Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ilyen helyzetb...

Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Hosszú a sztori, tehát lent találjátok!

Figyelt kérdés

én lassan 18 leszek, nővérem 28. anyánk közös, de más az apánk, időrendi rorrendben az övé volt hamarabb, jelenleg az én apámmal élek együtt és az anyámmal. nővérem a pasijával él egy bérelt házban.


a nővéremről azt tudni kell, hogy mindig elszórja a pénzt. anyámtól kapott kölcsön 16m Ft-ot, hogy vegyen magának egy saját házat, ami kb 20m Ft. De elszórta és vissza se tudja fizeni.


apám nagyon utálja őt (nővéremet) ezért el akar válni anyámtól, CSAK PAPÍRON!!! ugyanúgy együtt élünk hármasban, csak papíron nem házastársak! mondom miért:


ha apa meghal (63 éves) akkor a vagyona és tulajdonai mind anyára szállnak. Ha anya meghal, akkor meg fele fele arányban nővéremre és rám. EZT APA NEM AKARJA!!


Apa azt akarja, hogy a szeretett felesége kapjon és a világon a legjobban szeretett fiacskája. De ehhez az kell, hogy papíron elválik anyámtól, hogy minden az enyém lehessen. Ha meghal anya örököl, de úgy van ilyenkor ,hogy mivel nem volt házastársa, akkor azt anya nem költheti, de ha anya meghal MINDENT én öröklök.


Eddig ok. DE! a növéremtől tartok, hogy megtámadja a végrendeletet.


Azért aggaszt, mert apám 63 éves, már rég felnőtt gyere kéne, hogy legyen (erre itt vagyok én) és most a koronavírus is itt van a nyakunkon.. ÁÁ nagyon féltem és tartok ettől :( :( :(


Szóval az a gondom, hogy a nővérem esetleg annyira megharagszik, hogy kitagad engem, vagy megtámadja a végrendeletet. Mit lehet tenni?


2020. márc. 21. 11:54
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
nem, nem volt örökbefogadva.
2020. márc. 21. 12:28
 12/26 anonim ***** válasza:
95%

Végrendeletet ugyanugy meg lehet támadni mint bármilyen jognyilatkozatot, ez nemtom honnan jött valakinek. De! A testvéred nem vérszerinti rokona apádnak, ezért ha mindent rád hagy a végrendeletében, akkor ő nem tudja megtámadni azon az alapon, hogy neki is jár valami alanyi jogon (kötelesrész). Egyéb okból persze megtámadhatja (pl érvénytelenségre hivatkozik valamilyen alaki hiba miatt). Azt sem értem egyébként, hogy miért anyukád örökölne mindent apád után, első helyen a vérszerinti leszármazók állnak az öröklési sorban, nem a feleség, ő általában élethosszig tartó haszonélvezetet szokott kapni (pl. Van egy közös fele-fele házuk és az elhunyt felére kapja meg az élethosszig haszonélvezetet, de amúgy a gyerekeké lesz a feleség halála után). Ha végrendeletében kifejezetten csak anyukádat nevesíti mint egyedüli örököst, és nem támadja meg senki, akkor valóban tud a tesód örökölni anyád után, mert az már az öröklés végett az ő tulajdona lesz logikusan.


Egyebként ha van rá pénz és apádnak ez ennyire fontos, nem értem miért nem keresi fel az ügyvédjét és ír egy olyan végrendeletet, ami neki és a jogszabályoknak is megfelel. Felfoghatatlan számomra, hogy az emberek a jogászon spórolnak, laikusként meg jól elszúrják.

2020. márc. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
70%

Édesapád után nem anyád örököl, hanem te és anyád 50-50%-ban. Ráadásul csak a házasságuk előtt örökölt/szerzett részből kizárólagosan, hiszen ami utána keletkezett közös vagyonnak számít, hiába válnak el most.

Anyád halála után pedig a testvéreddel felesben örököltök.

Teljesen felesleges elválniuk, végrendeletben kell ezt rendezni, de a nővérednek akkor is jár a köteles rész.

2020. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"Apa azt akarja, hogy a szeretett felesége kapjon és a világon a legjobban szeretett fiacskája. De ehhez az kell, hogy papíron elválik anyámtól, hogy minden az enyém lehessen. Ha meghal anya örököl, de úgy van ilyenkor ,hogy mivel nem volt házastársa, akkor azt anya nem költheti, de ha anya meghal MINDENT én öröklök."


Előző vagyok. Ezt meg végképp nem értem, ha anyád örököl apádtól az az övé lesz és azt csinál vele amit akar. Fel is gyújthatja. Anyád tulajdonából pedig ha meghal mindenképpen kapnia kell nem csak neked hanem a másik gyerekének is, ami így van jól. Ez valami nagy katyvasz...

2020. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Miért nem ajándékoz neked már most egy csomó mindent? Úgy tudom, illetékmentesen megteheti.
2020. márc. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Te honnan vetted, hogy apád halőssála esetén minden anyádra száll? Első a gyerek /az örökbefogadott is), egy gyereknyi részt kap a házastárs apád házasság előtti vagyonából.

Ehhez a nővérednek semmi köze, ha apád nem fogadta örökbe. Ő csak akkor örököl veled együtt, ha anyátok nincs már.

A te hagyatékodat a gyámhatóság is felügyeli, amíg kiskorú vagy. Nagyon szigorúan veszik a feladatukat, esélye se lenne velük szemben a nővérednek.

2020. márc. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
80%

#15


Azt se tudják mit akarnak, csak a tesóval akarnak kiszúrni mindenképp :D

2020. márc. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Ezért kár elválni, pláne, hogy ezzel pont anyádat semmizi ki

Anyádé a közös vagyon fele, azt vagyonmegosztási perben kell tisztázni

Ha apád előbb hal meg, mint snyád, anyádé az apád vagyonának a harmada és a közös ingatlan haszonélvezete (természetesen csak az apád részéé, mivel a közös vagyon fele eleve anyádé)

Anyád meg írhat egy végrendeletet és beleírja a 16 milliót, és hogy nem jár neki semmi

2020. márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Most a korona vírusról hirtelen eszedbe jutott, hogy apád meghal mi lesz?


Még nagyon buta vagy.

2020. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Vigyázz apádra, segítsd mindenben, hogy sokáig éljen és verd ki a fejedből a borús gondolatokat!

Attól tartok, más dolgokkal kellene foglalkoznod, mint a majdani örökségeddel, Nekem nagyon önzőnek tűnsz...

2020. márc. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!