Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudom, vótmá' hasonló, de már...

Tudom, vótmá' hasonló, de már nálam is szakad a cérna. Hogy lehet még ennél is türelmesebben megoldani? Én már nem tudom.

Figyelt kérdés

Anyu okostelefonozik (idősebb már), de nem tudok úgy kilépni a szobámból, hogy még hót kómásan ne azzal fogadjon, mit csináljon, mit cseszett el, hozzam helyre. Se vécé, se fogmosás, se semmi, nekem azonnal meg kell néznem, mert addig nem tud tovább telefonozni. (Reggel 7 körül kezd a Facebookkal). Aki nincs ebbe benne, szerintem nem is tudja, milyen zavaró, hogy már nyolcvanadszor magyarázom el neki, hogy "olyankor" mit tegyen, másnap reggel ugyanúgy kérdez.

Fogy a türelmem. Tudom, vannak a szuperkezelők, de mi a fenét lehet kezdeni azzal, hogy egyáltalán nem érti, mit kutyul. ÍKedvencem, hogy segítsek köszöntőt küldeni szülinapra, névnapra. Aki nincs ilyenben benne nap mint nap, fogalma sincs, mennyire zavaró. (Nem költözök el, mert ő lakik nálam.)



2020. márc. 1. 12:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Minden nap estere jelolj ki egy idopontot es vagy mondd neki hogy akkor jojjon vagy magadtol menj es kerdezd holnap lesz e szulinapja valakinek...es az alap dolgokat ird le neki ha tudod nyomtasd ki kepkivagatokkal.
2020. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A technikai fejlődés okozta gondok, a nehéz alkalmazkodás mindig is generációs probléma volt. Először a telefonhírmondó használata. Majd hogy hogyan kell beülni egy személyautóba. Aztán a lemezjjátszó, a magnó, a tv kezelése.

A videomagnótól már egyre bonyoliltabb lett, főleg amikor megjelent a többcsatornás, távirányítós televíziót.

Aztán a számítógép berobbanása még jobban próbára tette az idősebb ge erációkat.

Nem az intelligenciával van baj, hanem a túl gyors változásokkal, de főleg a gondolkodásmódbeli óriási változással, a rendszerben gondolkodással.


Megfigyeltem, hogy a fb-on nehezen értelmezik a saját, egyéni funkciókat, s a rendszer általános funkcióit, mit jalent az ismerősökkel közös hírfolyam, mit a saját; mi az, amit a szolgáltató nyom be elénk, mi az, amit az ismerősünk ismerőse.

Idő, idő, ídö...

2020. márc. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%

#10-#11 Nem, ilyen nincs hogy fel ora mulva vagy este. Azonnal kell neki, kulonben megy a duzzogas. Tudom mert en anyam is ilyen. Volt olyan hogy gagyi olcso teloja volt es megszunt rajt a Fb verzio frissites es el se indult az app. Reggel azzal keltett h “Nem mukodik a telefon!!! Gyere!!!” Ragoogleztam es mondtam neki ez Game over, ezzel nem lehet mit csinalni.

Azonnal nekiallt bogni (!) hogy en (!) mit nyomkodtam el rajt mert tegnap meg jo volt :D Meg miert nem csinalom meg amit elnyomtam! Azonnal kocsiba ules es irany a Vodafone ahol venni kellett egy mobilt ami ujabb es fut rajt az Android es a Fb. Ekkor nagyot ugrott az “Elkoltozok minel elobb - mutatom”.

Az jo otlet hogy mutatod nekik es ok csinaljak, en is igy csinalom. Bar mikor mondom hogy “Na mondom te meg csinald es akkor rogzul” akkor is az az elso mondat hogy “Miert nem segitsz?” es ott ulok mellette. Kesz. En mar nem lakom otthon ugyhogy ennyibol konnyebb, de mikor hazalatogatok, mindennel betamadnak, halisten leszukultek elegge a Fb Yt parosra de az 24/7.

Ezekre tenyleg nehez mit mondani, felneveltek tanitattak, es a hatamon futkos ilyenkor a szor toluk es ilyet mondatnak velem. Kitartas tes.

2020. márc. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Igen , ha igy cseszeget a Facebook hasznalat miatt , nehezen érti a dolgokat , ki kell rakni ? Uramatyám
2020. márc. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
56%
Igen 14-es, ki kell. Ha valaki napi szinten faraszt, cseszeget és csak idegel, azt én kirakom az életemből, ha rokon, ha nem. Az en lelki egészségemmel senki nem szórakozhat.
2020. márc. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
45%

Hát ha ennyi kiborit es a saját anyád sem számithat semmi jóra töled , mire számithat a barátnöd , gyerekeid ? Gondolom még ennyire sem, rekord idö alatt sátrat verhetnek a tömbház elött , mert benned sok megértés , empátia és türelem nincs

Maradj mindig egyedul , jobb neked is es masnak is

2020. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%

#16 Ki lett targyalva fentebb hogy gyereket nevelni egy feladat, de szulot nem kene nevelni! Foleg oket turelemre! Nem a segito a turelmetlen hidd el, de mint irva volt szinten, ezt csak az erti aki benne van. A barat/baratno meg szinten egy dontes az eletben ami aldozatokkal jar de ezt az ember maga vallalja, valamit valamiert.

Gondolom olyan szulod nem volt aki elsziv 2 doboz cigit egy nap meg megiszik 2 uveg bort az ev 365 napjan. Akkor is azt mondanad hogy “Micsoda egy turelmetlen emberek vannak!”?

A vesszo elott pedig nem kell szokoz, csak utana, mint ebben a mondatban.

2020. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
47%
16-os, a páromat én választottam, nem egy idiótával jöttem össze, aki olvasni sem tud és kisgyereket játszik. A gyerekem meg gyerek, érthetően NINCS élettapasztalata, így nekem kell tanítani, írtam is már. Egy felnőtt embert, akinek viszont nincs papírja arról hogy kretén, nem fogok kisgyerekként kezelni és rátenni az idegrendszerem, csak mert ő nem akar értelmesen viselkedni és tanulni.
2020. márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!