Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Még is, hogyan kezeljem ezt?

Még is, hogyan kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Az anyám 1 éve halt meg, én és a húgom nehezen is dolgoztuk ezt fel,de az apám a halála után 6 hónappal már járt egy nővel, akit 4 hete el is vett. Nem tudom elfogadni őt se anyámnak, sem pedig mostohámnak. Fiatalabb mint anyu volt és aputól is fiatalabb. Én jelenleg 20 éves vagyok, a húgom 9 és nagyon idegesít, amikor nekem magyaráz. Anyát akar játszani és ez feldühít, gyakran veszünk össze emiatt és néha már annyira, hogy inkább eljövök otthonról. Apu persze szereti és egyetért azzal, hogy elkell fogadnom hogy az anyám lett. De ez nekem nem megy, jelenleg tanulok és minden örömöm hogy nem látom a mostohám csak pénteken és a hétvégén. Miatta kolégiumba mentem, hogy ne kelljen elviselnem de a húgom szeretné ha otthon lennék.


Mit kéne most tennem?

Hogy fogadjam el ezt?

Volt valaki hasonló helyzetben?



2020. márc. 3. 10:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Kedves #10


Én értem, hogy miregondolsz szóval fogok vele beszélni. De mond csak, hogy lesz abból bármilyen kompromisszum ha majd megint, illegeti magát. Azzal fog jönni, hogy én mennyire egy szemtelen lány vagyok. Meg, hogy ő mindent megtesz de közben csak apu előtt, mert amint kimegy olyan mint egy keselyű. Igazad van lehet nem fogadnék el már apa mellett más nőt, de egy ilyet tuti nem is fogok. A húgom lehet most engem tart majd példájának, de nekem kellene most megmutatni, hogy ne legyen ugyan olyan szívtelen a mostoga anyukánkkal. De, hogy ha egyszer a mostoha maga egy keselyű, igen magamnak is élhetnék már, sőtt szeretnék is... Mit is nézek? A húgomot, aki ezzel él egy fedélalatt és mindig ha hazamegyek azt mondja nekem. Dejó, hogy hazajöttél mert legalább lesz velem valaki, ebből arra is következtethettem volna, hogy egyedülhagyja ha apu meg én nem vagyunk otthon, de nem tettem mert még egy keselyű se lehet ennyire szívtelen. Az, hogy én mit érzek, azt ha apunak elmondanám lehet csak ronta, mert jobb lett volna ha el se veszi ezt a nőt, aki még gyereket is akar majd egy éven belül tőle...

2020. márc. 3. 15:45
 12/21 anonim ***** válasza:
Na, valamelyik erkölcscsősz töröltette a hozzászólásom. Apádat nem viselte meg az anyád halála, tuti ez már egy régi kapcsolat volt, elvette az eszét az új nő. Maradj csak kollégiumban, hiszen látod, hogy mennyire vagy fontos a nagy bika apádnak.
2020. márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#12.


Köszi de sajnos ez nem nenne, mert nem vagyok az aki megfutamodik. Lehet ő a királynő a házba, nekem csak egy keselyű marad. Ha menni kell valamelyikünknek az legyen ő, hisz előbb voltam én a családomba mint ő legalább is remélem. De a lényeg, hogy a kolégium nekem menedék de nem végleg, mert szeretem a Húgom és nem hagyom, hogy ez a keselyű bántsa őt

2020. márc. 3. 19:27
 14/21 anonim ***** válasza:

10-es vagyok. Megértem a keserúségedet, de próbáld abból a szempontból nézni, hogy apukádnak jót tesz, ha nem marad egyedül, hiszen e már majdnem kirepültél, a húgod is ki fog, akkor meg ott maradna nektek egy keserű, pátyolgatásra szoruló apa. (Nekem 9 évesen halt meg az apukám és én is kaptam egy nevelőszülőt, csak nálunk szerencsére ez jól alakult).

Azon se rágódj, ha születne egy közös gyerekük, ezen teljesen felesleges hergelned magad, de az érzéseidről nyiltan beszélhetsz. Persze nem arról, hogy Te milyennek látod a feleségét, hanem arról, hogy neked ezt a helyzetet nagyon nehéz kezelni az anyukád után, mert a Te fájdalmad azért nagy, hiszen Te fiatalon elvesztetted az édesanyádat, neki viszont már lett másik felesége, ezek szerint ő gyorsabban túl tudott ezen lépni. Nyugodtan elmondhatod neki, hogy Te még ezt is nehezen dolgozod fel. Lényeg, hogy ne támadj, csak azt mondd, ami benned lezajlik.

