Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért reagál mindent túl az...

Miért reagál mindent túl az anyukám?

Figyelt kérdés

Iszonyatos izomlázam van, nem tudok ráállni se a lábamra, a combom, vádlim mind sajog és fáj is.. Mondom anyának, hogy holnap holnapután (hét végére) nem megyek suliba.. Erre odamegy a géphez, kiszámolja, hogy mennyit hiányoztam eddig, és mennyit hiányozhatok még az évismétléshez..


30% tól már kötelező évet ismételni.. Nekem a legmagasabb ami van az 12%.. pénteken lesz egy óra, miről ha hiányzok, 14 re fog felmenni..

Ezt anyám úgy túlreagálja, úgy kezel most engem, mintha megbuktam volna, és készül, hogy jövőre újra 10.-es leszek.. Röhej :D


Bármi ami nem róla (anya), hanem rólam szól azt rettentően untatja és ideges lesz tőle.. Iskolai csokigyűjtés van, és mondom ,hogy adok 5 tábla milkacsokit, mikor megy boltba? (kérdezem anyától) Ő arra sík idegesen mondja, hogy NEM TUDOM!.... És elkezdi, hogy öltözz fel, elmegyünk boltba.. Ilyenkor mi elhet a baja? Mondom neki, hogy 3 hét van még a gyűjtés végéig, ráadásul nem tudok lépni se...


Tehát, hogy mindent olyan szinten túlreagál, hogy az hihetetlen és ha épp túlreagál valamit, akkor megszűnik a külvilág, semmi mást nem képes befogadni. Már ordítok vele, hogy ANYA? KÉRLEKSZÉPEN EZT HAGYD ABBA! Akkor sem.. Elképzelhető, hogy klimaxol? 54 éves...


12-ről 14-re felmegy a hiányzásom, 30tól évismétlés és osztályozóvizsga, Tehát mindenképp be kell menni.. Logic lvl9999


3 hét múlva lesz vége a gyűjtésnek, de most azonnal boltba kell menni a járni alig tudó fiával..



17/f


2020. márc. 11. 15:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
76%
Veled vannak gondok, mert alapnak vetted hogy egy csomó vadidegen tudni fog a csonttörésedről. Anyád nem klimaxol, csak tele a töke vele hogy ilyen agyatlan kölyke van.
2020. márc. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kezelni kell, mert a sima erősebb izomláztól elkezdve a megerőltetésen át, akár trombózisod is lehet belőle, vagy a korábbi kór előzményedet ismerve más is. Sajnos tudom miről beszélek, évek óta testi- és lelki betegségekkel foglalkozom. Az a helyzet, hogy normális sportolásnál nagyon durva az ilyen izomláz. Én a tesióra mellett 2 edzésre is jártam, de ilyen durva izomlázam sosem volt. Anyukád azért bagatelizálja el a dolgot, mert tuti elege van a sok hisztiből korábbról. Vedd figyelembe, hogy ő már felnőtt, és sokszor lehet olyan, hogy ami neked világvége, azon ő csak mosolyog érett fejjel és bizonyos élettapasztalattal a háta mögött. Szerintem az a baj, hogy nem viselkedsz a korodhoz mérten, anyukád nem érzi, hogy igazán számíthat a szinte felnőtt fiára és nem megfelelő közöttetek a kommunikáció, ami sajnos nem 5 perc alatt alakult ilyenné. Azt tanácsolom, hogy próbálj érettebben állni a dolgokhoz, segíts anyukádnak, legyél önállóbb...stb.
2020. márc. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező!


Amikor még kondiztam, mondtam az edzőmnek, hogy szerintem kérek egy új edzéstervet.

Amikor összeírta, nem láttam át, de valami iszonyatosan túlhajtott. Egyszerűen nem láttam át, hogy ez sok, csak edzés után vettem észre, hogy valami nincs rendben.


Ééés nem is volt rendben semmi, szépen lassan az egész testem! elkezdett fájni.

Másnap hajnal négykor indultunk vonattal a prágai útra... Kínszenvedés volt.

Majd este már meg sem kottyant a prágai séta.


Mit akarok ezzel mondani? Egyrészt sajnálom, ha túlhajszoltad magad, előfordul. Másrészt meg az izomláz ellenszere a mozgás...

Tudom, egy külföldi útra nagyobb a motiváció felkelni, mint az iskolába bemenni tz-t írni, vagy ugyanahhoz a tesitanárhoz pl.


Jobbulást


19F

2020. márc. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Talán kéne szedni rendszeresen magnéziumot meg vitaminokat és akkor nem lenne ilyen izomlázad. Most kezdj el szedni, holnapra már jobban is leszel.
2020. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
63%

17 éves fiú vagy is rinyálsz egy szimpla izomláz miatt. Vald be őszintén, hogy lógni akarsz a suliból!

A pofám leszakad. A kövezkező indok meg az lesz, hogy száraz a bőröm így nem megyek suliba?


Szerinted egy munkahelyen majd mennyire fogják tolerálni az izomlázas hiányzást?

2020. márc. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Hívd fel a háziorvost, kérj igazolást.

Kérd meg anyukádat, hogy hozzon neked a gyógyszertárból cataflamot, az segít az izomlázon, illetve forró-hideg váltott zuhany, magnézium tabletta. Illetve én elgobdolkodnék rajta, hogy biztosan izomláz-e, és nem az előző sérülés maradéka.

Csokiért meg elmész majd ha tudsz járni, szépen egyedül. Nem kell emiatt anyádat ugráltatni.

2020. márc. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!