Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos volt? Nagy...

Szerintetek jogos volt? Nagy gyermekem folyamatosan ócsárol minket mikor néha napján meglátogat bennünket

Figyelt kérdés

Hónapok sőt már évek óta el tűröm hogy negatív jelzőkkel degradálja a családot .


Állandó jelleggel én hívogatom hogy jöjjön enni mi újság vele de szerintem ez egy anyukától alap hogy heti kétszer érdeklődöm felőle ilyenkor ki oszt hagyjam már békén megy a baratnojéhez nem fog se ebédre sem vacsorára átjonni , hozzáteszem hetekig nem érdeklődik semmilyen formában irántunk .

Mikor feljön idegesen ledobja a kabatjat elindítja a sorozatát és néha fel-fel néz hogy milyen rosszul nézünk ki.. a kis tesók.. illetve mi is!!! milyen büdös van milyen fajta kenyeret veszünk és így tovább sorolhatnám estig... csak a negatív ..., amiért betelt a pohár hogy kis öccse ott tepert kedveskedett dalolt neki hátha abba hagyja a sorozat nézést tehát aranyoskodott neki ,,erre ő Úristen a barátnőm kis tesója sokkal értelmesebb ez a fogyatékos nem tud semmit amit más 5 évesek tudnak , elmagyaráztam neki hogy jól tudod hogy alig látó az öcséd és ahoz képest teljes életet él mindenben ügyes legalább 100 dalt mondokat kívülről fúj ,rajzol stb stb ...utána újra lefogyatékozta mikor a kicsin rajta volt a szemuvege nagyon vastag a lencséje tehát a szeme irinyo pirinyo a szemüvegben , és elküldi a kicsit menj már innen te !!!!!barátnőm kis tesója sokkal értelmesebb , láttam azt a kislányt tényleg valóban nagyon szép okos , úgy vettem észre lenézi a kis tesóját . Szóval be sokaltam és mondtam hagyjon minket békén mostanában elég volt ne jöjjön hozzánk !!!!

Vissza él azzal hogy mindig beadom a derekam felhívom mi van vele most biztos nem fogom egy darabig keresni elegem van hogy én vagyis mi férjemmel kedveskedünk ô pedig degradál minket folyamatosan .


2020. ápr. 25. 07:26
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Lányról van szó egyébként nagy gyerekem egy szóval sem írtam hogy fiú
2020. ápr. 25. 09:15
 12/42 A kérdező kommentje:
Lányom a nagy gyerekem :) szóval a lány barátnője mint barátnők járnak össze
2020. ápr. 25. 09:17
 13/42 anonim ***** válasza:
93%
Mindegy végülis, a gyerek neme nem változtat azon,hogy mekkora bunkó. Én szegény kistesót sajnálom, hogy így viselkedik vele.
2020. ápr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim válasza:
85%
Nem engedném többet a kistesó közelébe az tuti amíg meg nem változik. Ha többet rombolja az önbizalmát szerencsétlen gyereknek képzelheted milyen felnőtt lesz belőle. Meg te se bántsd magad azzal, hogy áthívod. Maradjon meg magának. Aztán ha azt akarja akkor legyen a barátnője az anyja ezek után, de én tuti nem nyitnék felé az is biztos.
2020. ápr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
80%

A lanyodnak valami lelki gondja van, aminek a forrasa a csalad vagy a szulok. Egyszeruen haragszik ratok. Lehet hogy elhanyagoltatok, es mikor szukseg lett volna ratok nem tamasz voltatok, ezert eltavolodott toletek lelkileg es nem tudja feldolgozni. Jogos. Bele kell torodnod, ezt nagyon valoszinuleg valahol a szulok rontottak el.


2lehetoseg van.


Vagy megallitod es probalsz vele beszelni, mi ez a viselkedes. Ebben az esetben ha igazan meg akarod oldani a problemat neked csendben kell turnod mig kibeszeli a lelki sebeit iranyotokba. Ha visszatamadsz, csak megerosited benne hogy nem ertitek megbes nem szeretitek, o minek szeressen titeket. Gyanitom, fajdalmas dolgokat fog mondani, amit te nem fogsz elfogadni, elhinni...


A masik, varsz, higy az ido begyogyitsa a sebeit. Ez eltart egy darabig, valoszinulega sebek be sem gyogyulnak, csak o fog megérni annyira es lesz.rni a velemenyeteket, hogy rsjon, feleslegesen tepi a szajat, valtoztatni ugysem tud rajtatok, es heti egyszer felkeres titeket magatol egy par oras bajcsevejre. Ezt a lelki erettseget az ember kb 30 eves korara tudja elerni, mikor kialakult a sajat elete annyira, hogy kizarja a szuloket es a cslaad altal okozott lelki sebeket, mivel a sajat eleteben es cslaadjaban megnyugvast talal.


