Belemennél ebbe?

Figyelt kérdés

Én a gyerek vagyok a történetben. (16F)


Szeretnék venni egy új számítógépet, hogy tudjak rajta játszani barátokkal (Jelenleg laptopom van, vigyázva van erre is).

Találtam egy igényeimet maximálisan kielégítő gépet, de 125 ezer forintba kerül. Nekem jelenleg 27 ezrem van, minden hétköznap (amikor nem esik az eső) kertészkedek egy ismerősnél órabérben.

Arra gondoltam, hogy a szüleimtől kölcsönkérném a pénzt, hogy meg tudjam most venni a gépet (ne ússzon el) és ha megdolgoztam az árát, akkor meg természetesen visszafizetném nekik, így mindenki jól jár.

Mit gondoltok, ti megtennétek ezt?



2020. máj. 26. 12:49
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#2

Nem felvágásból mondom (fontos, nem szeretnék nagyképűnek tűnni), anyuék most akarnak használt autót venni, ezért gondolom hogy annyira nem állunk rosszul (nincs rálátásom az anyagiakra). Tehát ez (szerintem) nem gond, de ha az, akkor meg persze majd mondják.


#4

Én értek igazából hozzá leginkább, apa és anya sem annyira. Informatikusnak tanulok egyébként gimnáziumban.

A gép egy i7-2600K, GTX 1060 6gb, 16 GB ram, SSD konfig. Ahogy néztem, nekem ez jó, minden játékomat elviszi ultrán (ha meg nem, lejjebb húzom, úgyis most a 720p ultra low-hoz vagyok szokva a laptop miatt). Jobbat nem is találtam ennyi pénzért, talán majd egy i3-9100-at rakok bele jövőre, ha megkeresem az árát.


#5

Köszönöm, inkább támaszkodok a szüleimre. :D


#6

Most minden nap, amúgy meg tanulok természetesen. Meg még nyáron tervben van, hogy elmegyek fatelepre is dolgozni a kertészkedés mellett/helyett.

Ott másfél hónap alatt meglenne a gép ára.


Többieknek is köszönöm! :)

2020. máj. 26. 13:19
 12/40 anonim ***** válasza:
90%
Adnék és nem kölcsön. Dolgozol, tehát tudod a munka és a pénz fogalmát, úgyhogy biztos nem kérném vissza.
2020. máj. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
88%

Eladnank a laptopot es beletennenk az arat a gepbe

A tobbit kipotolnam


Nem gondolom h 16 evesen neked kellene fizetni az egeszet

2020. máj. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

#13

Ez egy Dell Latitude E6520. Értéke kb 40 ezer forint, annyiért meg nem szeretném eladni, mert a mai napig kiváló, gyors gép. Ha megyek majd egyetemre, nagyon jó lesz ezen dolgozni/tanulni.

2020. máj. 26. 13:31
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát, bár én AMD Ryzen párti vagyok... :D De igen, belemennék
2020. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Adnék. Bár írod, hogy használt autót vesznek épp, és nem látsz bele az anyagi helyzetükbe. Azt feltételezem, hogy akkor nem biztos, hogy perpill. tudnak adni 100 ezret. Beszéld meg velük, hogy tudnak-e most ennyit jelenleg nélkülözni úgy, hogy pár hónap alatt visszafizeted. Én igenre szavaztam, de a szüleidet kell elsősorban megkérdezni, hogy tudnak-e kölcsönözni most ennyit. Mert mi innen nem tudhatjuk, hogy az utolsó tartalékból veszik-e a kocsit, vagy marad még nekik, hogy neked is tudjanak kölcsönözni. Ezt csak azért írom, mert ha annyira el lennének eresztve anyagilag, akkor nem használt autót vennének. Mindenképp beszélj velük, mennyi pénzük van jelenleg, mert nagyon nem mindegy. Én támogatom az elképzelésed. Ennyi, amit hozzá tudok tenni a kérdésedhez.
2020. máj. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
50%

Használtan mondjuk a helyedben nem vennék gépet.


Gondolom ez valami elbontott/lecserélt darab.

2020. máj. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
31%
Megmondanám, hogy lehet gyűjtögetni tovább a pénzt a kertészkedésből.
2020. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

#17

Van rá 1 év gari, így azért nem annyira rizikós.


#18

Hát kell lennie ellenvéleménynek is.

2020. máj. 26. 20:43
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

#19

Egy év gari? Hardveraprón találtál valami régi német számítógépeket közvetítő céget?

Nincsen azokkal baj, csak kapjál rendes garanciapapírt (akár pdf-ben), és semmiképpen se vegyél magánszemélytől ilyen értékben használt számítógépet!

2020. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!