Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mond el anyukám mindent...

Miért mond el anyukám mindent nagyon sokszor?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, h mostanában mindent elmond minden dolgot többször, van hogy elmondja először egy mondatban. Utána mondd valami tök mást és utána megint megismétli az első mondatot, kicsit másképp.

Valahogy így:

-Holnap ki kell tolni a kukát.

-Van még kenyér.

-Holnap el ne felejtsük kitolni a kukát.



Volt olyan eset is, hogy valamelyik nap hidegebb volt és ő fázott és kérdezte, h én fázok-e, mondtam, h nem.

Erre ő elkezdett erőködni, de biztos fázom és vegyek fel zoknit.

Egész nap azt hallgattam tőle, h vegyek fel már zoknit kb. 1000-szer elmondta. Mondtam, h nem veszek fel, mert én nem fázok és kész.


Nem értem, hogy miért csinálja, de már nagyon idegesít.

A zoknis story után már sírni tudtam voltam annyira kikészültem benne, h nem érti meg, amit mondok.


Szerintetek miért csinálja ezt?



2020. jún. 4. 22:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk is ez van !

Ő csak egy tipikus anya!😂


Megértem , hogy kikészülsz egy egy ilyen eset után. En azt szoktam rá reagálni (ha sokszor ismételgeti a mondandóját )

Én - Anya kérlek ne mond el többször ! Mondtam , hogy nem fázom / nem vagyok éhes / nem vagyok fáradt / megcsináltam a hazit stb.



Amúgy hajrá ! ( esküszöm olyan mintha ezt a kérdést én írtam volna)

2020. jún. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Talán sok a rá háruló teher és mindent szeretne észben/ kézben tartani. Ez azért nem olyan nagy baj szerintem, mármint az, h többször elmond valamit.

AMúgy csak jót akar neked.

2020. jún. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem jeletntsd be a családsegítőn, hátha kiemelnek ebből a mérgező környezetből. Szegény gyermek.
2020. jún. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
31%
Memóriazavara van, nem emlékszik rá, hogy már mondta.
2020. jún. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem való az irodalom mindenkinek.
2020. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom, a párom akkor mond el mindent 55-ször, ha ivott... biztosabb teszt nála, mint egy alkohol-szonda:)
2020. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Hány éves anyukád? Idős emberek szoktak így viselkedni. Már nem működik úgy az agya, de kényszert érez, hogy mondjon valamit, hát ugyanazt ismételgeti. Új gondolatai ugyanis nincsenek.


A másik lehetőség az, hogy képtelen elfogadni, hogy te különálló személyiség vagy. Őszerinte zoknit kéne húznod, akkor zoknit kéne húznod, és pont, legalábbis az ő feje így működik. Amíg nincs rajtad a zokni, addig nem áll helyre a világ rendje.

2020. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
75%

Hányszor mondod vissza neki, hogy oké, holnap le kell vinni a kukát, akkor reggel össze szedem a szemeteseket a házból és kiviszem a kuká?


Amíg nincs megerősítve, én is mondanám, amíg a fejemben van, hogy el ne legyen felejtve :)

2020. jún. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!