Belemennél ebbe?

Figyelt kérdés

Én a gyerek vagyok a történetben. (16F)


Szeretnék venni egy új számítógépet, hogy tudjak rajta játszani barátokkal (Jelenleg laptopom van, vigyázva van erre is).

Találtam egy igényeimet maximálisan kielégítő gépet, de 125 ezer forintba kerül. Nekem jelenleg 27 ezrem van, minden hétköznap (amikor nem esik az eső) kertészkedek egy ismerősnél órabérben.

Arra gondoltam, hogy a szüleimtől kölcsönkérném a pénzt, hogy meg tudjam most venni a gépet (ne ússzon el) és ha megdolgoztam az árát, akkor meg természetesen visszafizetném nekik, így mindenki jól jár.

Mit gondoltok, ti megtennétek ezt?



2020. máj. 26. 12:49
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Uhh, ez nekem nem hangzik jól, tényleg összeraknék egy AMD Ryzen konfigot valami GTX 750-el, de hát a te esetedben is a "minélgyorsabbanakarokgépet" fog győzni, mint anno nálam. Na lássuk, miből élünk! Ha nagyon gáz a gép, még rá tudunk téged venni, hogy visszamondd.
2020. máj. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Alaplap: Gigabyte H310M S2V(2 év gari)

Táp: DeepCool DE500 v2 500W (garis, azt nem tudom meddig)

RAM: 2x4 HyperX Fury DDR4 2133 mhz, 14ns

VGA: ASUS GeForce GTX 1060 3 GB GDDR5 duál ventis

Proci: i3-8100 (vagy 9100F, vagy jobb i5, esetleg i7 kerül majd később bele)

Proci hűtő: DeepCool Gammaxx 200T

Gépháznak a pontos típusa nincs meg, de szép állapotnak örvend (képeken)

HDD is van benne, de azt majd rakok bele itthon.

2020. máj. 28. 23:40
 33/40 anonim ***** válasza:

A táp kuka! Eléggé vegyes vélemények keringenek róla, és fixen csak 350 Wattot tud leadni. Gondold ezt újra! Ha mindenképp használtan vennél tápot (lehet, ésszel), akkor nézz utána a kiszemeltednek. Beírod, hogy "xy" tápegység vélemény, és bumm, pár hozzászólást biztosan találsz adott termékről. Én nemrég fogtam ki egy jó 400W (vagy 450? 😂) FSP-t használtan, igaz csak egy másodlagos gépbe vettem.


Kezdem elérni a határaimat (egyáltalán nem ismerek minden hardvert, de azért próbálok segíteni).

Az alaplapról nem igazán találtam véleményeket, de nekem megfelelőnek tűnik.

A ram mai szemmel már lassúnak számít (az én 1333 MHz ddr3 stickjeimről ne is beszéljünk 😂), de amúgy okés. Dual Channel is megvan, ez jó.

GTX 1060, hát, emlékszem kicsit dühös voltam, amikor alig fél évvel a GTX 950 vásárlása után megjelent 😂

A mai játékok többségét viszi, de esélyes, hogy 2-3 év múlva már cserélni kell. Jó lesz az még azért. Vedd meg.

Nekem is DeepCool hűtőm van, soha rosszabbat.

A procit meg majd cserélni kell, igen.


Összességében ez nem egy rossz konfig, a táp gáz de nagyon, a többi akár jó is lehet. A fő alkatrészekre (táp, CPU, alaplap, esetleg rám) legyen mindenképp gari.

Na, elfáradtam. Jó éjszakát.

2020. máj. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Tápra, alaplapra van gari, meg a procihűtőre is.

Proci meg ram meg mint írtam majd cserés lesz, akkor ahogy írtad akkor lecserélem a tápot is.

Örülök, hogy végre sikerült találni egy jó gépet. Kicsit alakítgatós, de remélem jó lesz.

Köszönöm szépen a fáradozásaid, jó éjt! :)

2020. máj. 29. 00:15
 35/40 A kérdező kommentje:

Amúgy a deepcool oldalán csúcsteljesítménynek tényleg 500W van megadva.

Hogy van ez? :o

2020. máj. 29. 00:20
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Minden ágon maxra terhelve majdnem 500 lehet a felvett...
2020. máj. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Na megvan! 🥴
2020. máj. 31. 18:03
 38/40 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét hozzá.
2020. máj. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. máj. 31. 21:23
 40/40 anonim ***** válasza:
Ha a szülök fizikailag megtehetik, akkor simán.
2020. szept. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!