Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megbocsátanátok az apátokna...

Ti megbocsátanátok az apátoknak ha megütne?

Figyelt kérdés

Nem egy laza kis arcsimogatást hanem egy erőből való ütést képzeljetek el,valamint ezután elindulna felétek kiabálva (nagy valószínűséggel folytatásért)de az öcsétek odaugrana és emiatt nem sikerülne több?

Lányként.



2020. márc. 15. 22:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
87%
Az én apám ütni nem ütött, de alkoholista volt, érzelmileg, verbálisan bántalmazott rendszeresen engem és anyámat is. Próbálok az emlékeimben a jobb pillanataira koncentrálni, nem elfelejteni, amikor kedves, szerető, gondoskodó volt, de valójában nem bocsátottam meg neki soha. Már nem él.
2020. márc. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

13:08 nem is küldtem el😂Csak annak aki kérte

De ez esetben ha nem is érdekel az ok kérlek ne engem hibáztass..

2020. márc. 16. 13:32
 23/31 A kérdező kommentje:
Rossz hallani,hogy ilyen sok emberrel így bántak a szülei,sajnálom :(
2020. márc. 16. 13:33
 24/31 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem lehet ezt megbocsátani.
2020. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
93%

#15

Különbség az valóban van, mégpedig az, hogy az az eset sokkal súlyosabb amikor szülő üt meg egy gyereket, mint amikor egy pasi egy a barátnőjét. Az utóbbi esetben a pasi egy szinte idegent ütött meg, itt viszont a szülő a saját gyerekét bántotta.

2020. márc. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%
13:08 vagyok nem fejeztem be amit akartam! Tisztességtelennek tartom így ebben a formában feltett kérdést, mert emögé mindenki azt lát amit akar, így lecsupaszítva nyílván a Te igazad élvez előnyt! Többet érnél vele ha apukáddal beszélnéd meg a problémádat, mert ez semmiféleképp nem fair vele szemben!
2020. márc. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
93%

13:08 - teljesen mindegy, mi az oka, az a szülő szegénységi bizonyítványa, ha megüti a gyerekét. Nem tudok elképzelni olyan szituációt, hogy megüssem a lányom, mert egy bizonyos intelligenciaszint felett, akármi is az indok, az embernek eszébe sem jut ez a reakció. Nincs olyan érv, amivel validálni lehet azt, hogy egy felnőtt ember fizikai agresszióra kényszerül egy kiskorúval szemben (vagy akár másik felnőttel szemben, ha már itt tartunk). Idegesítőek a kamaszok? Igen. Sok a frusztráció az emberben, amikor sokszor azt látja, hogy a képébe röhög, miközben telibexarja, amit kér tőle? Igen. Vita hevében eldurran az ember agya? Valóban. És mégis, ezek egyike sem teszi elfogadhatóvá a verést. Még a pofont sem. A tinik ilyenek, nekem is 16 éves lányom van, néha én is nagyon szívesen felképelném, mert sajnos tőlem örökölte a szemtelenségét, viszont én nem apám vagyok, én tudok uralkodni magamon, és tapasztalatból tudom, hogy az ég egy adta világon semmit sem ér a pofozkodás, legfeljebb csak olaj a tűzre. A megfélemlítés és a fenyítés nem egyenlő a gyerekneveléssel.


16. válaszoló vagyok.

2020. márc. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
16:47-es,olvasd el a 13:32-es kommentemet mielőtt ilyeneket írsz.De egyébként leírtam,hogy azért ütött meg mert valamiben nem értettem vele egyet(nézet vagy politika nem fogom konkrétan leírni a már említett okok miatt,nyilvános a kérdés ezért kértem,hogy akit érdekelnek a részletek-mivel azok tudatában konkrét választ tud adni-az kérdezze meg privátban és leírom.)De én nem szeretném,hogy még gyakori kérdéseken is nekem essen valaki éppen elég ( (sok)ez itthon is.
2020. márc. 16. 17:54
 29/31 1Léna ***** válasza:
26%

Mindent meg lehet bocsájtani, ha úgy döntök, hogy meg akarok bocsájtani neki. A megbocsájtás sokszor nem is annak használ akinek megbocsájtunk, mert lehet, hogy nem is tudja, hogy megbántott a viselkedésével a beszédével, vagy a cselekedetével, hanem leginkább minket tesz szabaddá a fájdalmas emlék terhétől, és eltölt bennünket az öröm a helyreállított kapcsolat miatt. A kapcsolat egy másik szinten fog utána folytatódni, mert tiszteletben tudjuk tartani a másik érzékenységét amit a konfliktus során megismertünk.

Az indulat, rossz tanácsadó. Egy vita hevében, amikor meg akarja az egyik ember győzni a másikat, a felfokozott érzelmi állapotban, nem tudja mindenki jól uralni a cselekedeteit.

Amikor egy gyerek a szülei tűrőképességeinek a határát feszegeti, és a szülő kifogy az érvekből, mégsem tud egyetérteni azzal amiről a gyereke meg akarja győzni, erőszakosan kiabálva, akkor az ütés az nem azt jelenti ebben a helyzetben, hogy elfogyott volna a szeretete a gyermeke iránt, csak azt, hogy megakarja értetni, hogy nem tudja elfogadni a gyermeke álláspontját.

A szülő szeretete a gyermeke iránt csak akkor szűnik meg ha szülő nem képes a gyermekének megbocsájtani valamit. De ez sem kilátástalan, ha a gyerek békülést kezdeményez és bocsánatot kér.

Az apák nagyon tudják szeretni és félteni a lányukat. Remélem sikerül megbékélnetek egymással.

2020. márc. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos engem apám engem kb 4x megütött már úgy hogy ott maradt a kezének a nyoma.Bennem ez olyan mély nyomott hagyott hogy azóta képtelen vagyok apámba bízni és ha feldühíti magát valamin akkor én már menekülök mert nem akarom hogy rajtam töltse ki az idegességét.Van aki komolyan veszi és van aki nem.Ha a gyereket többször is megütöd akkor szerintem a bizalmát el tudod veszíteni hamar!!!
2020. márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!