Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mond el anyukám mindent...

Miért mond el anyukám mindent nagyon sokszor?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, h mostanában mindent elmond minden dolgot többször, van hogy elmondja először egy mondatban. Utána mondd valami tök mást és utána megint megismétli az első mondatot, kicsit másképp.

Valahogy így:

-Holnap ki kell tolni a kukát.

-Van még kenyér.

-Holnap el ne felejtsük kitolni a kukát.



Volt olyan eset is, hogy valamelyik nap hidegebb volt és ő fázott és kérdezte, h én fázok-e, mondtam, h nem.

Erre ő elkezdett erőködni, de biztos fázom és vegyek fel zoknit.

Egész nap azt hallgattam tőle, h vegyek fel már zoknit kb. 1000-szer elmondta. Mondtam, h nem veszek fel, mert én nem fázok és kész.


Nem értem, hogy miért csinálja, de már nagyon idegesít.

A zoknis story után már sírni tudtam voltam annyira kikészültem benne, h nem érti meg, amit mondok.


Szerintetek miért csinálja ezt?



2020. jún. 4. 22:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
6%
Nem tudom, talán, ha leordítod akkor abbahagyja. Az én anyám is hasonló, de ő a kajára is mániákus
2020. jún. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Tipikus anya😂
2020. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Irigylem a problémádat.

Az előbbi talán azért lehet, hogy magában is tudatosítsa a fontos tennivalót.

A második meg esetleg azért, mert nem szeretné, ha megfáznál. Attól, hogy nem fázol, még megfázhatsz.

Ha te ennyitől úgy kikészülsz, hogy sírhatnékod lesz, akkor elég gyenge idegrendszered van. Sok problémád lesz így az életben.

2020. jún. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

"Ha te ennyitől úgy kikészülsz, hogy sírhatnékod lesz, akkor elég gyenge idegrendszered van. Sok problémád lesz így az életben."


Gyanítom, h veled még nem fordult ilyen elő. Hidd el nagyon idegesítő egész ugyanazt meghallgatni és elmondani rá ugyanazt a választ.

Mintha a falnak beszélnék.

2020. jún. 4. 23:10
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

43 éves vagyok, megdöglök a melegtől a szüleim házában, náluk, olyan meleg van... de még mindig megy a zokni téma....meg a hogy kenjek vajas kenyeret, van kaja egyél, nem jól teregetek, nem jól kavarom a kávém..


Szóval szokj hozzá, nem fog változni a helyzet! 🤣

2020. jún. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem, kedves kérdező, biztosan nem fordult elő velem ilyen az elmúlt 53 év alatt. Ennél sokkal rosszabb dolgokon mentem keresztül. Családon belül és munkahelyen is.

Én is szoktam többször elmondani dolgokat, többször rákérdezni. Érdekes, az én gyerekeim nem kapnak ettől sírógörcsöt és nem lesznek idegesek. Max. annyit mondanak, hogy "anya, 5 perce már mondtad ugyanezt" és röhögünk egy jót az egészen. OK, tudom, tini vagy, hisztis vagy. De ez ilyen, túl fogod élni. Nálam bevált annak idején, hogy elkezdtem rendeltetésszerűen használni a két fülemet. Ami nem érdekelt vagy nem akartam hallani és amúgy is tudtam, hogy csak megszokásból mondja el már ezredszerre: egyik fülemen be, a másikon ki.

Erősítsd meg az idegeidet, mert tényleg nem lesz jó vége hosszú távon, ha nem tudsz ilyen jellegű apró-cseprő hülyeségeken átlépni.

2020. jún. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Savlekotő ***** válasza:
39%

Lehet a rövid távú memóriája nem működik..

70F

2020. jún. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%
Miért csinálja? Mert félt téged, és mert jó eséllyel nem akarod meghallani mit kéne csinálni. Ha meg ennyitől sírsz.. Hát komoly problémád lesznek még ha semmin zokogsz.
2020. jún. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%
2020. jún. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

"Megfigyeltem, h mostanában mindent elmond minden dolgot többször"


Mindent, de mindent, de mindent, de mindent. Na vajon kire ütött ez a gyerek.



Azt mondod, idegesít, hogy 53szor kellett elmondani, hogy nem fázol. Na, anyádnak meg 53szor, hogy fel fogsz fázni. A kettő nem ugyanaz.


A közös bennetek, hogy még 53adjára sem veszitek észre, hogy változtatni kellene a kommunikáción, hiszen nem ér célba.

2020. jún. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!