelme hozzád , mikor kisgyerekként feltetted szazszor ugyanazt a kérdést , ugye , a gyerekek olyanok mint a kicsi részegek

De forditva nem muködik , igaz?

2020. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Közel 40 éves volt, amikor leérettségizett estin, tehát nem hülye. És állítom, hogy nálam türelmesebben nem magyarázza neki nap mint nap, mit hogyan csináljon. Igen, jegyzetel. Azt meg összekeveri. De annyira belegajdult a Facebook-ba, Messengerbe, receptekbe, stb., hogy ez már függőség. Kb. fél éve tanítgatom. Mégse tudja megyjegyezni. Nagyon fárasztó. Pedig annyira tud örülni, amikor sikerül. Ezért bánt.

3as! Nem ezt kérdeztem, nem arra válaszolsz, ami a gondom.

2020. márc. 1. 14:23
 6/18 A kérdező kommentje:
Írd és mondd, nálunk a nem túl fiatal azt jelenti, hogy 75 éves lesz nyáron. De rákattant, és hiába próbálom, nem sikerül megtanítanom neki mindent. Totál lehúz egyébként, mert ez az egy szórakozása van. Nem azért írtam, hogy szidjam.
2020. márc. 1. 14:34
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Igen, aki nincs benne nem érti meg. És nem, nem érdekel hogy nekem is mindent 1000x elmagyaráztak mikor kicsi voltam. Ők már felnőtt emberek, elméletileg jól megy már a memorizálás, tudnak már önállóan értelmezni is ilyen korban. Nagyon gáz és fárasztó is egy felnőtt embert pesztrálni, mert olyan értelmi szinten van mint egy gyerek. Sőt, legalább egy gyerek tanul. De ezek az emberek erre sem képesek. Anyámnak ezerszer volt már elmagyarázva a facebook, és kb 10 (TÍZ) éve használja, és mégse tud egy képet sem feltölteni, vagy kommentet írni. Aztán minket szégyenít, mások előtt elhordja gyerekeit mindennek, hogy "az én gyerekeim még erre sem képesek, hogy ezt elmagyarázzák". Megtettük, sokszor a 10 év alatt. Leírtuk pontról pontra az email fiók kezelését, meghogy írja le a felhasználót-jelszót. Láss csodát, mindig elfelejti, azt sem tudja mi az az email, pedig csak 40 múlt. De van aki szerintem nem való ehhez. Most nagyanyám kezdte el. Ő annyival rosszabb hogy nem tudja mit csinál, de mégis csinálja. Videóparty, politizálás, mások szidása, töménytelen mennyiségő mondatvégi írásjel, a családja magánéletének kiadása nyíltan, mindenki előtt. Mindig mindent elnyom. Mondtuk neki csinálja lassabban. De nem, ő úgy pörgeti a hírvonalat, mint aki mindjárt meghal, ennek köszönhetően mindent elnyom, mindent megoszt. Mondtuk ne facebookozzon annyit. Erre fel, miért nem? Másnak is szabad- Reggel hatkor, ha hiszitek ha nem, felkel, és este kilencig a kezében van a telefon. Pedig máskor már hétkor aludt. Nem, most fenn marad, le ne maradjon valamiről. Borzasztóak, rosszabbak mint a fiatal generáció.

Én megértelek kérdező. Tudod erre igazából nincs megoldás. Anyáddal előbb utóbb nagyon el fog mérgesedni a kapcsolatod, és ez egyes egyedül te rád fog szállni és a családodra, ki fogtok készülni. Én pont emiatt semmiféleképpen nem élnék együtt a szüleimmel. A te esetedben vagy kiraknám, vagy fizetnék neki egy albérletet csak menjen onnan.

2020. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Én tettem anyám telefonjára és laptopjára mindenféle korlátozást. Ő mint vendég használ mindent, tehát nem tud semmit átállítani vagy törölni, mert ahhoz rendszergazda jogosultság szükséges. És igen, talán ő elmagyarázta nekem anno 3 évesen, 100x hogy kell kitörölni a seggem, de én megtanultam. Én 10000x is elmondhatok valamit, akkor sem jegyzi meg. Szerintem az idősebb generáció döntő többsége képtelen rá, hogy minimálisan elsajátítsa ezeket az ismereteket. Nem tudom mi az oka, de engedd el. Állítsd be az összes kütyün a gyerekzáras korlátozásokat, meg minden ilyesmit, aztán majd nem tudja elrontani.
2020. márc. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Az nem jutott eszedbe, hogy anyád "jajkisfiam-nemtudom-segíts már" cirkusza valójában miről is szól? Foglalkozzál már vele, reggeltől estig, MINTHA te volnál az ő szülője, nem fordítva!


Ha nem buta ember, ha jegyzetel, akkor meg kéne tanulnia egy idő után az alkalmazásokat, VAGY nem kell használni a telót. Szerintem keményen le kell tudnod állítani, illetve a saját életed érdekében anyukát ki kéne tenni a lakásból. Hacsak nem akarsz a nyakadba egy ma született, 40 éves gyereket.

2020. márc. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Ne csinálj meg helyette semmit, csak mondd, hogy mit kell csinálnia, így hamarabb megjegyzi. (tovább tart, de hosszútávon megéri)

Vetess elő vele egy füztet (a további alkalmakkor mindig ugyanzt a füzetet!), és diktáld le neki lépésről lépésre hova mit kell nyomkodni, aztán ott előtted csinálja végig papírból. akkor kiderül, ha valami még nem egyértelmű.

Ha alkalmatlan időben kér segítséget, nagyon kedvesen mondd neki, hogy most sajnos nem érsz rá, de fél óra múlva/ délután/este/ a jövő héten fltétlenül segíteni fogsz neki. Ha emlékszel rá, hogy ezt a dolgot egyszer már leírattad vele, javasold, hogy keresse ki a füzetéből.

2020. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!