Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megbocsátanátok az apátokna...

Ti megbocsátanátok az apátoknak ha megütne?

Figyelt kérdés

Nem egy laza kis arcsimogatást hanem egy erőből való ütést képzeljetek el,valamint ezután elindulna felétek kiabálva (nagy valószínűséggel folytatásért)de az öcsétek odaugrana és emiatt nem sikerülne több?

Lányként.



2020. márc. 15. 22:29
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
67%
Ha jogosan kapnám, megbocsátanám. Volt, hogy kikaptam, amikor nagyon megérdemeltem, de sosem haragudtam emiatt, mert tudtam, hogy jogos. Amikor pedig nagyobb lettem, és jobban tisztában voltam azzal, hogy hol a határ, akkor direkt sosem léptem át, így elkerülve a balhét.
2020. márc. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
13%
Vannak szituációk, mikor az ember reflexből cselekszik, és annak általában nyomós oka van! Ha szereted apukád nyílván megbocsátasz, valószínűleg "érted" és nem "miattad" kaptad a pofont!
2020. márc. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Ha valakit megüt a férje/barátja üt meg, azt tanácsolják neki, hogy azonnal hagyja el. Akkor egy apának miért kéne megbocsátani?
2020. márc. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
11%

Tudod, az a helyzet, hogy ha nem bocsátasz meg, akkor egy életen át gyűlölni fogod apádat, ami idővel nem tesz jót magadnak. Sem a munkádnak, sem a párkapcsolatodnak, sem a leendő családodnak: aki gyűlöli az apját, gyűlöli a férjét, mert idővel áttevődik az érzelem rá.


Ha nem, akkor magadat fogod gyűlölni, a saját férfi oldalat és az magad ellen fordul és felemészt: akkor vannak olyanok, hogy önsorsrontás, munkaképtelenség, bukások a suliban, vagy pl. alkotásképtelenség. Franz Kafka gyűlölte a bántalnazó állat apját, a műveit úgy kellett kimenteni a kezéből, hogy nem puszítsa el, és még így is öngyilkos lett.


Engem pofán végott apám úgy, ahogy téged, igazságtalanul és jogosan, sok-sok évtizede. Emellett rengeteg más bűne is volt, de azt most hagyjuk. Ha nem tudok neki megbocsátani, ahogy ha nemtudok megbocsátani azoknak, akik bántottak, akkor elpusztulok.


Ez azonban nem jelenti azt, hogy el kell tűrnöd újabb pofont. Ha 18 alatt vagy, akkor a következőnél jelenteni kell a megfelelő hatóságoknál, és apádat meg fogják büntetni. A megbocsátás függtelen attól, hogy apád mit érez és hogy a valóságban lesz-e kapcsolatod vele valaha is.


A megbocsátás, drága Kiscsillag, csakis ÉRTED van. A te lelked szabadságáért. És nem megy máról holnapra. De muszáj.

2020. márc. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%
13-as! Egy kis különbség van egy apa , meg egy férj pofonja között! Nyílván a páromtól nem tűrném el a pofont, de mikor anyámtól kaptam nagy ritkán megérdemelten, eszembe sem jutott panaszkodni senkinek! Nagyon sok ezen az oldalon a sok megbántott gyerek, gyakorlatilag ők akarják irányítani a szüleiket! Majd ők megmondják nekik mi a jó, a szülő meg alkalmazkodjon, mert egyébként le van írva! Ezen az oldalon meg lepontozva!
2020. márc. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Engem nem azt mondom, hogy vertek otthon, de azért kaptam párszor pofont. Nem lepett meg, amikor párszor kaptam, de attól még nem fogadtam el, mint a normális élet velejáróját és a megbocsátásnak még csak közelébe se kerültem. Ha az ütések maguk nem is voltak gyakoriak, az ordítozás, negatív minősítésem, gyalázatos viselkedés velem szemben mindennapos volt. Gimisként nem sok lehetőségem volt elköltözni, de amint érettségiztem, már híremet se hallották. Anyám párszor végigasszisztálta ezeket az eseteket, sosem lépett közbe, vele sem vagyunk kifejezetten jóban.
2020. márc. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
94%
Ti most mind komolyan a verő apát véditek és a kérdező "biztosan megérdemelte"?? Na ne már! Tök mindegy mekkora idiótaságot csinál a gyerek és milyen határt lép át, a verés sosem megérdemelt!!
2020. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
Az nem derült ki miért kapott a kérdező, de nyílván azér írta ki a kérdést,hogy együttérző emberekre találjon! Kit kellene védeni, a lányt aki bizonyosságot akar, hogy neki milyen rossz apja van? Kedves gyermek!
2020. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló,írtam,hogy megírom privátban annak aki kérdezi,nem szeretném nyilvánosan leírni mert félek,hogy megtalálja ezt a kérdést.
2020. márc. 16. 12:46
 20/31 A kérdező kommentje:
7:36 nem én kezdtem el a kiabálást,hidd el ha már egy órája hallgatod te is viszont felemelnéd a hangod,szerintem.
2020. márc. 16. 12:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!