Belemennél ebbe?

Figyelt kérdés

Én a gyerek vagyok a történetben. (16F)


Szeretnék venni egy új számítógépet, hogy tudjak rajta játszani barátokkal (Jelenleg laptopom van, vigyázva van erre is).

Találtam egy igényeimet maximálisan kielégítő gépet, de 125 ezer forintba kerül. Nekem jelenleg 27 ezrem van, minden hétköznap (amikor nem esik az eső) kertészkedek egy ismerősnél órabérben.

Arra gondoltam, hogy a szüleimtől kölcsönkérném a pénzt, hogy meg tudjam most venni a gépet (ne ússzon el) és ha megdolgoztam az árát, akkor meg természetesen visszafizetném nekik, így mindenki jól jár.

Mit gondoltok, ti megtennétek ezt?



2020. máj. 26. 12:49
A kérdező szavazást indított:
Igen, adnék neki kölcsön
Nem, majd megoldja
101 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vettem az első telóm. Szüleim megvették, én meg havonta 10-20 ezret adtam nekik, míg meg nem lett a kívánt összeg. Szerintem sokkal jobb, mint pl kölcsönt felvenni.
2020. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 babyboom567 ***** válasza:
13%

Sajnos ennyi pénzt azért,hogy játszani tudjál,én nem adnék.(kölcsön sem)

Ráadásul világjárvány, és gazdasági világválság kellős közepe van.Nekünk is van megtakarításunk, de az fontos dolgokra van.

2020. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha felesleges lenne ennyi pénz, persze kisegitenélek.
2020. máj. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy látnám, hogy megbízható vagy (a kérdésed alapján annak tűnsz), és nem megy a tanulás rovására, akkor adnék kölcsön, ha megengedhetem magamnak anyagilag. Előbb azonban én is megnézném az általad kinézett gép konfigját, hogy elég erős-e, és megéri-e az árát.
2020. máj. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim válasza:
17%

Én akár mennyit tudok adni

Ha kell csak szólj

2020. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
95%
Hát ha minden nap kertészkedsz, akkor annyira nagy függő tuti nem lehetsz, hogy emiatt végig csak játékokkal foglalkozz. Illetve ki akarod fizetni az árát nekik, szóval ha szülő lennék, és megtehetném akkor segítenék.
2020. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Adnék.
2020. máj. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Korrektnek tűnik az ajánlat, ahogy te is. Ha lenne ennyi nélkülözhető pénzem, partner lennék benne.:)
2020. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 Oaken Di válasza:
100%
Szerintem megéri mert igazából attól függ hogy milyenek a szüleid.
2020. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy van-e. Ha nincs a szüleidnek ennyi 'felesleges' pénze most, akkor nem tudnak adni, úgyse, ha később visszafizeted.
2020. máj. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!