Hogy te melyik lehetoseget valasztod, az a te lelki erettsegedet is mutatja. Ha az elsot, akkor nagy onuralmat es megertest kell mutatnod, kritika es vedekezes nelkul. Ha erzi, hogy megertetted a sertodottseget es banod hogy bantottatok, akkor biztos vagyok benne, hogy azonnal jo iranyba valtozik a viselkedese, es kepes lesz szeretni titeket.


Ha a masodikat valasztod, akkor varnod kell par evet, es lesz majd valamikor a joboben egy felszines de nyugodtabb viszonyotok.


Sok sikert.

2020. ápr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
66%

19es vagyok.


A velemenyem taapsztalatbol mondom. 26 eves lany vagyok, testverem 10 evvel fiatalabb nalam. Es a mai napig szornyu mely lelki sebeim vannak a szuleim iranyaba, amit ok sosem ertettek meg. Ennek oka a nagy korkulonbseg a testverem es koztem. Nagyon szeretem a tesom, joban vagyunk napi szinten beszelunk.

De!!!


szornyu latni, hogy a szuleim mikor engem neveltek memnyivel szigorubbak voltak velem, mint a testveremmel, anyam l apam csak orditva es parancsolva tudtak megkerni barmire is, holott szotfogado gyerek voltam, nem lett volna ra szukseg. Sokszor ok nelkul kaptam az atyai pofonokat, ami abszurd.... Szinjeles tanulo voltam, vegul egyetemet is vegeztem, nem pasiztam es a tobbi.


Mara rajottem, hogy fiatal szulokent az o kommunista idokbol jovo szuleik nevelesi peldajat alkalmaztak rajtam. Tesom megszuletett, es szornyen fajt, hogy lattam, es latom, mennyivel turelmesebbek, szepen beszelnek vele, nyugodtak es testverem mindent megkap. Ennek eredmenye higy a testverem egy onzo elkeneztetett kis liba...de ez mad nem az en problemam :)


Nem bocsajtottam

2020. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
87%

Nem lehet, hogy a lányodnak fáj valami? Lehet nem jó anya-lánya kapcsolat van köztettek?

Gondold végig.

Lehet beszélgetne veled, de a kicsi ott áriázik és nem jut szóhoz? Vagy a barátnője anya-lánya kapcsolatát irigyli?

2020. ápr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
70%

Folytatas


Nem bocsajtottam meg nekik,valoszinuleg nem is fogok, mivel nem tudjak megerteni a problemat. A szulok azt hiszik a gyerek a nevelesi hiabikat nem jegyszi meg es a jo emlekekkel kitorlik a gyerek agyabol. Hat ez teves, a kis traumak es bantasok vernek gyokeret, a jo emlekek elmosodnak mert abbol tobb van. Viszont a szulok agya forditva mukodik, a rosszat konnyen szelektaljak... Megdobbento szamomra, hogy a szuleim mennyi dolgot kitoroltek az agyukbol vagy elferditve emlekeznek rajuk... Igy en feladtam hogy felhivjam ra a figyelmuket, miert is vagyok tavolsagtoarto es mennyivel maskepp viselkednek tesommal mint velem.


50 fele kozelitve egyszeruen a szulok megvaltoztathatatlanok. Ezert en. A masodik verziot valasztom... Heti egyszer kimegyek hozzajuk es nyomunk egy bajcsevejt, ennyi. De mindig lelki sebekkel jovok haza es sirok a ferjemenek, higy miert ilyen igzasagtalan az elet.

Juliusban szulok, remelem ha megszuletik a pici, jobban ki tudom zarni oket az agyambol.


A valasztas a tied. Leszel olyan erthetetlen onzo szulo mimt az enyemek, akik meg sem akarnak erteni. Vagy leszel turelmes es megbanast tanusito szulo, hogy a gyereked megbocsajtson neked es ujra szeressen. Ha igazan szeretd ot, akkor a masodikat valasztod, meg akkor is, ha nem ertesz egyet vele, de a viszony megmentese erdekeben banast tanusitasz.

2020. ápr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
65%
Valami nagy probléma van ezzel a nagy lánnyal - önálló életet élő nővel, aki egy látássérült gyereket fölényesen aláz. Milyen ember ez? Meg fogja kapni ezért a büntetését, a társadalom, az emberi közösségek elég kegyetlenül fognak elbánni vele. De ezt te nem tudod már megváltoztatni, nem tudod megjavítani. Engedd el, ne hívd.
2020. ápr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
34%
Bocsánat, mi van ha a "fölényes alázás" egy elfojtott sérelem? Ha beteg testvér miatt háttérbe szorult? Nem tudja kifejezni az érzelmeit. Szerintem szülőként gondold át, hol hibáztál?
2020. ápr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!