2020. márc. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#14


Nem is azét aggódok, hogy én kirepülők nekem az lenne az öröm. De a húgom, akit szeretek aki sokszor sírt anyumiatt na ő az, akimiatt a szívem fáj. Nem tudom miért de, amikor hazamegyek és elmondja, hogy milyen vele sokszor feldühít. Persze nem kérem számon rajta hiszen, akkor csak baj lenne belőle. De az, hogy a húgom sír és azt mondja bár otthonmaradnék na az nekem egy ilyen fájdalmas érzést kelt. Mint ha bűntudatom lenne, hogy elmegyek és otthagyom vele. Amikor anyu meghalt, akkor a húgom és én együtt vészeltük át. Apu, akkor is olyan volt, hogy gyerekek egyszer mindenki oda jut anyátoknak most jött el. Ez nekem is fájt de, akkor a húgommal együtt átvészeltük. Meséltem anyuról, vele aludtam, a temetésen a kezemfogta, hallgattam, ahogyan zokog és nyugtattam. De most olyan mintha elhagytam volna és ez a nő bántaná. Apu meg persze ennek a nőcskének ad mindenben igazat. Szeretném, hogy ha legalább odafigyelne a húgomra ha rám nem is, de ő még fiatal és kellene egy apa, aki ha kell ott van neki.

2020. márc. 3. 21:40
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Próbálj meg beszélni apukáddal de nyugodtan mond el neki amit te szeretnél de ne legyél ellenséges azzal a hölggyel neki se könnyű apukád meg szereti.
2020. márc. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
58%
"ne legyél ellenséges azzal a hölggyel neki se könnyű apukád meg szereti." Én is annak vagyok a híve hogy ne legyen marakodás a családban, DE ez marhaság. Ha nem könnyű neki megszeretni a pasast, minek ment hozzá?
2020. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom minek ment hozzá apuhoz, de azt igen hogy ez a nő egy keselyű
2020. márc. 4. 15:27
 19/21 1Léna ***** válasza:

Biztosan fájdalmas dolog az édesanyád helyén egy másik nőt látni, főleg, hogy még be sem gyógyult az elvesztése okozta sebed. Bármilyen nehéz is elfogadnod, ez apukád döntése, amit valószínüleg, nem ellenetek tett. Mindenki másképpen tudja a szerettei halálát feldolgozni. Lehet ez is egy módja, még ha nektek ez fáj is. Persze ez nagyon fáj. Már az én szüleim is meghaltak, tudom milyen ez a fájdalom.

A húgodnak nagy szüksége van Rád, mert együtt könnyebb osztozni a közös fájdalmon. A húgoddal való találkozással töltődhetsz. Szeretgesd meg annyira, hogy el tudja/tudjad viselni azt az időt amíg újra találkoztok. Neki annyiból nehezebb, hogy már nem csak az anyukája nincs otthon, hanem a nővére is messze van. Talán, valahogy messziről is van alkalmad kapcsolatban maradni Vele. Közös cél lehet megtanulni az édesanyátok nélkül tovább èlni, mert ő is ennek örülne. Nem fogjátok elfelejteni, mindig ott fog élni a szívetekben.

2020. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Beszéltem apuval, de szerintem semmit nem ért. Számára én az új felesége ellen vagyok, pedig anyámként kéne kezelni. Az új felesége persze hozta a formát, hogy műsírással előadja a gonosz lányod van nagyont. A húgommal nagyon jól elbeszélgettünk, amíg benem jött és kiabálni nem kezdett, hogy minek járok haza stb... Apa persze egyetértett vele és még azt is a fejemhez vágta, hogy fogadjam el anyu elment meghalt és soha nem jön vissza. Ezt a húgom is hallotta, aki sírt és a kiabálásnál meg is ilyedt. Én inkább eljöttem és egy barátomnál aludtam. Ennyit arról, hogy apu megért, csak elmondtam nyugodtan, hogy szeretném ha a felesége nem anyáskodna és figyelne a húmra ha ő dolgozik. Ezt értem el sajnos, hogy ilyen keselyű már lassan a húgomtól is eltilt.

2020. márc. 7. 10:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!